Мектеп:Ақтөбе қаласы №51 гимназия Мұғалімнің аты-жөні: Сельбаева Жанагул Елтаевна Сынып: 1 |
||||||||||||||||||||||
Тақырыбы |
Қазақстанда жасалған |
|||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
1.1.1.4.Тауар - ақша қатынасының қарапайым түрлерін түсіндіру. 1.1.1.5.Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау |
|||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары
|
1. Мал өнімдері мен өсімдік өнімдерін ажырату 2. Тауар – ақша қатынасының қарапайым түрлерімен таныстыру, тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерін, олардың қайдан келетінін анықтау. 3. Отандық тағам түрлерімен таныстыру , картамен жұмыс істеуді үйрету. |
|||||||||||||||||||||
Бағалау критериі |
1. Мал өнімдері мен өсімдік өнімдерін ажырату, тауар - ақша қатынасының қарапайым түрлерін түсіндіру. 2. Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерін, олардың қайдан келетінін анықтау. 3. Отандық тағам түрлерімен таныстыру , картамен жұмыс істеуді үйрету. |
|||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Өнім, тауар |
|||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың бойында отандық өнім өндіру, өндірген өнімнен пайда көру, үнемдеу, біреудің еңбегін қадірлеу құндылықтары қалыптасады. |
|||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математика, көркемеңбек |
|||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
«Серпілген сауал» бір-біріне доп лақтыру арқылы сұрақ- жауап жүреді. |
|||||||||||||||||||||
Уақыты |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
Басы 5мин |
Ширату: «Стоп кадр» әдісі EXPOдеген не? Қазақстан EXPO-ға нені жарнамалауда? |
EXPO – 2017 Бейнефильм |
||||||||||||||||||||
Ортасы 35мин |
Бағалау критериі: мал өнімдері мен өсімдік өнімдерін ажырату, тауар - ақша қатынасының қарапайым түрлерін түсіндіру. 1-тапсырма. Сәйкестендір әдісі (топтық жұмыс)
Оларды қалай алады? Алынған заттың барлығын не дейміз? Тағы қандай өнімдерді білесің? Өнімдерден көп пайда табу үшін не істейміз? 2-тапсырма. Топтық жұмыс «Дүкен» ойыны 100 теңге ақшаң бар. Осы ақшаға не сатып алуға болады?
Дескриптор: мал өнімдері мен өсімдік өнімдерін ажыратады, тауар - ақша қатынасының қарапайым түрлерін түсінеді. Бағалау: Жеке жұмыс Берілген сөздердің арасынан тауар болып табылатын сөздерді қорша.
Сергіту сәті: «Үндемес ойыны». Өсімдік өнімдерінің суретін көрсетсем, қол көтереміз, жануар өнімдерінің суретін көрсетсем, қол көтермейміз.
2. Бағалау критериі: Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерін, олардың қайдан келетінін анықтау. 3-тапсырма. «Аяқталмаған диалог» әдісі Жұптық жұмы
Дескриптор: тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерін, олардың қайдан келетінін анықтайды.
Бағалау: «Топтастыру әдісі» Нанның дастарханға келуін ретімен топтастыр
3. Бағалау критериі: Отандық тағам түрлерімен таныстыру, картамен жұмыс істеуді үйрету. 4-тапсырма. Картамен жұмыс. Қазақстанның аймақтарында қандай өнімдер өндіріледі? Сәйкес өнім түрлерін желімде.
Дескриптор: отандық тағам түрлерімен танысады, картамен жұмыс істеуді үйренеді. Бағалау: «Ия, жоқ» әдісі - Апорт Астанада өседі. (жоқ) - «Рахат» кәмпиті Алматыда жасалады. (ия) - Қыста көкөністерді Ақтаудан әкеледі. (жоқ) - «Рамазан» печеньесі Ақтөбеде пісіріледі. (ия) |
Сәйкестендіру картасы
Смайликтер
Дүкен суреті
Суреттер
Кеспе қағаз
Сюжетті сурет
Қазақстанда өндірілетін өнім түрлерінің суреттері
|
||||||||||||||||||||
Соңы 5мин |
Рефлексия «Көңілді тоңазытқыш» әдісі. Бүгінгі тақырыпты жақсы түсінгендерің өнім түрлерінің суреттерін «көңілді тоңазытқышқа» саламыз, түсінбегендеріміз мұздатқышқа саламыз.
|
|
||||||||||||||||||||
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||
Қарқынды оқушыларға деңгейлік тапсырмалар берілді. Тапсырмалар дереккөздер мен толықтырыл ды. |
«Топтастыру», «Көңілді тоңазытқыш» , «Ия, жоқ» әдістері. Смайликтер |
Желім пайдалану кезінде абайла, артық желімді қолданба. Шүберек қолдан. |
||||||||||||||||||||
Рефлексия |
Сабақ мақсаты дұрыс қойылды. Сабағымды өмірмен байланыстырып, EXPO – 2017 бейнефильм көрсеткен тұсым және картамен жұмыс сәтті өтті. Дегенмен EXPО бейнефильм көрсеткен кезде оқушы қызығушылығы тез басылды, себебі берілген материал аздау болды. Сондықтан EXPO туралы мағлұматты жетік беру керек еді. Бақылаушының ескертуін ескере келіп, болашақта сабағымды Қазақстан қалаларына саяхат түрінде өткізер едім. Сол кезде оқушылар Қазақстанның әр қаласынан өндірілген өнімдер туралы толық мағлұмат алар еді. |
|||||||||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.