Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Биотехнология жаңалықтары. Сахиев Жүніс «Уақыт қайтарымы» |
|||||
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Журина Сания Молдабековна |
|||||
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
Сабақ тақырыбы |
«Биотехнолог маман» дегеніміз кім? |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.3.3.1 прозалық және поэзиялық шығармалардағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, оқырманға әсерін бағалау; |
|||||
Сабақтың мақсаты : |
Барлық
оқушылар: тыңдалым
мәтінін түсіну арқылы негізгі ақпаратты игереді,
өз пікірін ұсынады; |
|||||
Бағалау критерийлері |
Мәтін мазмұнын меңгереді; негізгі ақпаратты ажыратады; берілген тақырыпқа өз пікірін жазады |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы |
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу, тіл дамыту сұрақтарымен жұмыс.
|
Сәлемдеседі,бір-біріне жылы лебіз айтады. Күндеріне сәттілік тілейді. Тіл дамыту сұрақтарына жауап беріп, сөйлесім құрайды. |
|
Оқулық, ғаламтор ресурстары |
||
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. Ретіндегі Қоспа Тығыз Асылтұқымды Жиынтық Араластыр
Тыңдалым. Айтылым. 1-тапсырма Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Әлемде қанша мамандық бар? Қазір қандай мамандар аз? Қандай мамандарға сұраныс көп? Биотехнолог қай салада жұмыс істейді?
|
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Асылтұқымды жылқы.
Мәтінді тыңдайды. Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
Дескриптор: тыңдалым мәтіннің мазмұны бойынша мамандықтар және оның түрлері туралы ақпаратты түртіп алу; қай мамандыққа сұраныс көп екенін мәтінге сүйеніп дәлелдеу; - биотехнолог жайлы әңгімелеу.
Дескриптор: – берілген мәтін мазмұны бойынша -сұрақтарға жауап бере алады. |
Оқулық
|
||
|
Жазылым. 2-тапсырма Мақал-мәтелді пайдаланып, шартты бағыныңқылы құрмалас сөйлем құра. Ғалым болсаң, елге мәлім боларсың. Барша өнерді үйрен. Білмегенге үйрет. Жігітке жеті өнер де аз. Кітап - тілсіз мұғалім. Өнерлі қол аш болмас.
Айтылым.
3-тапсырма. Мамандықтар жайлы сурет бойынша бірнеше сұрақ дайында.
Тыңдалым. Жазылым. 4тапсырма Мәтінді тыңда. Мәтінде айтылған мамандықтарды жазып, сөйлем құра. |
Берілген мақал-мәтелді пайдаланып, шартты бағыныңқылы құрмалас сөйлем құрап жазады.
Сурет бойынша бірнеше сұрақ дайындайды.
Мәтінді тыңдайды. Мәтінде айтылған мамандықтарды жазып, сол бойынша сөйлем құрайды |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы.
Бағдаршам. |
|
||
|
Оқылым. Айтылым. 5-тапсырма Диалогті рөлге бөліп оқып, стилін анықтаңдар. |
Диалогті рөлге бөліп оқып, стилін анықтайды. |
Бас бармақ |
|
||
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру : |
|
||||
Рефлексия |
Оқушылар сабақта алған білімдерін «3-2-1» стратегиясы арқылы білдіреді |
|||||
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.