7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. Оқушылардың барлығы - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды.
Кейбір оқушылар 7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтап іс жүзінде қолдана алады..
7 сынып Маған классикалық музыка ұнайды Магзумова Г.К. саб жOffice Word (8) - копия.docx
Сабақ тақырыбы
30.01.2018 ж.
Музыка. Қазақтың киелі домбырасы
Маған классикалық музыка ұнайды.
Сынып
Қатысқандары
Мұғалім
Сабақтың мақсаты
7 сынып
12 оқушы
Магзумова Г.К.
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.
Оқушылардың барлығы тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді,
ақпараттың өзектілігін анықтайды.
Кейбір оқушылар 7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну,
ақпараттың өзектілігін анықтап іс жүзінде қолдана алады..
Сілтеме
Жаңа сөздер
Оқу бағдарламасы, « Қазақ тілі» оқулығы
Өнерсүйгіш халық, негізін қалаған , насихаттайды,
баяндалады
Оқыту әдістері
Әңгімелеу, сұрақжауап, диалог, жұптық жұмыс,
Дерек көздері
Әдістемелік құрал, сөздік, дидактикалық материалдар
Тапсырмалар:
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының ісәрекеті:
Оқушының ісәрекеті
Оқушылар мұғаліммен
амандасады.
2 мин
Тақырып бойынша сұрақтарға
жауап береді.
2 мин
Кесте толтырады
3 мин
Тапсырма
Оқушыларға
психологиялық
ахуал туғызу
Өткен сабақты
тексеру
Қызығушылығын
ояту
Мұғалімнің ісәрекеті
Мұғалім оқушылармен амандасады, түгендейді.
Кезекшімен сұхбаттасу
Жүректен жүрекке әр бала екінші балаға жүрек ұсынып,
тілек тілейді.
Топқа бөлінеді (қызыл, сары, көк шеңбер арқылы)
Балаларға арналған қандай сайттарды білесің?
сен білетін сайттарда қандай қызықты мәліметтер бар?
Сабақты бастамас бұрын бізге қысқаша бүгінгі тақырып
жайлы қысқаша Бакиева София айтып береді
Сонымен назар аударайық
Балаға алдын ала тапсырма берілген классикалық музыка
туралы мәлімет жинап келу керек болған
Классикалық музыка ( лат. classicus «үлгілі» )
Егер де классикалық музыка деп Еуропадан басқа жерге
қатысты қолданса бұл түсінік қазіргі заман музыкасынан
тыс, ертеден келе жатқан дәстүрлі музыканы айқындайды.
Мысалы, классикалық араб музыкасы, классикалық түрік
музыкасы, классикалық қытай музыкасы, т.б.
Классикалық әдебиет (латынша classicusең үлгілі) – бұрын
соңды жасалған идеялық мазмұндылығы және көркемдік
дәрежесі тұрғысынан ең жоғары бағаланған әдебиет үлгісі.
Халықтың кемеңгер ақыны, жазушысы жасаған қоғамдық мәні
мен көркемдік сапасы жоғары саналған шығармалар классикалық
әдебиет қорына жатады. Классикалық әдебиет барлық кезде де
биік адамгершілік, ағартушылық және жалпы халықтық ізгі
идеяларды ту етіп, көркем шығарманы дүние жүзілік мәні бар
нағыз өнер туындысы дәрежесіне көтеріп келеді. Классикалық
әдебиет әр халықтың тарихында әрқалай, бір елде ерте, бір елде Жаңа сөздермен
танысу
Ой толғаныс
кеш дамыған. Мысалы, грек классикалық әдебиеті біздің
заманымыздан бұрын 5ғасырда пайда болса, ежелгі Римде 1
ғасырда, Қытайда 8 ғасырда , Орта Азия және Таяу Шығыста 9
12 ғасырда,Францияда 17 ғасырда, Россияда 19 ғасырда дамыды.
Қазақ классикалық әдебиеті де 19ғасыра пайда болды.
Сонымен балалар сабақтың тақырыбын кім түсінді, не туралы сөз
қозғаймыз
Дұрыс, музыка жайлы
сабақтың мақсаты 7.1.2.1 – тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын
түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.
Өнерсүйгіш халық – народ любящий искусство
Ерекше – особенный
Негізін қалаған – основоположники
Ойнау, тарту играть
Дәстүрлі – традиционный
Классикалық – классический
Халық әндері – народные песни
Халық күйлері – народные күи
Өнер искусство
Насихаттайды – пропагандирует
Баяндалады – докладывает, рассказывает
Оқу, жеке, топпен, сөз тіркес, сөйлем құрау
сабақтың мақсаты 7.1.2.1 – тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын
түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау деп сендерге ескерттім
сондықтан барлықтарын мұқият мәтінді тыңдаймыз.
Мұғалім мәтінді оқиды Әр топқа тапсырмалар
1 топ ВЕН диаграммасын жасайсыңдар
2 топ Ассоциация
3 топ Жағдаят
Дискрипторлармен таныстырамын
№ тапсырма
1 Жаңа сөздермен сөзтіркес
ұпай
1
құраса( 3 5сөзден)
Жаңа сөздермен сөйлем
құраса( 3 5 сөйлем )
2
2 Мәтін бойынша сұрақтар
12
құрастыра алса (12
сұрақ )
Мәтін бойынша сұраққа
жауап қайтара алса
Синквейн
Жалпы саны
3
12
2
9
ұпай
Әр дұрыс
құрастырылған
сұраққа 1 ұ
Әр дұрыс
жауапқа 1 ұ
5 мин.
Жеке, жұппен топпен жұмыс
Жұптық жұмыс, Топпен
жұмыс
1 мин
Топпен жұмыс
10 мин
Бекіту
синквеин
Рефлексия
Екі жұлдыз бір тілек
Үйге тапсырма
5тапсырма орындау, сөздер қайталау
Берілген сөздерді мағынасына
қарай сәйкестендіреді.
3 мин
Жеке стикерлерге жазып
Тақтаға жапсырады 3 мин
Дискрипторларды толтыру
Өз өздерін бағалау 2 мин Бағалау
Формативті бағалау.
Оқушылар сабақтан алған
әсерлерін параққа белгілерді
қою арқылы білдіреді. 1 мин
Маған классикалық музыка ұнайды
Маған классикалық музыка ұнайды
Маған классикалық музыка ұнайды
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.