Тақырыбы: « Дүниеде жамандық неден?»
Мақсаты: І.Оқушылардың Ыбырай Алтынсарин туралы білімдерін толықтыра түсу және шығармаларымен таныстыру, жамандық пен жақсылықты ажырата отырып ой-өрістерінің кеңеюіне бағыттау.Оқушылардың сөздік қорын молайту және өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету.
ІІ. Оқушылардың танымдық қабілеттерін, тілдік қорларын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
ІІІ. Ыбырай Алтынсариннің шығармаларының маңызын түсіне білуге, адамгершілікке, топпен жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
6. Сабақтың формасы: саяхат сабақ.
7. Сабақтағы пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану.
8. Сабақтың әдіс-тәсілі: ізгілендіру, СТО, ақпараттық- коммуникативтік технологияларының әдіс-тәсілдерін қолдану
9. Сабақта қолданылатын техникалық құрал-жабдықтар: компьютер, интерактивті тақта.
Сабақ барысы.
І.Ұйымдастыру кезеңі.
-Балалар, бүгін сабақта біз сендердің сүйіп көретін «Балапан» телеарнасына саяхаттаймыз. Ендеше қазір сабағамызды «Алақай балақай» бағдарламасымен бастаймыз. Сабағымызды көңілді бастайық. Жаттығу жасау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
- Келесі бағдарлама да басталып жатыр екен. «Ол кім, бұл не?» бағдарламасы. Біз қазір өткен бағдарламадағы тапсырманы , яғни үй тапсырмасын тексереміз. Үйге қандай тапсырма беріліп еді.
- Жарық жұлдыздар бөлімінде Мағжан Жұмабаевтың «Түркістан» өлеңі.
1 оқушы дауыстап оқиды.
«Ыстық микрофон» Ойыны. 3 қатарға өлең мәтіні бойынша сұрақтар қойылады. Топбасшылар бағалау парағы бойынша өз топтарын бағалайды.
ІІІ.Жаңа сабаққа кіріспе.
«Бала тілі- бал» бағдарламасы.
-Не туралы айтылды деп ойлайсыңдар?
-Жамандық.
-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Дүниеде жамандық неден?» Ы.Алтынсариннің әңгімесі.
- Ы.Алтынсарин туралы не білесіңдер ,еске түсіру үшін әр топқа тапсырмалар беремін.
І топ. Ы.Алтынсариннің қысқаша өмірбаяны.
ІІ топ. 1шығармасын сахналау.
ІІІ топ.Шығармаларын айту.
Ы.Алтынсарин туралы бейнебаян тамашалаңдар.
ІV. .Жаңа сабақ.
«Сиқырлы кітаптар» әлеміне келдік. Біздің алдымызда да сиқырлы кітаптар жатыр екен. 76 бетін ашып мәтінді оқып шығамыз.
І топ. Қарға мен көк кептердің сөзі.
ІІ топ. Жылан мен бұғының сөзі.
ІІІ топ. Ақжүрек ақсақалдың сөзі. Эссе жазу немесе1шумақ өлең құрау.
V.Сергіту сәті. «Биле, биле» бағдарламасы.
VІ. Қорытындылау.
-Қалай ойлайсыңдар, Ыбырай аталарың өзінің ойын қай кейіпкердің сөзімен беріп отыр?
-Адам нені таза ұстау керек екен?
-Тән тазалығы ол- жақсы қасиеттер,жақсылық.
І топ. Жақсылық туралы мақалдар еске түсіріңдер.
ІІ топ.Жақсы қасиеттерді топтап беріңдер.
ІІІ топ. Жаман қасиеттерді топтау.
VІІ. Бағалау. Кері байланыс. Ағаштағы адамдар арқылы өзің сабақты қалай ұқтың, ұнаған ,ұнамағанын білдіріп бояп бересің.
VІІІ. Үйге тапсырма. Мәтінді оқу. 78 беттегі кестені толтыру. Жақсылық пен жамандық туралы ертегі, әңгіме құрап , кітапша жасап келу.Тақырыбы: « Дүниеде жамандық неден?»
