Қысқа мерзімді жоспар. Мұғалімдерге көмек құрал. 5 сыныптарға Асыл әже тақырыбына құрылған сабақ жоспарында өз сабақтарымда көрсетіп жүрген әдіс-тәсілдер бар. Бір көмектеріңізге жарап қарал жеген сенімдемін. Әлі де көптеген сабақ жоспарларын саламын деген сенімдемін. Әжені құрметтеу, сыйлау, осының барлығы осы
ашық сабақ Пери.docx
САБАҚ: Б. Соқпақбаевтың
«Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді
Кейіпкерлер әлемі
Бөлім: Адамгершілікасыл қасиет
Күні: 16.01.2019
Мұғалімнің есімі: Омар Перизат Амангелдіқызы
СЫНЫП: 5 «Б»
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс әрекеті арқылы образын ашу
5А/И1. Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарамақарсы
суреттеулерді табу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Көркем шығарманың идеясы мен мазмұнын біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің бейнесін сипаттайды және портретін жасай алады
Кейбір оқушылар:
Көркем шығармадағы кейіпкерлерді ісәрекеті арқылы образын аша алады
кейіпкерлердің портреті мен ісәрекетіне шығармадан айғақ табады;
портрет арқылы кейіпкер бейнесіне өзіндік пікір білдіреді;
Бағалау критерийлері:
Портрет арқылы кейіпкерге мінездеме бере алады.
Тілдік мақсаттар
Арнайы пәндік лексика мен терминология:
Портрет, кейіпкер, образ, мінездеме
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер мен фразалар:
есім, дүкен, лагерьге жолдама, бақа, педсовет, адам болатын бала
Талқылауға арналған сұрақтар:
1. Қожаның болашағы туралы қандай болжам жасар едіңдер?
2. Қожаға қандай мазмұнда хат жазар едіңдер?
3. Сендердің қиялдарыңдағы Қожа қандай?
4. Қазіргі заманда Қожа сияқты балалар бар ма?
5. Бүгінгі күннің Қожасы қандай болу керек?
Құндылықтарды дарыту
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре
отырып, бірбіріне құрметпен қарауға шақыру.
Пәнаралық байланыс
Қазақ тілі САБАҚ: Б. Соқпақбаевтың
«Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді
Кейіпкерлер әлемі
Бөлім: Адамгершілікасыл қасиет
Күні: 16.01.2019
Мұғалімнің есімі: Омар Перизат Амангелдіқызы
СЫНЫП: 5 «Б»
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс әрекеті арқылы образын ашу
5А/И1. Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарамақарсы
суреттеулерді табу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Көркем шығарманың идеясы мен мазмұнын біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің бейнесін сипаттайды және портретін жасай алады
Кейбір оқушылар:
Көркем шығармадағы кейіпкерлерді ісәрекеті арқылы образын аша алады
кейіпкерлердің портреті мен ісәрекетіне шығармадан айғақ табады;
портрет арқылы кейіпкер бейнесіне өзіндік пікір білдіреді;
Бағалау критерийлері:
Портрет арқылы кейіпкерге мінездеме бере алады.
Тілдік мақсаттар
Арнайы пәндік лексика мен терминология:
Портрет, кейіпкер, образ, мінездеме
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер мен фразалар:
есім, дүкен, лагерьге жолдама, бақа, педсовет, адам болатын бала
Талқылауға арналған сұрақтар:
1. Қожаның болашағы туралы қандай болжам жасар едіңдер?
2. Қожаға қандай мазмұнда хат жазар едіңдер?
3. Сендердің қиялдарыңдағы Қожа қандай?
4. Қазіргі заманда Қожа сияқты балалар бар ма?
5. Бүгінгі күннің Қожасы қандай болу керек?
Құндылықтарды дарыту
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре
отырып, бірбіріне құрметпен қарауға шақыру.
Пәнаралық байланыс
Қазақ тілі АКТ қолдану дағдылары
интерактивті тақта
Алдыңғы оқу/Бастапқы оқу
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Ресурстар
Басталуы
5 мин
Ортасы
13 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау, назарларын сабаққа аудару.
2. Қағазға жазылған есімдер бойынша 3 топқа бөлінеді.
1топ: «Жантас»
2топ: «Сұлтан»
3топ: «Қожа»
Топ
мүше
леріні
Үй
Топ
тапсыр
масы
ережесін
сақтауы
Өз ойын
нақты
жеткізуі
Сабақтағы
белсенділігі
Оқушының
қорытынды
бағасы АКТ қолдану дағдылары
интерактивті тақта
Алдыңғы оқу/Бастапқы оқу
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Ресурстар
Басталуы
5 мин
Ортасы
13 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау, назарларын сабаққа аудару.
2. Қағазға жазылған есімдер бойынша 3 топқа бөлінеді.
1топ: «Жантас»
2топ: «Сұлтан»
3топ: «Қожа»
Топ
мүше
леріні
Үй
Топ
тапсыр
масы
ережесін
сақтауы
Өз ойын
нақты
жеткізуі
Сабақтағы
белсенділігі
Оқушының
қорытынды
бағасы ң аты
жөні
Үй тапсырмасы: Ширату « Суреттер сөйлейді» әдісі.
Оқушыға суреттер жасырылады.Сол сұраққа оқушы жауап береді. Кейіпкерлердің
образын ашып көрсетуге дайындық сұрақтары.
Бағалау критерийі
Білім алушы
Сұраққа дұрыс жауап береді.
