Думан ойын сауык орталыгы
Оценка 4.6

Думан ойын сауык орталыгы

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
администрации
2 кл
10.02.2017
Думан ойын сауык орталыгы
Сабақтың тақырыбы: «Думан» ойын-сауық орталығында Сабақтың мақсаты: Білімділік: Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Жаңа тақырыпты меңгерту Тәрбиелік: Оқушыларды достыққа, татулыққа және бір-біріне деген сүйіспеншілікке баулу. Дамытушылық: Сурет бойынша сұраққа жүйелі жауап беруге дағдыландыру. Сөздік қорын байыту. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Үй жұмысын тексеру. ІІІ. Жаңа сабақ. - мұғалімнің жаңа сөздерді түсіндіруі; - оқушылар жаңа сөздерді кезекпен оқиды; - жаңа сөздерден сөйлемдер құрау; «Думан» ойын-сауық орталығында 1-тапсырма. Суретке қарап, әңгімелеңдер. 2-тапсырма. Суретке қарап, үлгі бойынша сөйле
сабак жоспар2кл думанга барайыкWord.docx

Сабақтың тақырыбы: «Думан» ойын-сауық орталығында

Сабақтың мақсаты:

         Білімділік: Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Жаңа тақырыпты меңгерту      

         Тәрбиелік: Оқушыларды достыққа, татулыққа және бір-біріне деген сүйіспеншілікке баулу.

         Дамытушылық: Сурет бойынша сұраққа жүйелі жауап беруге дағдыландыру.  Сөздік қорын байыту.

Сабақтың барысы:

         І. Ұйымдастыру кезеңі.

         ІІ. Үй жұмысын тексеру.

         ІІІ. Жаңа сабақ.

         -  мұғалімнің жаңа сөздерді түсіндіруі;

         -  оқушылар жаңа сөздерді кезекпен оқиды;

         - жаңа сөздерден сөйлемдер құрау;

 

«Думан» ойын-сауық орталығында

1-тапсырма. Суретке қарап, әңгімелеңдер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-тапсырма. Суретке қарап, үлгі бойынша сөйлендер

Үлгі: Думанда кинотеатр бар.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-тапсырма. Толықтырып айтыңдар.

«Мұхитаралда» балықтар бар.

«Джунгли» театрында динозавр, маймыл бар.

 

4-тапсырма. Тыңда, оқыңдар.

         Мен демалыс күні «Думанға» барамын. Думанда кинотеатр, «Мұхитарал», «Балалар қаласы» және «Джунгли театры» бар. Мен «Балалар қаласында» ойнаймын. «Мұхитаралда» балықтар бар. Мен балықтарды көремін.

 IV. Сабақты қорытындылау:

V.  Сабақты бекіту

1. Ажар демалыс күні қайда барады?

2. «Думанда» нелер бар?

3. Ажар «Думанда» не істейді?

VІ. Бағалау

V ІІ. Үйге тапсырма. Берілген тапсырманы жазып келу. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: Думанда. Табыс септік.

Сабақтың мақсаты:

         Білімділік: Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Жаңа тақырыпты меңгерту      

         Тәрбиелік: Оқушыларды достыққа, татулыққа және бір-біріне деген сүйіспеншілікке баулу.

         Дамытушылық: Сурет бойынша сұраққа жүйелі жауап беруге дағдыландыру.  Сөздік қорын байыту.

Сабақтың барысы:

         І. Ұйымдастыру кезеңі.

         ІІ. Үй жұмысын тексеру.

         ІІІ. Жаңа сабақ.

         -  мұғалімнің жаңа сөздерді түсіндіруі;

         -  оқушылар жаңа сөздерді кезекпен оқиды;

         - жаңа сөздерден сөйлемдер құрау;

Табыс септіктің жұрнақтары: -қа, -ке; -ға; -ге;

«Думан» ойын-сауық орталығында

Сөздік:

Орталық – центр                                              құм - песок

Мұхит – океан                                                  тас - камень

Ерекше – особенно, особый                            Мұхитарал - океанариум

 

1. Мәтінді оқы, аудар.

         Астанадағы көрікті жерлердің бірі –  Думан. Мұнда үлкен Мұхитарал орналасқан. Мұхитарал – ол ерекше формалы үлкен аквариум. Мұхитарал нағыз мұхитқа ұқсайды – онда тас та, құм да бар, өсімдіктер де өседі, балықтар да жүзеді, мұнда теңіз бен мұхит тұрғыны акула да бар.

