Денелер. Заттар
Оценка 4.6

Денелер. Заттар

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
окружающий мир
3 кл
09.03.2017
Денелер. Заттар
3 «А» сынып Сабақтың тақырыбы: Денелер.Заттар. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың денелер мен заттар туралы білімдерін кеңейту.Денелердің табиғи және жасанды болатыны туралы түсініктерін қалыптастыру. Оқу нәтижелері: Денелер мен заттар туралы біледі. Ақпарат көздері, қолданатын материалдар: Оқулық, интербелсенді тақта, тақырыпқа байланысты суреттер, слайд, А форматтағы қағаздар, маркер,стикер,күлегештер. Әдіс тәсілдер: Топпен жұмыс: жұппен жұмыс,топта талқылау. АКТ қолдану: интербелсенді тақта .СТО: «Топтастыру» әдісі, «Синкуейн» әдісі, «Миға шабуыл» стратегиясы. ОҮБ: (Табыс критерийлері бойынша) Тапсырмалар Сабақ барысы Мұғалімнің іс әрекеті Оқушының әрекеті Тапсырмалар жүйесі Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. Оқушылармен шаттық шеңбер құрып,табиғат жайлы өлең оқу.Сыныпты денелердің күйлері бойынша қатты, сұйық, газ тәрізді деп топқа бөлу. Топ басшыны тағайындау. Оқушылар сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын табады.Сабақтың мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау. Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру. Үйге берілген тапсырманы айтады. Талдайды. Бір-біріне сұрақтар қояды. - «Табиғатты аяла» атты шығармаларын оқыту. -Табиғат құбылыстарына нелер жатады? -Қандай табиғи апаттарды білесіңдер? Оқушылар сұрақтарға жауап беруге тырысады. Ойлану. Мағынаны тану - Мәтінде не туралы айтылған? - Денелер нешеге бөлінеді? - Денелер қандай күйде кездеседі? Оқулықпен жұмыс. 1.Жеке-жеке оқу.(әр оқушы өзі оқиды) 2.Жұппен талқылау. (оқығандарын қасындағы балаға түсіндіреді) Өзіндік жұмыс. Алған мәліметті жүйелейді. Дарынды және талантты оқушыларға жеке тапсырма беру: Сыныпта бар денелерді ата.Олар қандай заттардан тұрады? Олар қандай күйде кездеседі? Сенің партаңның үстінде қандай дене бар?Ол қандай заттан тұрады? Оның күйі қандай? Бақылау.Үстелдің үстінде тас, бөлме температурасындағы бір стақан су,беті жабық стақанда орталай құйылған ыстық су бар. Үстел үстіндегі заттардың ішіндегі барлық денелерді атайды және олардың қандай күйде екендігіне қорытынды жасайды. Сергіту жаттығуы. Оқушыларды сергіту. Оқушылар билеп, сергиді. Ой толғаныс. «Топтастыру» әдісі. 1-топ- денелер,2-топ- табиғи денелер,3-топ- жасанды денелер бойынша не таныс,соны жазғызу. Топпен жұмыс. Зерделей отырып өз ойларын түсіреді. Бір-бірінің білімін толықтырады. «Тез ойла» ойынын ойнату. Әр топ бір кез келген денені алып,суретін салып, осы дененің қандай заттан тұратынын, қандай қасиеті бар екендігін, қайда қолданатынын айтады. Сабақты қорыту. 1.Денелер нешеге бөлінеді? 2.Денелер қандай күйде кездеседі? Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Рефлексия. Әр оқушыға парақшалар беріледі. Оқушылар парақшаларға өз ойларын жазады. Бағалау. Мұғалім жинақтап қорытынды баға қояды. Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, сыныпқа хабарлайды.Смайликтер беру. ОҮБ. Табыс критерийлері бойынша алдын ала құрылған бағалау шкаласымен бағаланады. Аты- жөні Балл Баға Үй тапсырмасы: Мәтінді оқу және әңгімелеу.
А.А.Капанова 3 класс Денелер.Заттар.docx
