Ашық сабақ 5 сынып. Ондық бөлшектерді бөлу
Оценка 4.8

Ашық сабақ 5 сынып. Ондық бөлшектерді бөлу

Оценка 4.8
docx
24.02.2020
Ашық сабақ 5 сынып. Ондық бөлшектерді бөлу
матем 5 сынып 21.02.20.docx

                                                                               

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп: Жаңатұрмыс ЖББНМ

Күні: 21.02.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Кәрімжан А.Е

                                        

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы:

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.2.30  Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

- Ондық бөлшекті  ондық бөлшекке бөлу.
Оқушылардың көпшілігі:

- Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бұрыштап бөлуді орындау

Кейбір оқушылар:

 -Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке  бөлуді  мәтін есептерге қолдану.

Бағалау  критерийлері

 

- Ондық бөлшекті  ондық бөлшекке бөледі.

- Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бұрыштап бөлуді орындайды.

-Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке  бөлуді  мәтін есептерге қолданады.

Тілдік  мақсаттар

Лексика және терминология:

Ондық бөлшек, натурал сан, бөлу

Пайдалы сөз тіркестері:

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін...

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындау үшін...

Құндылықтыр

Сабақ барысында оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнатуға, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыруға, бағалауда сыни тұрғыдан қарауға бағытталады.

 Пәнаралық байланыстар

 

АКТ қолдану дағдылары

презентация

Бастапқы білім

Ондық бөлшек. Ондық бөлшектің оқылуы мен жазылуы және оларға қосу, алу,көбейту амалдарын қолдану

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

І.  Ұйымдастыру сәті. Үй тапсырмасын тексеру.

(мұғалім үйге берілген есепті оқушыларға дәптерлерін ауыстыру арқылы тексереді)

Сұрақ –жауап өткен сабақты еске түсіру

Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру.

Сабақ сонында оқушылар:

- Ондық бөлшекті  ондық бөлшекке бөледі.
- Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бұрыштап бөлуді орындайды.

-Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке  бөлуді  мәтін есептерге қолданады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. :

Жеке жұмыс

1 оқушы                         2 оқушы                         3 оқушы

1,68: 0,8=2,1                  2,08:0,05= 41,6               0,29:0,05=5,8

1,64:0,41=4                    20,3:1,45=14                   2,244:5,61=0,4

86,1:0,41= 210               0,016:0,08=0,2                60,75:0,9=67,5

Дескриптор:

-          Ондық бөлшекті баған түрінде жазады

-          Өрнектің мәнің табады

Бағалау: бір-бірін бағалайды. (жауабы тақтада)

Топтық жұмыс

№1 есеп: Үш қораптың әрқайсының салмағын табу керек, егер бірінші қораптың салмағы екінші қораптан 0,5 кг жеңіл, ал үшінші қораптың салмағы біріншіге қарағанда 0,4 кг жеңіл және олардың жалпы салмағы 4,3 кг.

Дескриптор:

-          Қысқаша берілгенің жазады

-          Теңдеу құрады

-          1 қораптың салмағын табады

-          2 қораптың салмағын табады

-          3 қораптың салмағын табады

Шешуі:

Екінші қораптың салмағын  x –пен белгілесек, онда:

I қорап - x  - 0,5

II қорап - x

III қорап – (x  - 0,5) – 0,4

Төмендегідей теңдеу аламыз

x  - 0,5 + x + (x  - 0,5) – 0,4 = 4,3

Жақшаны ашып, ұқсас қосылғыштарды біріктіреміз     

3x  - 1,4 = 4,3

3x = 5,7

x=1,9

 

Бағалау: дескриптор арқылы өздерін бағалайды

Жеке тапсырма (тақтада орындайды)

№         

Қалыптастырушы бағалау:

1. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу кезінде бөліндіге үтірді қай кезде қоямыз?

2. Қай кезде бөлінді нөл бүтінмен басталады?

3. Бөлуді орындау үшін көп нүктенің орнына қандай санды қойамыз:

2,8:0,4= … :4=

4. 1,056: 0,16  мысалындағы бөлуді орындау үшін үтірді қай жаққа және неше орынға жылжыту керек?

5. Бөлуді орында: 0,3696: 0,084=

Дескриптор:

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

Үй тапсырмасын беру.

Үйге тапсырма:  №  

 Рефлексия:

Картинки по запросу бағалау түрлері смайлик

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Уақытты  ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, саралау сабақтың жаңа материалды игеруде туындаған мәселені шешуде қолданылады.  

Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға салынады

 

Қалыптастырушы бағалауда  оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағаланады

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді  іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалау:

1. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу кезінде бөліндіге үтірді қай кезде қоямыз?

2. Қай кезде бөлінді нөл бүтінмен басталады?

 

3. Бөлуді орындау үшін көп нүктенің орнына қандай санды қойамыз:

2,8:0,4= … : 4=

 

 

4. 1,056: 0,16  мысалындағы бөлуді орындау үшін үтірді қай жаққа және неше орынға жылжыту керек?

5. Бөлуді орында: 0,3696: 0,084=

Дескриптор:

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 оқушы                               2 оқушы                           3 оқушы

1,68: 0,8=                             2,08:0,05=                        0,29:0,05=

1,64:0,41=                            20,3:1,45=                        2,244:5,61=

86,1:0,41=                            0,016:0,08=                      60,75:0,9=

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс

 

Үш қораптың әрқайсының салмағын табу керек, егер бірінші қораптың салмағы екінші қораптан 0,5 кг жеңіл, ал үшінші қораптың салмағы біріншіге қарағанда 0,4 кг жеңіл және олардың жалпы салмағы 4,3 кг.

Дескриптор:

-        Қысқаша берілгенің жазады

-        Теңдеу құрады

-        1 қораптың салмағын табады

-        2 қораптың салмағын табады

-        3 қораптың салмағын табады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 оқушы                             2 оқушы                         3 оқушы

1,68: 0,8=                           2,08:0,05=                      0,29:0,05=

1,64:0,41=                          20,3:1,45=                      2,244:5,61=

86,1:0,41=                          0,016:0,08=                    60,75:0,9=


 

Скачано с www.znanio.ru

В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Сабақтың ортасы ІІ

Сабақтың ортасы ІІ

Сабақтың соңы Үй тапсырмасын беру

Сабақтың соңы Үй тапсырмасын беру

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу кезінде бөліндіге үтірді қай кезде қоямыз? 2

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу кезінде бөліндіге үтірді қай кезде қоямыз? 2

Топтық жұмыс Үш қораптың әрқайсының салмағын табу керек, егер бірінші қораптың салмағы екінші қораптан 0,5 кг жеңіл, ал үшінші қораптың салмағы біріншіге қарағанда 0,4 кг…

Топтық жұмыс Үш қораптың әрқайсының салмағын табу керек, егер бірінші қораптың салмағы екінші қораптан 0,5 кг жеңіл, ал үшінші қораптың салмағы біріншіге қарағанда 0,4 кг…

1 оқушы 2 оқушы 3 оқушы 1,68: 0,8= 2,08:0,05= 0,29:0,05= 1,64:0,41= 20,3:1,45= 2,244:5,61= 86,1:0,41= 0,016:0,08= 60,75:0,9=

1 оқушы 2 оқушы 3 оқушы 1,68: 0,8= 2,08:0,05= 0,29:0,05= 1,64:0,41= 20,3:1,45= 2,244:5,61= 86,1:0,41= 0,016:0,08= 60,75:0,9=
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.02.2020