«Тексерілді» Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: .............. ......./Дариға Махмет./
Сыныбы: 7 «Б» Күні:16.01.17 Сыныбы: 7 «В» Күні: 17.01.17 Сыныбы: 7 «Г» Күні: 18.01.17
Сабақтың аты |
Денеге бір түзудің бойымен әрекет ететін күштерді қосу |
|||
Сілтеме |
Жоспар |
|||
Жалпы мақсаты |
Оқушыларға бір түзудің бойымен әрекет ететін күштерді қосу мен азайту тақырыбын түсінуге қолайлы жағдай туғызу |
|||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: теңәрекетті күшке анықтама бере алады, күштердің түсірілу бағытына қарай қосу және азайтуды орындай алады. Көптеген оқушылар істей алады: күш түсірілу бағытын ажратып, математикалық өрнегін есептей алады. Кейбір оқушылар істей алады: теңәрекетті күштерге мысалдар келтіре алады, өмірде қолданылатын орнын түсінеді. |
|||
Құндылықтарғабаулу |
Шығармашылық тапсырмалар беру арқылы техникалық және кәсіби мамандарды дайындауға бағыттау (4) |
|||
Пәнаралықбайланыстар |
Математика, |
|||
Алдыңғыбілім |
Ауырлық күші, динамометр, Гук заңы |
|||
|
Жоспар |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Қорлар |
|
|
Сабақ басы 10 мин |
Сабаққа дайындық кезеңі 1,2- ге саналу арқылы екі топқа бөлініп, «Арқан тарту» ойынын ойнату Осылайша тақырып та ашылады. Үй тапсырмасын сұрау: · Үйкеліс күші: 3,5 есептердің шығарылуы · Дөңгелек үшін үйкелісті азайту және арттыру тетіктері |
Барлық сыныппен жасалатын жұмыс |
|
|
Сабақтың ортасы 10-30 мин |
Проблемалық сұрақ Ұлттық ойын "Арқан тарту" ойынына қатысты 1. (Бір топ жеңеді) Неге олар жеңіп кетті? 2. Тепе-теңдік сақталу үшін не істеу керек? №1Тәжірибелік жұмыс «Динамометрдің көмегімен денелерді жылжыту», оңға, солға. Дәптермен жұмыс: теория жазу №2 Сурет бойынша тапсырма Суретке қарап құбылысты топ ішінде талқыла Талқылау нәтижесін түсіндір ИНСЕРТ әдіс арқылы топ бір-бірімен тәжірибеде алған нәтижесін бөліседі. Бағалау парағы бойынша бағаланады. №3 Оқулықтағы өзін өзі тексеру сұрақтарына жауап береді |
Топпен жұмыс Слайдтар, интернет ресурстар, зертханалық құралдар |
|
|
2 сабақ 30-40 мин |
Құбылыстың математикалық өрнегі. Есептер шығару. 11-жаттығу 1 - 3-есеп |
Жұмыс парағы Оқулықпен жеке жұмыс |
|
|
Үйге тапсырма Қорытындылау кезеңі 40-45 мин
|
Талдауға тапсырма: 11.4 есеп Критерийлері 1. Теңәрекетті күшке анықтама айта білуі 2. Түсірілген күштің бағытын ажырата білуі 3. Бағыты арқылы теңдеуге сала білуі 4. Денеге түсірілген күштердің түрлерін айта білуі Сұрақ: денеге тыныштық күйінде күш әсер ете ма?
Мұғалімнің ұсыныстары: Жоба жасау кезінде компьютерлікмодельдеу, макет жасау, эссе жазу, суретін салу, модель жасау. |
Жазып алады |
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
Оқушының өзі реттейтін оқуы (Тәжірибелік, шығармашылық) |
Шығармашылық жұмыстарына қарап бағалау |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
· Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? · Қандай түсініктерді есте сақтау қажет? · Сабақта не ұнады? неге? Сабақтың несі ұнамады.? |
|
|
Қосымша ақпарат |
|
Барлық оқушылар міндетті түрде: Оқушылардың көбі: Кейбір оқушылар: |
|
Ойлану сабақтың мақсаты болды ма?/ оқыту мақсаты нақты м а? Бүгін оқушылар нені үйренді ? сабақтағы атмосфера қандай болды? Деңгейлеуді жоспарлау қалай жүргізілді? Уақыт тиімді пайдаланылды ма? Жоспардан қандай ауытқулар болды? Не себептен? |
|
|
|
|
|
Қысқаша бағалау Қандай екі оқиға жақсы болды? (оқыту мен үйренуді қарастыруға болады)? 1: 2: Қандай екі оқиға сабақты жақсартты (оқыту мен үйренуді қарастыруға болады)? 1: 2: Осы сабақта мен сыныпқа қатысты немесе жекелей оқушыларға қатысты келесі сабаққа әсер ететін қандай ақпарат қалыптастырдым және үйрендім?
|
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.