Қазақ тілінен сабақ жоспары "Көрнекті жазушы" 5 сынып
Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
администрации
5 кл
20.02.2018
Оқушыларымнан күтілетін нәтиже өз ойларын жеткізе білетін ,шығарманың тақырыбын анықтай алатын,түсінетін, мәліметтерді жинай алатын , қолданатын, шығармашылыққа бейімді, постер құра алатын, өз-өзін бағалауда шынайы, әділ ,топта жұмыс жасау қабілеттері қалыптасқан оқушыларды көремін деп ойлаймын.Осыған дейінгі білімді еске түсіру кезінде , оқушылардың сабаққа назарларын аудару үшін сурет арқылы сұрақ қойылады . Осы сабақ не туралы болатынын анықтауда балалардың зейінін қалыптастыруға тиімді ықпал етеді. Сыныпта қабілетті оқушыларым сурет бойынша сөйлегенде өз өмірімен ұштастырып қосып сөйлейді,сұраққа толық ешқиналмастан жауап береді. Көпшілік оқушылар сөздік қоры артып, күнделікті сөйлеу жүйесінде қолдана білуге үйренеді .Осы жерде оқушылар ойлау дағдысынның деңгейі білу көрсетіледі ,өйткені алған білімдерінде тақырапқа сай ойлары болады .
Сабақ жоспары 5 сынып .docx
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Ер есімі –ел есінде
Мектеп:
Күні:
Сынып: 5
Сабақтыңтақырыбы
Көрнекті жазушы
Мұғалімнің атыжөні:
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
5.О.1. Мәтіндегі маңызды ақпаратты анықтау.
5.Ж.5. Жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп,
үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс
жазу, сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолдану
Сабақтың мақсаты
Бағалаукритерийі
Тілдікмақсаттар
Құндылықтарға баулу
Барлығы:Мәтінді оқу, мағынасын түсіну
Көпшілігі:Мәтіндегі маңызды ақпаратты анықтау
Кейбірі:Жазба жұмысында орфографиялық нормаға сай дұрыс
жазып, тыныс белгілерін орынды қолдану
Мәтіндегінегізгіақпараттыанықтайды (білу, түсіну);
Жалғаулардыорфографиялық нормаға сай қолданады,
сөйлем соңында тыныс белгілерін қояды.
Төмендегісөздердіаударады:
«көрнекті», «ескіше», «баспасөз», «мекеме».
Оқушыларды Ғ. Мүсіреповтіңшығармашылығыноқуға,
кітапоқуға, руханиқұндылықтарға баулу
Пәнаралықбайланыс
Алдыңғы білім
Қазақстантарихы,өзінөзітану
Ұлы отан соғысындағы батырлардың есімін біледі
Сабақ барысы
Сабақтыңжос
парланғанкезе
ңдері
Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері
Ресурстар Сабақтың басы
«Жүректен жүрекке» тренингі.
Мақсаты: жағымды психологиялық ахуал орнату.
«Сұрақжауап» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталайды.
Кесте
12 мин
Сөздікпенжұмыс:
Сөздікпен орындалатын жаттығу
Сөз
Сіздің
ойыңызша,
оның мағынасы
қандай
Сөздікт
егі
анықта
масы
Сөзді
пайдалана
отырып
құрылған
сөйлем
Көрнекті
ескіше
баспасөз
Сабақтың
ортасы
Көрнекті сөзінің синонимдерін пайдаланып, диаграмманы
толтырады.
Ж
жақсыы
көрнекті
5 мин
ЖЖ оқылым
Мәтінді екі рет оқиды,мәтін бойынша уақыт тізбегі картасын құрастырады.
Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды.
Дескриптор:
мәтіннен негізгі ақпараттарды анықтайды;
әр ақпараттың маңызды болу себебін 1 сөйлеммен түсіндіреді.
Кері байланыс ауызша «Бір минуттык эссе»
Графикалық
органайзер
10 мин
ТЖ
Көпшілігі 8тапсырмадағы көп нүктенің орнына қажетті
есімдіктерді қойып жазады.
Қазақстанның болашақ ұрпағының атынан соғыс ардагерлеріне
хат жазады.хат мазмұнында тәуелдік және жіктік жалғауларын
дұрыс қолданады.
Дескриптор:
10 мин
Сабақтың соңы
хат мазмұнында тәуелдік және жіктік жалғауларын қолданады.
хат құрылымын( кіріспе, негізгі,қорытынды ) сақтайды.
лепті, сұраулы,хабарлы сөйлемдерді мүмкіндігінше
қолданады.
соңына қажетті тыныс белгісін қояды.
Рефлексия
Оқушылар стикерлерге өздерінің пікірлерін жазып тақтадағы
бағалау баспалдағына жапсырады.
3 мин
Қазақ тілінен сабақ жоспары "Көрнекті жазушы" 5 сынып
Қазақ тілінен сабақ жоспары "Көрнекті жазушы" 5 сынып
Қазақ тілінен сабақ жоспары "Көрнекті жазушы" 5 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.