Дескриптор
Білім алушы
Сұраққа дұрыс жауап бере алады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары таныстырылады.
Мағынаны тану
1тапсырма. «Рольдегі ойын» әдісі (топпен жұмыс)
Бағалау критерийі
Білім алушы
Шығарма кейіпкерлерінің әрекетін сомдайды.
Бейнефильмнің жалғасын табу арқылы сыныптағы оқушылар сол үзіндіні көрініс ретінде
көрсетеді. Топтар Қожаның ісәрекетіне баға береді.
2тапсырма.
«Салыстырмалы карта» әдісі
(Топтық жұмыс)
1топ «Жантас»
Шарты, қойылатын талап: Салыстырмалы карта
Орыс тілі сабағы.Анфиса Михаиловна Пушкиннің «Қысқы кешін» жатқа сұрап жатқан
кезі.Осы үзіндіні оқи отырып, Жантас пен Қожаға салыстырмалы мінездеме беріңдер.
Жантас
Қожа ң аты
жөні
Үй тапсырмасы: Ширату « Суреттер сөйлейді» әдісі.
Оқушыға суреттер жасырылады.Сол сұраққа оқушы жауап береді. Кейіпкерлердің
образын ашып көрсетуге дайындық сұрақтары.
Бағалау критерийі
Білім алушы
Сұраққа дұрыс жауап береді.
Дескриптор
Білім алушы
Сұраққа дұрыс жауап бере алады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары таныстырылады.
Мағынаны тану
1тапсырма. «Рольдегі ойын» әдісі (топпен жұмыс)
Бағалау критерийі
Білім алушы
Шығарма кейіпкерлерінің әрекетін сомдайды.
Бейнефильмнің жалғасын табу арқылы сыныптағы оқушылар сол үзіндіні көрініс ретінде
көрсетеді. Топтар Қожаның ісәрекетіне баға береді.
2тапсырма.
«Салыстырмалы карта» әдісі
(Топтық жұмыс)
1топ «Жантас»
Шарты, қойылатын талап: Салыстырмалы карта
Орыс тілі сабағы.Анфиса Михаиловна Пушкиннің «Қысқы кешін» жатқа сұрап жатқан
кезі.Осы үзіндіні оқи отырып, Жантас пен Қожаға салыстырмалы мінездеме беріңдер.
Жантас
Қожа «Суреттер сөйлейді» әдісі.
«Рольдегі ойын» әдісі «Суреттер сөйлейді» әдісі.
«Рольдегі ойын» әдісі Аяқталуы
2 мин
Бағалау критерий
1.Негізгі идеясы мен мазмұнын біледі.
2.Кейіпкердің мінезін ашып, өз пікірін
білдіріп, талдап береді. Аяқталуы
2 мин
Бағалау критерий
1.Негізгі идеясы мен мазмұнын біледі.
2.Кейіпкердің мінезін ашып, өз пікірін
білдіріп, талдап береді. 2топ «Сұлтан»
Шарты, қойылатын талап: Сұлтанды іс
әрекеті арқылы образын аша отырып,
Т кестесіне салу.
Т кестесі
+ (жағымды)
Сұлтан көңілді
Қызықты
(жағымсыз)
Сұлтан тентек
3топ «Қожа»
Шарты,
талап: Қожаны
арқылы
отырып, Т
Бағалау критерий
1.Сұлтан образын ісәрекеті арқылы
Т кестесіне сал.
2.Кейіпкерлердің қарамақарсы жақтарын сипаттай
отырып, образын ашады.
3.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра
алады.
қойылатын
ісәрекеті
образын аша
кестесіне салу.
Т кестесі
+ (жағымды)
Қожа ақылды
(жағымсыз)
Қожа тентек
Бағалау критерий
1.Қожа образын ісәрекеті арқылы
Т кестесіне сал.
2.Кейіпкерлердің қарамақарсы жақтарын сипаттай
отырып, образын ашады.
3.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра
алады.
тапсырма
қиялымдағы
болу керек?»
жазып келу.
.
Үйге
«Менің
Қожа қандай
Ойтолғау 2топ «Сұлтан»
Шарты, қойылатын талап: Сұлтанды іс
әрекеті арқылы образын аша отырып,
Т кестесіне салу.
Т кестесі
+ (жағымды)
Сұлтан көңілді
Қызықты
(жағымсыз)
Сұлтан тентек
3топ «Қожа»
Шарты,
талап: Қожаны
арқылы
отырып, Т
Бағалау критерий
1.Сұлтан образын ісәрекеті арқылы
Т кестесіне сал.
2.Кейіпкерлердің қарамақарсы жақтарын сипаттай
отырып, образын ашады.
3.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра
алады.
қойылатын
ісәрекеті
образын аша
кестесіне салу.
Т кестесі
+ (жағымды)
Қожа ақылды
(жағымсыз)
Қожа тентек
Бағалау критерий
1.Қожа образын ісәрекеті арқылы
Т кестесіне сал.
2.Кейіпкерлердің қарамақарсы жақтарын сипаттай
отырып, образын ашады.
3.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра
алады.
тапсырма
қиялымдағы
болу керек?»
жазып келу.
.
Үйге
«Менің
Қожа қандай
Ойтолғау Салыстырмалы карта» әдісі Салыстырмалы карта» әдісі Баспалдақ»
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау Баспалдақ»
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім? Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім? А.Байтұрсынов (18721937) А.Байтұрсынов (18721937)
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Асыл әже ҚМЖ
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.