Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісінің АЖТ _____________________ (қолы) _______
|
Пән:Информатика |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||
|
Дата: |
Класс:10 |
Оқушы саны: |
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
4 Бөлім. Бағдарламалық қамтама |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютер жұмысын оңтайландыру |
|||||
|
Бастапқы білім |
- оқушылар бағдарламалық жасақтаманың құрылымы туралы біледі |
|||||
|
Оқыту мақсаттары |
- ОЖ утилиталарының мақсатын түсіндіру (дискіні дефрагментациялау, дискіні тазалау, резервтік көшіру) |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
- оқушыларда ОЖ утилиталары туралы түсінік қалыптастыру |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- ДК жұмысын жақсарту үшін оңтайландыру әдістерінің тағайындалуын түсінеді |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
- сурет қолдану арқылы анықтама құру барысында айтылым дағдысын дамыту - тақырып бойынша терминологияны жаңартқан кезде оқу дағдыларын дамыту |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
- құрметтеу: сыныптастарыныңидеяларынқұрметтеу; - жауапкершілік: сабақбарысындаөзін-өзібағалау, өзарабағалау; - өмірбойыоқу: компьютердежұмысістеукезеңінде. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Пән |
Кезең |
||||
|
физика |
сабақтың барлық бөлімінде |
|||||
|
Дифференциация |
- қорытындынәтижежәнестуденттіңжауабы бойынша; - өзараәрекеттесунысандарыментапсырманың орындалуқарқыны бойынша; |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
- бейнематериалдар - жаңаматериалдардыоқығанда - Интернет-ресурстарстуденттердіңбілімінөзектендірудеқолданылады |
|||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
- компьютер кабинетіндежұмысістеуережелерінұстану - компьютерменжұмысістеукезіндеуақыттытиімді басқару |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
1.Ұйымдастыру бөлімі.Оқушылармен салемдесу. 2. Подведение к теме урока - Мына сурет пен компьютерлік технологияны не байланыстырады? - Бүгінгісабақтабіз не туралысөйлесеміз? 3. Сабақ тақырыбын жариялау Оқушыларға ББҮ кестесінің бірінші бағанын толтыру ұсынылады. Әрі қарай мұғалім осы тақырып туралы не білетіндігі туралы 2-3 оқушының ойын тыңдауына болады. Сабақ мақсаттырымен бағалау критерилерін жариялау. Әрі қарай мұғалім оқушыларға ББҮ кестесінің, бүгін сабақта не білгілері келетіні туралы екінші бағанын толтыру ұсынады. Мұғалім 2-3 оқушының ойын тыңдауына болады. |
презентация
1 слайд
2-5 слайд |
||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут
20 минут
5 минут
|
1. Білімді жаңғырту Сабақтыңтақырыбынакөшпес бұрын, мұғалімlearningapps.orgонлайн-ресурсындатапсырма орындауарқылы өткен сабақтын материалын еске түсірудіұсынады. Дескрипторлар: o Бағдарламаның атауын белгіше арқылы анықтайды o Бағдарламаның мақсатын анықтайды o Осы анықтамаға сәйкес терминді көрсетеді o Бағдарламаларды топтарға бөледі
2. Жаңа ақпаратты оқу Мұғалімстуденттерменбіргебағдарламалықжасақтамаклассификациясысхемасынзерттеудіұсынадыжәнемұғалімбүгінгісабақтакомпьютердіңжұмысыноңтайландыруғамүмкіндікберетінутилиталартуралыкөбірекбілетіндері туралы айта кетеді. Әрі қарай мұғалім оқушылардың үш топқа бөлініп зерттеу жұмысын орындауларын сұрайды: 1 топ. Дискіні дефрагментациялау: Компьютерлік дискілерді дефрагментациялау дегеніміз не? дефрагментация кезінде не болады және ол негекерек? Қатты дискілерді қаншалықты жиі дефрагментациялау керек? 2-топ: Дискіні тазалау Дискіні тазалау деген не және дискіні неге тазалау керек? Дискіні қалай тазартуға болады? Дискіні тазарту ненін көмегімен жүзеге асады? 3-топ: Резервтік көшірме жасау Резервтік көшірме дегеніміз не? Резервтік көшірме жасау кезінде не болады және ол не үшін қажет? ❑Резервтіккөшірмелерін қаншалықты жиі жасау керек? Джигсо стратегиясын қолдану арқылы оқушылар зерттелген материалдарымен бөліседі. Өзара бағалау, өз өзін бағалау: оқушылар жасаған жұмыстарының қорытындысын бағалайды.
3. Оқыған материалдарды бекіту Зерттелген материалды бірікту үшін оқушыларға тест тапсырмаларын орындау және сабақ тақырыбының қаншалықты түсініктіболғандығын анықтау қажет. |
6 слайд
7 слайд
8-10 слайд
11 слайд
|
||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия: Оқушылар ББҮ кестесінің үшінші бағаның толтырады - Мен үйрендім ...
|
12 слайд |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрыс қойылғанба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткізді ме?Жеткізбесе,неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталды ма? Сабақжоспарынанқандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?
|
||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.