Мақсаты: І.Оқушылардың Ыбырай Алтынсарин туралы білімдерін толықтыра түсу және шығармаларымен таныстыру, жамандық пен жақсылықты ажырата отырып ой-өрістерінің кеңеюіне бағыттау.Оқушылардың сөздік қорын молайту және өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету.
ІІ. Оқушылардың танымдық қабілеттерін, тілдік қорларын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
ІІІ. Ыбырай Алтынсариннің шығармаларының маңызын түсіне білуге, адамгершілікке, топпен жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
6. Сабақтың формасы: саяхат сабақ.
7. Сабақтағы пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану.
8. Сабақтың әдіс-тәсілі: ізгілендіру, СТО, ақпараттық- коммуникативтік технологияларының әдіс-тәсілдерін қолдану
9. Сабақта қолданылатын техникалық құрал-жабдықтар: компьютер, интерактивті тақта.
Сабақ барысы.
І.Ұйымдастыру кезеңі.
-Балалар, бүгін сабақта біз сендердің сүйіп көретін «Балапан» телеарнасына саяхаттаймыз. Ендеше қазір сабағамызды «Алақай балақай» бағдарламасымен бастаймыз. Сабағымызды көңілді бастайық. Жаттығу жасау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
- Келесі бағдарлама да басталып жатыр екен. «Ол кім, бұл не?» бағдарламасы. Біз қазір өткен бағдарламадағы тапсырманы , яғни үй тапсырмасын тексереміз. Үйге қандай тапсырма беріліп еді.
- Жарық жұлдыздар бөлімінде Мағжан Жұмабаевтың «Түркістан» өлеңі.
1 оқушы дауыстап оқиды.
«Ыстық микрофон» Ойыны. 3 қатарға өлең мәтіні бойынша сұрақтар қойылады. Топбасшылар бағалау парағы бойынша өз топтарын бағалайды.
ІІІ.Жаңа сабаққа кіріспе.
«Бала тілі- бал» бағдарламасы.
-Не туралы айтылды деп ойлайсыңдар?
-Жамандық.
-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Дүниеде жамандық неден?» Ы.Алтынсариннің әңгімесі.
- Ы.Алтынсарин туралы не білесіңдер ,еске түсіру үшін әр топқа тапсырмалар беремін.
І топ. Ы.Алтынсариннің қысқаша өмірбаяны.
ІІ топ. 1шығармасын сахналау.
ІІІ топ.Шығармаларын айту.
Ы.Алтынсарин туралы бейнебаян тамашалаңдар.
ІV. .Жаңа сабақ.
«Сиқырлы кітаптар» әлеміне келдік. Біздің алдымызда да сиқырлы кітаптар жатыр екен. 76 бетін ашып мәтінді оқып шығамыз.
І топ. Қарға мен көк кептердің сөзі.
ІІ топ. Жылан мен бұғының сөзі.
ІІІ топ. Ақжүрек ақсақалдың сөзі. Эссе жазу немесе1шумақ өлең құрау.
V.Сергіту сәті. «Биле, биле» бағдарламасы.
VІ. Қорытындылау.
-Қалай ойлайсыңдар, Ыбырай аталарың өзінің ойын қай кейіпкердің сөзімен беріп отыр?
-Адам нені таза ұстау керек екен?
-Тән тазалығы ол- жақсы қасиеттер,жақсылық.
І топ. Жақсылық туралы мақалдар еске түсіріңдер.
ІІ топ.Жақсы қасиеттерді топтап беріңдер.
ІІІ топ. Жаман қасиеттерді топтау.
VІІ. Бағалау. Кері байланыс. Ағаштағы адамдар арқылы өзің сабақты қалай ұқтың, ұнаған ,ұнамағанын білдіріп бояп бересің.
VІІІ. Үйге тапсырма. Мәтінді оқу. 78 беттегі кестені толтыру. Жақсылық пен жамандық туралы ертегі, әңгіме құрап , кітапша жасап келу.
Дүниеде жамандық неден Ашық сабақ..docx
Тақырыбы: « Дүниеде жамандық неден?»
Мақсаты: І.Оқушылардың Ыбырай Алтынсарин туралы білімдерін толықтыра
түсу және шығармаларымен таныстыру, жамандық пен жақсылықты ажырата
отырып ойөрістерінің кеңеюіне бағыттау.Оқушылардың сөздік қорын молайту
және өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету.
