CPU ( Central Processing Unit or processor)
Оценка 4.9

CPU ( Central Processing Unit or processor)

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
информатика
8 кл
19.05.2020
CPU ( Central Processing Unit or processor)
Информатика ағылшын тілінде сабағының жоспары
CPU.docx

              Бекітемін: оқу ісі меңгерушісі  ............................................                     

 

Мектеп:

Сабақ  тақырыбы: CPU ( Central Processing Unit or processor)

Күні:

Мұғалімнің есімі: Дюсембаева Р.

 

Сынып 8

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

 

·         CPU-дың негізгі функцияларын білу;

·         CPU-дың өнімділігін бағалай білу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:Оқулықта  берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. Процессор  және процессор өнімділігі  ұғымын түсінеді. Өмірмен байланыстыра отырып білім-білік дағдыларын қалыптастырады.

Оқушылардың басым бөлігі: Процессордың мәліметтерді өңдеп, компьютердің барлық  құрылғыларын басқаратын құрылғы екенін ағылшын тілінде жеткізе біледі. Процессордың өнімділігін бағалай біледі.

Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Алған білімдерін өмірмен байланыстыра отырып білім-білік дағдыларын қалыптастырады.

Бағалау критерийлері:

(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)

 

Оқулықта  берілген тапсырмаларды орындай  алады. Тақырыпты меңгеріп, процессор ұғымын және процессордың басты функциясын түсінеді.

Процессордың өнімділігін бағалай біледі.

Әр түрлі процессор өндірушілердің проессорлары арасындағы айырмашылықты тани біледі.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу. Түсіну. Қолдану

Тілдік мақсаттар

Тілдік дағдылар: Процессор ұғымын және процессордың функциясын ағылшын тілінде айта білу.

Терминология: performance - өнімділік - производительность

to retrieve - шығарып алу - извлекать

to process - өңдеу - обработка

arithmetic - арифметикалық - арифметика

processor - процессор - процессор

features - ерекшеліктері - функции

instructions - нұсқаулар - инструкции

core - ядро - ядро

manufacturer - өндіруші - производитель

vacuum tube - вакуумдық лампа - вакуумная лампа

to save - үнемдеу - сэкономить, сохранить

logical operations - логикалық амалдар – логические операций

Сөз тіркестері: Central Processing Unit or processor, арифметикалық-логикалық құрылғы, басқару құрылғысы, кэш жады, процессор ұясы

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі, физика

АКТ қолдану дағдылары

Интернет ресурстарын қолдана білу

Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім

 ENCODING INFORMATION

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған  жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

8 мин

Сәлемдесу

Мұғалім: Балалар, бүгін сабағымызды бастамас бұрын өзімізге жақсы мотивация сыйлайық.

Оқушылар:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Мұғалім: Тақтадағы келесі сұрақтарға жауап бере отырып, өткен сабаққа шолу жасайық.

Тест сұрақтары

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Мұғалім: Адам миының қызметі қандай ?

Оқушылар:Ол басты орган және ол ақпаратты сақтайды, өңдейді және басқа органды басқарады.

Мұғалім: Олай болса балалар, «мидің» моделі деп компьютердің қай құрылғысын атауға болады.

Оқушылар: Процессор

Мұғалім : Оқушылар, қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабақ мақсаты қандай?

Оқушылар :

Мұғалім: Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы CPU (Central Processing Unit or processor).

Сабақ мақсатын хабарлау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WORDWALL

Интернет ресурс

 

 

Ортасы

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 мин

Терминология:

performance - өнімділік - производительность

to retrieve - шығарып алу - извлекать

to process - өңдеу - обработка

arithmetic - арифметикалық - арифметика

processor - процессор - процессор

features - ерекшеліктері - функции

instructions - нұсқаулар - инструкции

core - ядро - ядро

manufacturer - өндіруші - производитель

vacuum tube - вакуумдық лампа - вакуумная лампа

to save - үнемдеу - сэкономить, сохранить

logical operations - логикалық амалдар – логические операций

 

Жаңа сабақты түсіндіру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Топтық тапсырма

Practice 1

You have 3 computers with different CPUs. How many seconds do they need to process 100 billion instructions?

1. Computer with 300 MHz

2. Computer with 1.6 GHz

3. Computer with 2.9 GHz

Дескриптор: Әр түрлі компьютерлердің өнімділігін ажырата отырып, нұсқауларды орындау уақытын табу. Шығарылу жолын ағылшынша айтып беру

 

Manufacturers of CPU

Төменде екі танымал өндіруші мен олардың процессорларының тізімі көрсетілген:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Activity

 

 

 

 

 

 

 

 


Fact

History of the Transistors

In 1954, IBM stopped using vacuum tubes and introduced its firstcomputer which was working using 2000 transistors. Today they are widely used in all electronic devices. Nowadays, the most powerful computer processors have more than 7 billion transistors.

 

Жұптық жұмыс

Practice 2

Оқушылар интернет арқылы керекті процессорды іздеп табады.

 

 

 

 

 

 

 

 


Дескриптор: Интернет көздері арқылы берілген параметрлері арқылы процессорды табу. Табылған процессордың сипаттамасын айтып беру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


видео, презентация

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырманы орындаған  оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді  кері байланыс орнату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Тапсырманы орындаған  оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді  кері байланыс орнату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интерент ресурстары

 

 

http://www.elenashutkova.ru/vip/one2one.jpg
 

 

 


Аяқталуы

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

2 мин

 

 

Жеке жұмыс. Оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін білу үшін қалыптастырушы бағалауға арналған жеке жұмыс.

 

 

 

 

 

 

 

 


Дескриптор:

·      Процессор қызметін білу

·      Процессор өнімділігі ұғымын білу

·      Процессор құрамын білу.

 

Оқушылар әр тапсырмада  робот Адроидтың дене мүшесінің бір бөлігін бояп отырады. Мұғалімге тапсырады.

Image result for пликерс Plickers программасы

Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?

 

 

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.

2.

 


 

Бекітемін: оқу ісі меңгерушісі

Бекітемін: оқу ісі меңгерушісі

Мұғалім: Тақтадағы келесі сұрақтарға жауап бере отырып, өткен сабаққа шолу жасайық

Мұғалім: Тақтадағы келесі сұрақтарға жауап бере отырып, өткен сабаққа шолу жасайық

Терминология: performance - өнімділік - производительность to retrieve - шығарып алу - извлекать to process - өңдеу - обработка arithmetic - арифметикалық - арифметика processor…

Терминология: performance - өнімділік - производительность to retrieve - шығарып алу - извлекать to process - өңдеу - обработка arithmetic - арифметикалық - арифметика processor…

Дескриптор: Интернет көздері арқылы берілген параметрлері арқылы процессорды табу

Дескриптор: Интернет көздері арқылы берілген параметрлері арқылы процессорды табу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
19.05.2020