2. Сөйлесейік.

-         Сәлем,  ... !

-         Қайырлы күн, ...   !

-         Сен қайда барасың?

-         Мен Думанға барамын.

-         Думанда не бар?

-         Думанда «Мұхитарал», «Балалар қаласы», кинотеатр, «Джунгли» театры бар.

-         Думанда балалар аттракциондары бар ма?

-         Иә, бар.

-         Онда мен де барамын.

 

3. Оқыңдар.

Ғимарат – биік ғимарат, ұзын ғимарат, әдемі ғимарат.

Көрікті – көрікті жер, көрікті қала, көрікті ғимарат.

Ұқсайды – шарға ұқсайды, мұхитқа ұқсайды, гүлге ұқсайды.

Ерекше – ерекше жер, ерекше ғимарат, ерекше формалы.

    Сөз тіркестерін қатыстырып, бірнеше сөйлем құрастыр.

 

4. Сурет бойынша әңгімеле.

 

 

IV. Сабақты қорытындылау:

V. Сабақты бекіту

1. Думанда нелер бар?

VІ. Бағалау

VІІ. Үйге тапсырма. Жаңа сөздерді жаттап келіңдер. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: Мұхитаралда

Сабақтың мақсаты:

         Білімділік: Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Жаңа тақырыпты меңгерту      

         Тәрбиелік: Оқушыларды достыққа, татулыққа және бір-біріне деген сүйіспеншілікке баулу.

         Дамытушылық: Сурет бойынша сұраққа жүйелі жауап беруге дағдыландыру.  Сөздік қорын байыту.

Сабақтың барысы:

         І. Ұйымдастыру кезеңі.

         ІІ. Үй жұмысын тексеру.

         ІІІ. Жаңа сабақ.

         -  мұғалімнің жаңа сөздерді түсіндіруі;

         -  оқушылар жаңа сөздерді кезекпен оқиды;

         - жаңа сөздерден сөйлемдер құрау;

Сөздік:

Орталық – центр                                              құм - песок

Мұхит – океан                                                  тас - камень

Ерекше – особенно, особый                            Мұхитарал - океанариум

 

1. Мәтінді оқы, аудар.

         Астанадағы көрікті жерлердің бірі –  Думан. Мұнда үлкен Мұхитарал орналасқан. Мұхитарал – ол ерекше формалы үлкен аквариум. Мұхитарал нағыз мұхитқа ұқсайды – онда тас та, құм да бар, өсімдіктер де өседі, балықтар да жүзеді, мұнда теңіз бен мұхит тұрғыны акула да бар.

2. Сөйлесейік.

-         Сәлем,  ... !

-         Қайырлы күн, ...   !

-         Сен қайда барасың?

-         Мен Думанға барамын.

-         Думанда не бар?

-         Думанда «Мұхитарал», «Балалар қаласы», кинотеатр, «Джунгли» театры бар.

-         Мен «Мұхитаралға» барамын.

-         Ал, мен келесі демалыста «Балалар қаласына» барамын.

 

4. Сурет бойынша әңгімеле.

 

 

IV. Сабақты қорытындылау:

V. Сабақты бекіту

1. Думанда нелер бар?

VІ. Бағалау

VІІ. Үйге тапсырма. Жаңа сөздерді жаттап келіңдер. 

 

 

 


Сабақтың тақырыбы: «Думан» ойын - сауық орталығында

Сабақтың тақырыбы: «Думан» ойын - сауық орталығында

Толықтырып айтыңдар. «Мұхитаралда» балықтар бар

Толықтырып айтыңдар. «Мұхитаралда» балықтар бар

Сабақтың тақырыбы: Думанда. Табыс септік

Сабақтың тақырыбы: Думанда. Табыс септік

Думанда «Мұхитарал», «Балалар қаласы», кинотеатр , «Джунгли» театры бар

Думанда «Мұхитарал», «Балалар қаласы», кинотеатр , «Джунгли» театры бар

Сабақтың тақырыбы: Мұхитаралда

Сабақтың тақырыбы: Мұхитаралда

Думанда «Мұхитарал», «Балалар қаласы», кинотеатр , «Джунгли» театры бар

Думанда «Мұхитарал», «Балалар қаласы», кинотеатр , «Джунгли» театры бар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
10.02.2017