Флепчат. Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу. ( 6 түзету -дамыту сыныбы)
Оценка 4.7
Интерактивная доска
flp
математика
6 кл
15.04.2017
Флепчат 6 түзету -дамыту сыныбына арналып жасалған
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу. Сабақтың мақсаты: Білімділік. Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешудегі алған білімдерін есеп шығарғанда қолдана білуге үйрету. Дамытушылық. Оқушылардың, ой-өрісін ойлау қаблетін дамыту. Тәрбиелік. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеуСабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықты теңсіздікті шешудегі алған білімдерін есеп шығарғанда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық. Оқушылардың, ой-өрісін ойлау қаблетін дамыту.
Тәрбиелік. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, формула жазылған плакат, үлестірмелі материалдар
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) оқушыларды құрал-жабдықтарын түгендеу.
ә) сабаққа назарын аудару.
б) сабақтың мақсатымен таныстыру
ІІ. Үй тапсырмасын интерактивті тақтамен тексеру
№ 1026
2) х – 3 ≤ 11 4) х + 5 > – 3
х ≤ 11 + 3 х > – 3 – 5
х ≤ 14 х > – 8
14 х – 8 х
ІІІ. Жан-жақты білімін тексеру.
Оқулықпен жұмыс.
№1027
Теңсіздікті шешіп, шешімдер жиынын координаталық түзуде кескіндеңдер.
1) х + 3 > 13 2) х – 5 ≤ 12
х > 13 – 3 х ≤ 12 + 5
х > 10 х ≤ 17
10 x 17 x
Ж. (– ∞; 10) Ж. [8; ∞)
IV. Cергіту сәті.
Тербеледі ағаштар (қолды жоғары көтеріп, жанға тербелу)
Алдымнан жел еседі (қолмен бетіне қарай желдету)
Кіп-кішкентай ағаштар (жерге бүгіліп, қолды төмен созу)
Үп-үлкен болып өседі (тіке тұрып, қолды жоғары көтеру)
V . Логикалық есептер.
1) ең үлкен үш таңбалы сан....(100)
2) 146-дан кейінгі сан (147)
3) Екі адам шахматты 2 сағат ойнады. Бір адам неше сағат ойнайды? (2 сағат)
4) Қос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді? (40 шақырым)
5) 4 жұмыртқа 4 минут піссе ,бір жұмыртқа неше минут піседі?(4 минут)
6) ) Бір айда 5 жексенбі бола ма? (болмайды)
7) Үш ат жегілген арба 30 км жүрді. Бір аттың жылдамдығы қандай? (30км жүреді)
VI. Топпент жұмыс
Оқушылардың деңгейіне байланысты әр оқушыларға жеке тапсырмалар.
І топқа берілетін есептер:
1. Координаталық түзуде белгіле.
1) х ≤ 5 2) х < 3 3) 2 ≤ х < 6
5 x 3 x 2 6
Ж. (– ∞; 10) Ж. [8; ∞) Ж. [2; 6)
2. Көбейтуд орында
1) 728 2) 349
29 25
6552 1745
1456 698
21112 8725
ІІ топқа берілетін есептер:
1) Қсуды орында. 2) Азайтуды орында 3) Көбейтуді орында
686 756 а) 35 б) 72
347 468 3 5
1033 288 105 360
ІІІ топқа берілетін есептер:
1) Қсуды орында. 2) Азайтуды орында
754 2) 783 3) 789 4) 867
125 215 436 425
879 998 353 442
VII. Үйге тапсырма: № 1027 (3,4)
VIII. Бағалау.
айнымалысы бар тенсиздик 6 КРО.flp
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.