Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сілтеме: математика оқулығының әдістемесі, мұғалімге арналған нұсқаулық
Мақсаты: 1. Оқушыларға есептің әртүрлі тәсілдер арқылы шығару жолдарын меңгерту; 2. Математикалық сөйлеу тілдерін дамыта отырып, ойын, зейіндерін дамыту; 3. Салауатты өмір салтын ұстануға, алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Міндеттері: - қызығушылақтарын ояту арқылы шығармашылықтарын шыңдау;
- Есепті әртүрлі тәсілмен шығару біліктіліктерін меңгерту;
-
Сабақтың типі: қайталау сабағы
Сабақтың түрі: сайыс сабақ
Сабақтың әдістері: сұрақ - жауап, практикалық, шығармашылық, проблемалық,
деңгейлік тапсырмалар, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекіліктері: сызба, деңгейлік тапсырма, карточкаларСабақтың тақырыбы: Қайталау
Сілтеме: математика оқулығының әдістемесі, мұғалімге арналған нұсқаулық
Мақсаты: 1. Оқушыларға есептің әртүрлі тәсілдер арқылы шығару жолдарын меңгерту; 2. Математикалық сөйлеу тілдерін дамыта отырып, ойын, зейіндерін дамыту; 3. Салауатты өмір салтын ұстануға, алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Міндеттері: - қызығушылақтарын ояту арқылы шығармашылықтарын шыңдау;
- Есепті әртүрлі тәсілмен шығару біліктіліктерін меңгерту;
-
Сабақтың типі: қайталау сабағы
Сабақтың түрі: сайыс сабақ
Сабақтың әдістері: сұрақ - жауап, практикалық, шығармашылық, проблемалық,
деңгейлік тапсырмалар, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекіліктері: сызба, деңгейлік тапсырма, карточкалар
Жарық ЖОББ мектебі
Ашық сабақ жоспары
Тақырыбы:
Қайталау
Пәні: математика
Уақыты: 01.02.17 ж
Сынып: 3 «Ә»
Сын.жет.: Л.Б.Майбасова
20162017 оқу жылы Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сілтеме: математика оқулығының әдістемесі, мұғалімге арналған нұсқаулық
Мақсаты: 1. Оқушыларға есептің әртүрлі тәсілдер арқылы шығару жолдарын меңгерту;
2. Математикалық сөйлеу тілдерін дамыта отырып, ойын, зейіндерін дамыту; 3.
Салауатты өмір салтын ұстануға, алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Міндеттері: қызығушылақтарын ояту арқылы шығармашылықтарын шыңдау;
Есепті әртүрлі тәсілмен шығару біліктіліктерін меңгерту;
Сабақтың типі: қайталау сабағы
Сабақтың түрі: сайыс сабақ
Сабақтың әдістері: сұрақ жауап, практикалық, шығармашылық, проблемалық,
деңгейлік тапсырмалар, СТО стратегиялары.
Сабақтың көрнекіліктері: сызба, деңгейлік тапсырма, карточкалар
Сабақ барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі –Амандасу
Тақтадағы сандардың мағынасын табу
2017, 28,50,298,2000,1728
Бұл сандар нені білдіреді?
Универсиада 2017
ендеше, видео көрейік
балалар, кім біледі, бүгінгі күнгі санақпен Қазақстан құрамасы нешінші орында тұр?
Бүгінгі сабақты қысқы универсиаданың спорт түрлерімен байланыстыра отырып,
қайталау тақырыбын өтеміз. Жеңіске жеткен оқушыларды медальмен марапаттап отырамын. Сабақтың соңында
медаль санына қарай бағалаймын. Сол үшін бәріміз ат салысып, сабаққа қатысып
отырайық.
1Таушаңғы спорты – Өтілгенді қайталау
Тау шаңғы спорты туралы не білеміз?
Таушаңғы спорты бірнеше спорттық дисциплиналардан құралған. Бұл – слалом,
алып слалом, супергигант слаломы, шапшаң түсу және таушаңғы қоссайысы.
