Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №23 орта мектеп Дизайн және технология Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Медетбекова Б.К. Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақ № 18. Мерзімі : 16. 01 |
|
||||
Сабақтың тақырыбы |
Киім және аксессуарлардың заманауи өндірісі |
|
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
9.2.2.2 әртүрлі өнеркәсіпте технологиялық және өндірістік үдерістер туралы білімдері мен түсінігін көрсету |
|
|||
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі өнеркәсіпте сәнді киім дизайнының технологиялық және өндірістік үдерістері туралы сипаттау. Қарапайым геометриялық формалардан құралған "Fast cloth" киім түрлері мен аксессуарларын талдау. |
|
|||
Бағалау критерийі |
· Оқушылар сәндік киім дизайнының технологиялық және өндірістік процестерін сипаттайды. · Киім түрлері мен аксессуарларын талдайды. · Геометриялық формадан құралған киімдер мен аксессуарлардың технологиялық процесін зерделейді. |
|
|||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: сәнді киім дизайнының технологиялық және өндірістік үдерістерін сипаттайды. Қарапайым геометриялық формалардан құралған киім түрлері мен аксессуарларын талдайды. Пəнге тəн арнайы лексика жəне терминология: дизайнер, стиль, панчо, кейп, туника, аксессуар, композиция, түс үйлесімділігі, нобай, модельер, өндіріс Диалог/жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: Қарапайым геометриялық формалардан құралған киімдерге ......жатады? Киім мен аксессуарлар......тәсілмен дайындалады. Заманауи сән дизайны адамдардың .........қарай жетіліп отырады. |
|
|||
Құндылықтарға баулу |
Өзге елдің мәдениетін сыйлау, бір-біріне құрметпен қарау. Жұппен немесе жекелей жұмыс жасау барысында адал еңбекке, жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|
|||
Пəнаралық байланыс |
Геометрия - геометриялық денелер Сызу - геометриялық денелердің сызбалары |
|
|||
Алдыңғы білім |
оқушылар киім мен аксессуарлар топтамасын жасай біледі |
|
|||
Сабақ барысы |
|
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
||
Сабақтың басы 5минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, құрал-жабдықтарды тексеру. Өткен сабаққа шолу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» тренингі. Бір- біріне жағымды тілектер айтады. Мақсаты: оқушылар бойында тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамыту Алдыңғы білім: 1. Киім мен аксессуар топтамасын жасау Ширату сұрақтары: 1. Заманауи жастар сәнінің негізгі үрдістерін атаңдар. 2. Жастар киіміндегі сәндік бағыттар туралы не ойлайсың? 3. Сәнді киімнің дизайнын жасауда не мақсат етіледі? 4. Пончо, кейп, туниканың айырмашылығы неде? |
Геометриялық формалы киімдердің суреттері, А3 формат қағазы, түрлі түсті маркерлер, скотч, стикерлер
|
|
||
Сабақтың ортасы 30минут |
Жаңа білімді меңгерту. Түртіп алу әдісін қолданы, оқу.
Тапсырма. Электрондық қосымша дереккөздерді пайдаланып, кәсіпорындарда киім мен аксессуарларды дайындаудың өндірістік және технологиялық процестерін зерделеп, білгендеріңізді айтып беріңіз. Дискриптор: - электрондық қосымша дереккөздерді пайдаланады. - кәсіпорындарда киім мен аксессуарларды дайындаудың өндірістік және технологиялық процестерін зерделейді. - білгендерін айтып береді. |
Киім өндірісі https://www.youtube.com/watch?time_continue=52&v=ZUBEoQH_L9s Аксессуар өндірісі https://www.youtube.com/watch?v=yEgtPx3ho70 |
|
||
Сабақтың соңы 5минут |
Қорытынды. 1. Сәнді киімнің дизайны қандай мақсатта жасалады? 2. Қарапайым геометриялық формалардан құралған киімдер түрлері туралы не білесіңдер? 3. Қазіргі кезде киім дайындаудың жолдары қандай? Рефлексия: «Кемені боя» әдісі. М - Егер саған сабақ ұнаса тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкенді жасыл түске боя; - Егер сен сабақта белгілі бір қиындықтарға тап болсаң, желкенді сары түске боя; - Егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып,мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя. |
Түрлі түсті маркерлер, қарындаштар |
|
||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
||
Оқушыларға тапсырма орындатқанда саралау тәсілдерін қолдандым. Бірінші тапсырмада дереккөздер - оқушыларға қосымша ақпарат беремін; |
«Шаттық шеңбері» тренингі. Бір- біріне жағымды тілектер айтады. Мақсаты: оқушылар бойында тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамыту «Ой қозғау» әдісі. Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын ояту, ынталандыру және белсенділіктерін арттыру. Әдіс «Постер » әдісі. Мақсаты: Оқушылардың өз ойларын дәлелдеуі. Әдісі: «Джигсо» әдісі Мақсаты: Оқушыны жылдам әрі тұжырымды ойлауға дағдыландыру, ынтымақтастықты дамыту, идеялармен бөлісу. Рефлексия: «Кемені боя» әдісі. Мақсаты: Оқушылардың материалды игеру деңгейіне тиімді кері байланыс беру. |
Сергіту сәті. "Қара жорға биі" Мақсаты: Оқушыларға жағымды көңіл-күй сыйлау.
|
|
||
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||
|
|||||
Жалпы бағала Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
|||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.