2 – сынып күні: ____________
12- сабақ
Сабақ тақырыбы: |
Менің қояным бар. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.1.3.1 тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру. |
2.2.1.1 сөйлеу барысында алған ақпарат бойынша сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану. |
|
2.5.1.1 мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдану. |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдайды және қарапайым сұрақтарға жауап береді. |
|
Көбі: сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. |
|
Кейбірі: заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
Күтілетін нәтиже |
Аң аттарын атайды, олардың сыртқы тұлғасын сипаттайды, «үлкен, кішкентай» сөздерін қолданып, сөйлемдер құрайды. |
Жаңа сөздер: |
Аң, аю, қоян. |
Сабақта қолданылатын материалдар: |
тақта, слайдтар, бейнебаян, түрлі түсті суреттер, кестелер, желімқағаздар (стикерлер). |
Оқыту әдістері: |
Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Қап бәлем!» мультфильмі, топтық жұмыс, сергіту жаттығуы. |
Дереккөздері: |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар:
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Шаттық шеңбері» тренингін өткізеді. Сәлем! - деймін достарға, Шаттық әнге басамын. Жалықпаймын сабақтан, Оқимын да жазамын. Білім нәрін таратқан, Ұстазда ылғи назарым... |
Мұғаліммен бірге өлең жолдарын қайталайды.Сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді. |
Өткен сабақты тексеру |
Үй тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. |
Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
1. Қызығушылықты ояту |
Мұғалім «Қап, бәлем!» мультфильмінен үзінді көрсетеді, А4 парағына оқушыларға «қоян» деген сөзге кластер құрғызады. |
Оқушылар мультфильмді тамашалайды, кластер құрайды. |
II. Мағынаны тану |
1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. |
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. |
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. |
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
|
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады. |
Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқиды, сұраққа жауап береді. |
|
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Жазылым. оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады. |
Айтылым. Суретке қарап, сұрақтарға жауап жазады. |
|
Ә) Айтылым. оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады. |
Айтылым. Суреттің орнына қажетті сөзді қойып айтады. |
|
4 Сергіту сәті. Мұғалім күнделікті сергіту жаттығуын жасатады. |
Сергіту жаттығуын жасайды. |
|
III. Ойтолғаныс |
Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатады. |
Айтылым. Сурет бойынша сұраққа жауап береді. |
IV. Бекіту |
А) Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім 5-тапсырманы орындатады. |
Айтылым. Сұрақтарды суретпен сәйкестендіреді. |
Ә) «Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады. |
Сөйлемдерді оқиды, талдайды. |
|
V. Бағалау |
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. |
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды. |
VI. Үйге тапсырма |
Оқулықтағы 4-тапсырманы орындау. |
4 т 40 б |
VII. Рефлексия |
Мұғалім түрлі желімқағаздар (стикерлер) таратып береді. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін желімқағаздар (стикерлер) ге жазып, тақтаға іледі. |
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.