Жеңіске жету үшін не қажет? Жылдамдық. Ендеше, кім жылдам?
Оқушылар парта бойынша бірбірден тұрып көбейту кестесін, формулалар сұрайды.
Мадақтау
Бұл спорт туралы не білеміз?
2Шаңғы жарысы – Үй жұмысын тексеру
Шаңғы жарысы – белгілі қашықтықтағы арнайы дайындалған трасса бойынша шаңғымен
жарысу спорты.
Шаңғымен жүгірудің негізгі екі түрі бар — «классикалық стиль» және «еркін стиль».
Жеңіске жету үшін үй жұмысын оқиды
№832бет 1бағанын бір оқушы, 2бағанын бір оқушы
3кг = 3000г
4ц = 400 кг
40 ц = 4000 кг
5 т = 5000 кг
7 т = 70 ц
800 кг = 8 ц
400 кг = 4 ц
2 т = 20 ц
3 т = 3000 кг
80 ц = 8 т
9 ц = 900 кг
8 кг = 8000г Мадақтау
3Биатлон – Көркем жазу
Бұл спорт жайлы не білеміз?
Биатлон шаңғы сайысы мен мылтықтан оқ атуды құрайтын олимпиадалық спорт түрі.
Бастапқыда биатлон “әскери патрульдердің жарысы” деп аталды.
Жеңіске жету үшін, бүгінгі күнді жазып, көркем жазу тапсырмасын орындаймыз.
қалай жазамыз? – әдемі, дәптерді көлденеңінен қойып жазамыз. Цифрлар тор көздің
оң жағында оңға қарай шалқаяды.
1234 1234 1234 1234 1234
Мадақтау
4Мәнерлеп сырғанау – Оқулықпен жұмыс
Бұл спорт жайлы не білеміз?
Мәнерлеп сырғанау бес дисциплинаға бөлінеді: ерлер арасында жекелей жарыс,
әйелдер арасында жекелей жарыс, жұптасып өнер көрсету, спорттық би және
синхронды мәнерлеп сырғанау.
Оқулықпен жұмыс
Есеп 1 оқу, үш оқушы оқиды. 1 оқушы тақтада шығарады.
Есеп не туралы?
Кітапханаға не әкелінді?
Қандай кітаптар? Оқулық және әдеби кітаптар
Неше оқулық әкелінді? Әдеби кітап ше?
Не белгісіз?
Барлық кітапты қалай табамыз?
Басқа тәсілмен шешуге бола ма?
Екінші тәсілді жазу. Жауабы.
Оқулық – 5 к – 6 б ? к
Әдеби к. – 5 к – 4 б
Ш: 5 * 6 + 5 * 4 = 50 (к) н/е 5 * ( 6+ 4 ) = 50 (к)
Жауабы: барлығы 50 кітап әкелінді.
Ал өздерің әдеби кітап оқисыңдар ма?
Қандай кітаптар оқыдыңдар? Кітап – білім бұлағы дегенді қалай түсінесіңдер?
Медальмен мадақтау.
Бұл спорт жайлы не білеміз?
5 Шорттрек – Ойлан – жұптас бөліс
Шорттрек – хоккей алаңының ішінде жарыс қашықтығын максималды жылдам
бағындыруға бағытталған конькимен жылдамдыққа жүгірудің бір түрі.
Геометриялық тапсырма3
Әр қатардан бір оқушыдан берілгенін оқу. Жалғыз орындау 1 мин, жұппен,1 мин,
топпен 3 мин
а=8см
b?, 4 есе кем
Р?
S?
Мадақтау
Жауабы: ені – 2см, периметрі – 20см, ауданы – 16см2
Р=(8см+2см)*2 Р=20см
S=16cм2
S=8cм*2см
Шешуі:
8см:4=2 (см) ені
Р= (а+b) * 2
S=а*b
6Кёрлинг – Сергіту – Топтық ойындар
Бұл ойын жайлы не білесіздер?
Кёрлинг – мұз алаңда өткізілетін командалық ойын.