3 «А» сынып Сабақтың  тақырыбы: Сабақтың  мақсаты: Оқу  нәтижелері: Ақпарат  көздері,  қолданатын  материалдар: Әдіс тәсілдер: Денелер.Заттар. Оқушылардың денелер мен заттар туралы білімдерін кеңейту.Денелердің  табиғи және жасанды болатыны туралы түсініктерін қалыптастыру. Денелер мен заттар туралы біледі. Оқулық, интербелсенді тақта, тақырыпқа байланысты суреттер, слайд, А  форматтағы қағаздар, маркер,стикер,күлегештер. Топпен жұмыс: жұппен жұмыс,топта талқылау. АКТ қолдану:  интербелсенді тақта .СТО: «Топтастыру» әдісі, «Синкуейн» әдісі, «Миға  шабуыл» стратегиясы. ОҮБ: (Табыс критерийлері бойынша)                                                                                      Тапсырмалар  Сабақ барысы  Оқушыларға  психологиялық  ахуал туғызу. Үй  тапсырмасын  сұрау. Мағынаны  тану Мұғалімнің іс әрекеті Оқушының әрекеті Тапсырмалар жүйесі Оқушылармен шаттық шеңбер құрып,табиғат жайлы өлең оқу.Сыныпты  денелердің күйлері  бойынша қатты, сұйық, газ тәрізді деп топқа бөлу.  Топ басшыны тағайындау. Оқушылар сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың  тақырыбын табады.Сабақтың мақсатымен таныстыру. Өткен сабақ пен жаңа сабақты  байланыстыру.  ­ «Табиғатты аяла»  атты шығармаларын  оқыту. ­Табиғат  құбылыстарына нелер жатады? ­Қандай табиғи  апаттарды  білесіңдер? ­ Мәтінде не туралы айтылған? ­ Денелер   нешеге   бөлінеді? ­ Денелер   қандай күйде кездеседі? Үйге берілген тапсырманы айтады. Талдайды. Бір­біріне сұрақтар  қояды.  Оқушылар сұрақтарға  жауап беруге тырысады. Ойлану. Оқулықпен жұмыс. 1.Жеке­жеке оқу.(әр  оқушы өзі оқиды) 2.Жұппен талқылау.  (оқығандарын қасындағы  балаға түсіндіреді) Өзіндік жұмыс.  Алған мәліметті  жүйелейді. Дарынды және  талантты  оқушыларға жеке  тапсырма беру: Сыныпта бар денелерді ата.Олар қандай заттардан тұрады? Олар қандай күйде кездеседі? Сенің партаңның үстінде қандай дене бар?Ол  қандай заттан тұрады? Оның күйі қандай? Үстел үстіндегі заттардың ішіндегі барлық  денелерді атайды және олардың қандай күйде  екендігіне қорытынды жасайды. Бақылау.Үстелдің  үстінде тас, бөлме  температурасындағы  бір стақан су,беті  жабық стақанда  орталай құйылған  ыстық су бар. Оқушыларды сергіту. Оқушылар билеп, сергиді. «Топтастыру» әдісі.  1­топ­ денелер,2­топ­ табиғи денелер,3­топ­ жасанды денелер  бойынша не  таныс,соны жазғызу. «Тез ойла» ойынын  ойнату. 1.Денелер нешеге  бөлінеді? 2.Денелер қандай  күйде кездеседі? Әр оқушыға  парақшалар беріледі. Мұғалім жинақтап  қорытынды баға  қояды. Топпен жұмыс. Зерделей  отырып өз ойларын   түсіреді. Бір­бірінің білімін  толықтырады. Әр топ бір кез келген денені алып,суретін салып,  осы дененің қандай заттан тұратынын, қандай  қасиеті бар екендігін, қайда қолданатынын  айтады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар парақшаларға өз ойларын жазады. Әр топ басшысы бағалау  парағындағы қорытынды  ұпайды шығарып, сыныпқа хабарлайды.Смайликтер  беру. ОҮБ. Табыс  критерийлері  бойынша  алдын ала  құрылған бағалау  шкаласымен  бағаланады. Сергіту  жаттығуы. Ой толғаныс. Сабақты  қорыту. Рефлексия. Бағалау. Үй  тапсырмасы:  Мәтінді оқу және әңгімелеу. А т ы­ ж өн і Б ал л  Б ағ а

Денелер. Заттар

Денелер. Заттар

Денелер. Заттар

Денелер. Заттар

Денелер. Заттар

Денелер. Заттар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
09.03.2017