Тақырып: Денелердің жүзу шарттары. №6 зертханалық жұмыс.
Негізгі идея: Сұйық ішіндегі денеге ауырлық және кері итеру күші әсер ететіндігін, егер осы күштердің бірі көп болған жағдайды тәжірибе жасай отырып,көз жеткізу.
Оқу мақсаты: денелердің жүзу шарттарының тұжырымдамасын біледі, сұйық ішінде жүзіп жүрген денеге әрекет ететін ығыстырушы күштің шамасы неге тең екенін түсінеді,дененің сұйықта жүзу шартының дұрыстығына көз жеткізеді.
Денелердің жүзу шарттарының тұжырымдамасын біледі, дененің жүзу шарты жайлы мағлұмат алады.
Сұйық ішінде жүзіп жүрген денеге әрекет ететін ығыстырушы күштің шамасы неге тең екенін түсінеді
Дененің сұйықта жүзу шартының дұрыстығына көз жеткізеді,баға бередіСабақ жоспары
Сынып: 7 « А» Пәні: Физика күні: «11» наурыз 2017 ж
Тақырып: Денелердің жүзу шарттары. №6 зертханалық жұмыс.
Негізгі идея: Сұйық ішіндегі денеге ауырлық және кері итеру күші әсер ететіндігін, егер осы күштердің бірі көп болған жағдайды тәжірибе жасай отырып,көз жеткізу.
Оқу мақсаты: денелердің жүзу шарттарының тұжырымдамасын біледі, сұйық ішінде жүзіп жүрген денеге әрекет ететін ығыстырушы күштің шамасы неге тең екенін түсінеді,дененің сұйықта жүзу шартының дұрыстығына көз жеткізеді.
Табыс критериі
Барлық оқушылар Оқушылардың көпшілігі
Жекелеген
Оқушылар
Денелердің жүзу шарттарының тұжырымдамасын біледі, дененің жүзу шарты жайлы мағлұмат алады.
Сұйық ішінде жүзіп жүрген денеге әрекет ететін ығыстырушы күштің шамасы неге тең екенін түсінеді Дененің сұйықта жүзу шартының дұрыстығына көз жеткізеді,баға береді
Сабақ кезеңдері Мұғалім не істейді? Оқушылар не істейді? Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі.
(3 минут) Оқушыларды топтарға тақырып бойынша формулалар арқылы бөлуді ұйымдастырады. Сабақта жұмыс жасауға дайындалады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Сабақ мақсатын анықтауға талпынады,
жекелеген оқушылар сабақ мақсатымен қатар міндеттерін анықтайды. Өз ойларын ортаға сала отырып, топтарға бөлінеді Қағазға жазылған формулалардың қиындыларын құрастырып топтарға бөлінеді
Білімді, Білуді, Дағдыны тексеру
(4 минут)
Оқушылардың тақырыпқа сай білімдерін еске түсіру үшін жүгіртпе сұрақтар қоямын Өткен материалдарды еске түсіреді
Бір-бірінен білім алуға ынталанады
Бұрынғы базалық білімдерін көрсетеді
Жаңа материалды игеруге дайындау
(6 минут) Тақырыпқа сай базалық білімді пайдаланып жаңа тақырыпты ашуда
презентация көрсетемін. Презентациядағы жұмысты топта талқылап, кеңірек түсінік беру.
Жұмыстың негізгі мақсатын түсінеді.
Денелердің жүзу шарттарын атаңдар
Дененің сұйық бетінде қалқуының шартын атаңдар.
Дененің сұйық ішінде жүзіп жүруінің шартын атаңдар
Дененің сұйыққа бату шартын атаңдар презентация
Жаңа білімді игеру
(8 минут)
Тапсырманы өз беттерінше оқып,
нұсқаумен танысуға ұсыныс береді. Тәжірибенің жасалу барысымен және нұсқаумен танысады. Аудиал,визуал,
кинестетиктер болып бөлінеді.
Түсінуін тексеру
(10)
Берілген нұсқау бойынша тәжірибені жасауға тапсырма береді. Берілген тапсырманы нұсқауға сүйене отырып,тобымен талқылып,жұмысты жасап көреді.Өз түсінгендері бойынша жасап,кеткен кемшіліктерін анықтайды, түзейді. Өз қалаулары бойынша жасаған тәжірибені түсіндіреді
Жаңа материалды бекіту
(5 минут) Жасаған тәжірибе бойынша алған нәтижелерді кестеге түсіруді және есептеулер жүргізуді ұсынады. Жасаған тәжірибе бойынша алған нәтижелерді кестеге түсіреді және есептеулер жүргізеді.