Алғаш рет керлинг XVI ғасырда Шотландияда пайда болды. XIX ғасырда керлингтің
бірнеше түрі шықты: шотландиялық, немістік және швейцариялық.
3топқа постер таратылады. Мадақтау Бұл спорт туралы не білеміз?
7Сноуборд – Екі жұлдыз бір тілек
Сноуборд – қысқы спорт түрі. Хафпайптарда немесе қарлы бөктер бойымен ылдиға
қарай шапшаң сырғанаудан тұрады.
Топтар жұмыстарымен алмасады. Екі жұлдыз, бір тілек әдісімен бағалайды, постерды
қайтарады. Әр топ өз жұмысын талдайды.
Медальмен мадақтау.
8Шайбалы хоккей. Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс
Бұл спорт түрі жайлы не білесіңдер? Шайбалы хоккей – шайбамен мұз үстінде
ойналатын командалық спорт ойыны.
Үлгерімі төмен 4 оқушыға №4 кесте беру – толтыру
а
100
0 1
0
7 1
7
2
0
2
7
3
0
3
7
4
0
4
7
5
0
5
7
6
0
6
7
7
0
7
7
8
0
8
7
9
0
9
7
а+
7
Мадақтау
107 9Фристайл – Дарынды оқушыларға арналған тапсырма
Бұл спорт туралы не білеміз?
Фристайл – Олимпиада ойындарының бағдарламасына енген шаңғы спортының түрі.
Фристайл бес дисциплинадан тұрады : шаңғы акробатикасы, могул, скикросс, халф
пайп, слоупстайл.
Кеспе парақшалардағы тапсырмаларды орындау.
Медальмен мадақтау.
10 Шаңғымен трамплиннен секіру – Шығармашылық
диктант
Бұл спорт туралы не білесіздер?
Шаңғымен трамплиннен секіру – арнайы жабдықталған тұғырдан шаңғымен секіруге
негізделген қысқы спорт түрі. Трамплиннен шаңғымен секіру қысқы және жазғы
кезеңдерде өтеді.
800, 808, 888сандарды жүздіктердің, ондықтардың және бірліктердің қосындысы
түрінде жазып көрсет.
3оқушыға оқыту. Мадақтау
Бұл спорт туралы не білісіндер?
Конькимен жүгіру спорты мұзда шапшаң қимылдап, жүгіруді талап ететін спорт түрі.
11 Конькимен жүгіру спорты Ауызша жұмыс
№6 суреттерді пайдаланып салыстыру.
Бөлшектерді салыстыру.
Медальмен мадақтау.
Қорытынды
Бұл спорт туралы не білеміз?
12 Шаңғы қоссайысы «Иә, жоқ» ойыны (резерв)
Шаңғы қоссайысы екі дисциплинадан тұрады: трамплиннен тұғырдан секіру және
шаңғы сайысы. Сондайақ солтүстік комбинация деген атауы бар.
Дұрыс жауапқа иә, бұрыс болса жоқ деп хормен жауап беру.
1. Тік төртбұрыштың периметрін табу үшін ұзындығын еніне көбейтеміз.
2. Масса өлшем бірлігі см, дм, м
3. Шаршының периметрін табу үшін барлық қабырғаларын көбейтеміз.
4. 50 саны тең 25 тің 2ге көбейтіндісіне
5. 20 саны 5тен 4 есе артық.
6. Кез келген санды 0ге көбейткенде нөл шығады.
7. Көбейткіштердің орны ауысқанымен мәні өзгермейді.
8. 800 тең 8 бен 10 санының көбейтіндісіне .
9. Қалдық бөлгіштен кіші болады.
Медальмен мадақтау. Үйге тапсырма:
1қатарға – Есеп 2 33бет
2қатарға – Мысал 7 33бет
3қатарға – Логикалық тапсырма 34бет
Түсіндіріп өту.
Оқушылардың жинаған медальдарына сай бағалау
Бағалау
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Математика 3-сынып "Кайталау" ашык сабак
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.