ІІ. Оқушылардың танымдық қабілеттерін, тілдік қорларын, шығармашылық
қабілеттерін дамыту.
ІІІ. Ыбырай Алтынсариннің шығармаларының маңызын түсіне білуге,
адамгершілікке, топпен жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
6. Сабақтың формасы: саяхат сабақ.
7. Сабақтағы пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану.
8. Сабақтың әдістәсілі: ізгілендіру, СТО, ақпараттық коммуникативтік
технологияларының әдістәсілдерін қолдану
9. Сабақта қолданылатын техникалық құралжабдықтар: компьютер,
интерактивті тақта.
Сабақ барысы.
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Балалар, бүгін сабақта біз сендердің сүйіп көретін «Балапан» телеарнасына
саяхаттаймыз. Ендеше қазір сабағамызды «Алақай балақай» бағдарламасымен
бастаймыз. Сабағымызды көңілді бастайық. Жаттығу жасау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Келесі бағдарлама да басталып жатыр екен. «Ол кім, бұл не?»
бағдарламасы. Біз қазір өткен бағдарламадағы тапсырманы , яғни үй
тапсырмасын тексереміз. Үйге қандай тапсырма беріліп еді.
Жарық жұлдыздар бөлімінде Мағжан Жұмабаевтың «Түркістан» өлеңі.
1 оқушы дауыстап оқиды.
«Ыстық микрофон» Ойыны. 3 қатарға өлең мәтіні бойынша сұрақтар
қойылады. Топбасшылар бағалау парағы бойынша өз топтарын бағалайды.
ІІІ.Жаңа сабаққа кіріспе.
«Бала тілі бал» бағдарламасы.
Не туралы айтылды деп ойлайсыңдар? Жамандық.
Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Дүниеде жамандық неден?»
Ы.Алтынсариннің әңгімесі.
Ы.Алтынсарин туралы не білесіңдер ,еске түсіру үшін әр топқа
тапсырмалар беремін.
І топ. Ы.Алтынсариннің қысқаша өмірбаяны.
ІІ топ. 1шығармасын сахналау.
ІІІ топ.Шығармаларын айту.
Ы.Алтынсарин туралы бейнебаян тамашалаңдар.
ІV. .Жаңа сабақ.
«Сиқырлы кітаптар» әлеміне келдік. Біздің алдымызда да сиқырлы
кітаптар жатыр екен. 76 бетін ашып мәтінді оқып шығамыз.
І топ. Қарға мен көк кептердің сөзі.
ІІ топ. Жылан мен бұғының сөзі.
ІІІ топ. Ақжүрек ақсақалдың сөзі. Эссе жазу немесе1шумақ өлең құрау.
V.Сергіту сәті. «Биле, биле» бағдарламасы.
VІ. Қорытындылау.
Қалай ойлайсыңдар, Ыбырай аталарың өзінің ойын қай кейіпкердің сөзімен
беріп отыр?
Адам нені таза ұстау керек екен?
Тән тазалығы ол жақсы қасиеттер,жақсылық.
І топ. Жақсылық туралы мақалдар еске түсіріңдер.
ІІ топ.Жақсы қасиеттерді топтап беріңдер.
ІІІ топ. Жаман қасиеттерді топтау.
VІІ. Бағалау. Кері байланыс. Ағаштағы адамдар арқылы өзің сабақты
қалай ұқтың, ұнаған ,ұнамағанын білдіріп бояп бересің.
VІІІ. Үйге тапсырма. Мәтінді оқу. 78 беттегі кестені толтыру. Жақсылық
пен жамандық туралы ертегі, әңгіме құрап , кітапша жасап келу. «Қ.Дамитов атындағы орта мектебі»ККМ
Әдебиеттік оқу.
Тақырыбы: «Дүниеде жамандық неден?»
Ашық сабақ. 4 «А» сыныбы.
Сынып жетекшісі: Толенбаева Гульнара Айтказыевна.
20162017 оқу жылы.
Дүниеде жамандық неден? Әдебиеттік оқу. 4 сынып
Дүниеде жамандық неден? Әдебиеттік оқу. 4 сынып
Дүниеде жамандық неден? Әдебиеттік оқу. 4 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.