Кесте
Үй тапсырмасын орындау жөнінде нұсқау
(2 минут) §44 қайталау. Орындау әдістемесін түсіндіру Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады
Дәптерге орындалу әдістемесін жазып алады
Тапсырманың орындалу жолымен бөліседі Күнделік
Қорытынды-сын шығару
(2 минут)
Сабақ мақсатына жетудің қаншалықты табысты болғанын анықтау үшін критерийге сай бағалау жүргізуді ұйымдастыру. Сабақ барысында орындаған жұмыстарын талдайды, өзін-өзі бағалайды.
Стикерлер
Тексерілді: Ә.Оңғарова Жетістік критериі
№ критерий дискриптор ұпай саны
1 Тақырып бойынша негізгі ұғымдарды біледі Архимед заңының тұжырымдамасын біледі 1
2 Тәжірибеге қажетті құралдарды пайдалана алады. Тәжірибені берілген нұсқауға сай ретімен орындайды,түсінеді,қорыта отырып,нәтижені кестеге жазады. 1
3 Ұсынылған кестемен жұмыс жасай алады. Тәжірибеден алынған кестедегі өлшеулер нәтижесін пайдаланып,есептеулер жүргізеді.Теориялық білімін жасалған тәжірибемен салыстырады,оның дұрыс немесе бұрыстығына баға бере алады. 1
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Нені өзгертуге болады?
Пән мұғалімі: И.Әлімбетова
Өлшеулер нәтижесі жазылатын кесте
Сұйықтық түрі Сұйықтың
тығыздығы g- тұрақты шамасы Дененің өлшемі ҒА Қандай шарт орындалады?
су 1000 кг/м3 10 Н/кг
тұзды су 1030 кг/м3 10 Н/кг
Дизелді отын 900 кг/м3 10 Н/кг
Өлшеулер нәтижесі жазылатын кесте
Сұйықтық түрі Сұйықтың
тығыздығы g- тұрақты шамасы Дененің өлшемі ҒА Қандай шарт орындалады?
су 1000 кг/м3 10 Н/кг
тұзды су 1030 кг/м3 10 Н/кг
Дизелді отын 900 кг/м3 10 Н/кг
денелердің жүзу шартын анықтау зерт жұм.docx
Сабақ жоспары
Сынып: 7 « А»
Пәні: Физика
күні: «11» наурыз
2017 ж
Тақырып: Денелердің жүзу шарттары. №6 зертханалық жұмыс.
Негізгі идея: Сұйық ішіндегі денеге ауырлық және кері итеру күші әсер ететіндігін, егер осы
күштердің бірі көп болған жағдайды тәжірибе жасай отырып,көз жеткізу.
Оқу мақсаты: денелердің жүзу шарттарының тұжырымдамасын біледі, сұйық ішінде жүзіп жүрген
денеге әрекет ететін ығыстырушы күштің шамасы неге тең екенін түсінеді,дененің сұйықта жүзу
шартының дұрыстығына көз жеткізеді.
Табыс критериі
Барлық оқушылар
Оқушылардың көпшілігі
Денелердің жүзу шарттарының
тұжырымдамасын біледі, дененің жүзу шарты
жайлы мағлұмат алады.
Сұйық ішінде жүзіп жүрген денеге әрекет
ететін ығыстырушы күштің шамасы неге
тең екенін түсінеді
Жекелеген
Оқушылар
Дененің сұйықта
жүзу шартының
дұрыстығына көз
жеткізеді,баға
береді
Сабақ кезеңдері Мұғалім не істейді?
Оқушылар не істейді?
Ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі.
(3 минут)
Оқушыларды топтарға
тақырып бойынша
формулалар арқылы
бөлуді ұйымдастырады.
Білімді, Білуді,
Дағдыны тексеру
(4 минут)
Жаңа
материалды
игеруге
дайындау
(6 минут)
Оқушылардың тақырыпқа
сай білімдерін еске түсіру
үшін жүгіртпе сұрақтар
қоямын
Тақырыпқа сай базалық
білімді пайдаланып жаңа
тақырыпты ашуда
презентация көрсетемін.
Презентациядағы
жұмысты топта талқылап,
кеңірек түсінік беру.
Сабақта жұмыс жасауға дайындалады.
Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Сабақ мақсатын анықтауға талпынады,
жекелеген оқушылар сабақ мақсатымен
қатар міндеттерін анықтайды. Өз
ойларын ортаға сала отырып, топтарға
бөлінеді
Өткен материалдарды еске түсіреді
Бірбірінен білім алуға ынталанады
Бұрынғы базалық білімдерін көрсетеді
Қағазға жазылған
формулалардың
қиындыларын
құрастырып
топтарға бөлінеді
Жұмыстың негізгі мақсатын түсінеді.
Денелердің жүзу шарттарын
презентация
атаңдар
Дененің сұйық бетінде
қалқуының шартын атаңдар.
Дененің сұйық ішінде жүзіп
жүруінің шартын атаңдар
Дененің сұйыққа бату шартын
атаңдар Жаңа білімді
игеру
(8 минут)
Тапсырманы өз
беттерінше оқып,
нұсқаумен танысуға
ұсыныс береді.
Түсінуін тексеру
(10)
Берілген нұсқау бойынша
тәжірибені жасауға
тапсырма береді.
Жаңа
материалды
бекіту
(5 минут)
Үй тапсырмасын
орындау жөнінде
нұсқау
(2 минут)
Қорытындысын
шығару
(2 минут)
Жасаған тәжірибе
бойынша алған
нәтижелерді кестеге
түсіруді және есептеулер
жүргізуді ұсынады.
§44 қайталау. Орындау
әдістемесін түсіндіру
Сабақ мақсатына жетудің
қаншалықты табысты
болғанын анықтау үшін
критерийге сай бағалау
жүргізуді ұйымдастыру.
Тәжірибенің жасалу барысымен және
нұсқаумен танысады.
Берілген тапсырманы нұсқауға сүйене
отырып,тобымен талқылып,жұмысты
жасап көреді.Өз түсінгендері бойынша
жасап,кеткен кемшіліктерін анықтайды,
түзейді.
Жасаған тәжірибе бойынша алған
нәтижелерді кестеге түсіреді және
есептеулер жүргізеді.
Аудиал,визуал,
кинестетиктер
болып бөлінеді.
Өз қалаулары
бойынша жасаған
тәжірибені
түсіндіреді
Кесте
Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады
Дәптерге орындалу әдістемесін жазып
алады
Тапсырманың орындалу жолымен
бөліседі
Сабақ барысында орындаған
жұмыстарын талдайды, өзінөзі
бағалайды.
Күнделік
Стикерлер
Тексерілді: Ә.Оңғарова
Жетістік критериі
№
1
2
3
критерий
Тақырып бойынша негізгі
ұғымдарды біледі
Тәжірибеге қажетті
құралдарды пайдалана
алады.
Ұсынылған кестемен
жұмыс жасай алады.
дискриптор
ұпай саны
Архимед заңының тұжырымдамасын біледі
Тәжірибені берілген нұсқауға сай ретімен
орындайды,түсінеді,қорыта
отырып,нәтижені кестеге жазады.
Тәжірибеден алынған кестедегі өлшеулер
нәтижесін пайдаланып,есептеулер
жүргізеді.Теориялық білімін жасалған
тәжірибемен салыстырады,оның дұрыс
немесе бұрыстығына баға бере алады.
1
1
1
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға
болады? Нені өзгертуге
болады?
Пән мұғалімі: И.Әлімбетова Өлшеулер нәтижесі жазылатын кесте
Сұйықтық түрі
Сұйықтың
тығыздығы
g тұрақты
шамасы
Дененің өлшемі
ҒА
Қандай шарт
орындалады?
су
1000 кг/м3
10 Н/кг
тұзды су
1030 кг/м3
10 Н/кг
Дизелді отын
900 кг/м3
10 Н/кг
Өлшеулер нәтижесі жазылатын кесте
Сұйықтық түрі
Сұйықтың
тығыздығы
g тұрақты
шамасы
Дененің өлшемі
ҒА
Қандай шарт
орындалады?
су
1000 кг/м3
10 Н/кг тұзды су
1030 кг/м3
10 Н/кг
Дизелді отын
900 кг/м3
10 Н/кг
Денелердін жузу шарттары. №6 зертханалык жумыс.
Денелердін жузу шарттары. №6 зертханалык жумыс.
Денелердін жузу шарттары. №6 зертханалык жумыс.
Денелердін жузу шарттары. №6 зертханалык жумыс.
Денелердін жузу шарттары. №6 зертханалык жумыс.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.