Пән: көркем еңбек
Күні: 8.01.18ж
Сабақ №: 17
Сынып: 2 «В»
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақтың
мақсаттары
Күтілетін нәтиже
Жетістік
критерийлері
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыс
Ресурстар
Тілдік
құзыреттілік
Алдыңғы білім
Қысқа мерзімді жоспар:
Мектеп: Талшық ОМ
Мұғалімнің атыжөні:
А.Б.Кажмуратова
Қатыспағандар саны:
Бөлім: Менің туған өлкем
Сабақтың тақырыбы: Мозаика өнерімен танысамыз. «Апорт алмасы»
мозаикасын жасаймыз. Таныстыру, талдау және бағалау.
Қатысқандар саны:
2.1.3.1 Шығармашылық идеялары мен сезімдерін (көңілкүйі, мінезі) өнердің суреттеу құралдарымен
көрсету
2.2.2.1 Әр түрлі әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және
жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу
2.2.1.1 Қоршаған ортадағы белгілі бір визуалды элементтерді әртүрлі тәсілдер және құралдармен
бейнелеу
2.3.1.1 Өзінің жұмысын (эскиз, бұйым) негізгі идеясын және процесін түсіндіріп таныстыру
Барлық оқушылар: мозаика өнерімен, оның түрлерімен таныс;
Оқушылардың басым бөлігі: апорт алмасы мен оның ерекшелігін біледі;
Кейбір оқушылар: ермексаз бен полимер балшықты араластырып, әртүрлі реңктерді шығарады
түс реңктерін дұрыс таңдайды.
сабаққа белсенді қатысады; жаңа сөздердің мағынасын түсінеді;
жақсы мен жаманды ажыратады.
Ынтымақтастық
дүниетану
Оқулықтағы иллюстрациялар, №1 жұмыс дәптері, Ертедегі мозаикалар, қоғамдық орындардағы:
метро стансаларындағы мозаикалардың иллюстрациялары, СDдиск, ермексаз немесе полимер
балшық, қатырма қағаз, жай қарындаш, салфетка.
Кескіндеме – живопись – paіntіng
Бір түстің жылы және суық реңктерін анықтайды
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
2 минут
Сабақтың ортасы
34 минут
Сабақтың аяқталуы
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Сыныпты қалыпқа келтіру.
(МК) Жаңа ақпарат
Мозаика – әртүрлі материалдардан (тас, шыны, ағаш) жасалған бейне.
Мозаика өнері ертеде пайда болған. Бұрынырақта мозаика өзен
бойындағы малтатастардан жасалған. Уақыт өте келе малтатастың
орнын түрлі түсті күңгірт шыны – смальта басты.
Шыныдан жасалған мозаикалар өте айшықты әрі берік. Сондықтан да
ертедегі мозаикалар бүгінгі күнге дейін сақталған. Олар
көрермендерді әлі де таңғалдырып келеді.
Бұрын зәулім сарайлар мен мешіт, шіркеулерді мозаикамен
әшекейлеген. Бүгінгі таңда ғимараттар, субұрқақ, метро стансалары
мозаикамен безендіріледі.
Заманауи шеберлер мозаика жасау үшін әртүрлі материалдарды
қолданады. Олар: сынған ыдыс пен айна, моншақ, қатырма қағаз,
табиғи материалдар.
Сендер жоғары сыныптарда мозаиканы алуан түрлі материалдардан
жасап үйренесіңдер. Қазірше мозаиканы қатырма қағаз бетіне
полимерлі сазбалшықтан жасайсыңдар.
Сендер нағыз мозаиканы көрдіңдер бе?
Егер сендер Алматыда тұратын болсаңдар немесе осы қалаға
барсаңдар міндетті түрде метроға барып көріңдер. «Алатау»,
«М.Әуезов атындағы театр» стансалары қазіргі заманғы әдемі
мозаикалармен әшекейленген.
Сендер ол жерден смальтаның қанша түсін көрер екенсіңдер?
(Ұ) Үштілділік: Кескіндеме – живопись paіntіng
Плакат
Оқулық 6061
беттер
Сөздер тақтасы
қағаз, қайшы,
үлгілер.
Жұмыс дәптері (Ө) Сарамандық жұмыс
Қағаздарды қызыл түсті акварельдің әртүрлі реңктерімен бояңдар.
Олардың бөлшектеп қиып алыңдар.
Сол жақтағы кілемге желімдеңдер.
Үй жұмысы (6061 бет оқу)
Кері байланыс (ауызша)
Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі
Қызыл – түсінбедім
Сары – түсіндім, бірақ сұрағым бар.
Жасыл – барлығы түсінікті болды.
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
2 минут
Сабақтың соңы
2 минут
Дифференциация
– оқушыларға көбірек қолдау
қалай
көрсетуді
жоспарлайсыз?
Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай
тапсырмалар
қоюды
жоспарлап
отырсыз?
Күнделікті өмірдегі
қолданатын сөздерін
пайдаланып, көркем сөйлейді.
«Бағдаршам әдісі» арқылы
30 бет
Бағдаршам
түстері
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтарм
ен байланыс
(тәрбиелік
элемент)
дүниетану
АКТы қолдану
дағдылары: осы
сабақ
барысында
оқушыларға
тақырыпқа
қатысты
көрнекі
құралдар
интербелсенді
тақта арқылы
көрсетіледі.
Тәрбиелік мәні:
айналадағы
әсемдікке баулу
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін
пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды
сұрақтарға жауап беріңіз.
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлаған
шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз
жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім ж неə неліктен?
саралау Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.
2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.
2: Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
Факультатив сабақ жоспары "Сандары бар мақал-мәтелдер"2 сынып
Факультатив сабақ жоспары "Сандары бар мақал-мәтелдер"2 сынып
Факультатив сабақ жоспары "Сандары бар мақал-мәтелдер"2 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.