Гумарова Айнур Жексенгалиевна
№22 ЖОББМ информатика пәні мұғалімі
БҚО, Орал қаласы
Сыныбы: |
7 сынып |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы
|
Практикалық жұмыс |
|||||||||||||||
Мақсаты |
Алгоритмдік тілден программалау тіліне өту кезінде байланыстылықты сақтау маңызды, алгоритмдік тілдің әрбір құрылымы, инструкциясы сәйкес қойылуын қадағалап, тілге аударып жазу. |
|||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер
|
А.Алгоритмдік тілдің құрылымы туралы түсінік алады. В.Паскаль тілінің инструкциясына (операторы) сәйкестігін табады. С.Алгоритмді Паскаль тілінде аударып жазады. |
|||||||||||||||
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, АКТ, электрондық оқулық, рефлексия парағы, топшамалар, жауап парағы. |
|||||||||||||||
Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ қолдану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|||||||||||||||
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||
Кіріспе
|
5 мин
|
Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру үшін электрондық оқулықты пайдаланып, тапсырма орындаймыз. Одан кейін тексеру: «Аңдатпалы мысалмен бағалау» әдісі бойынша орындалады. Топқа бөлу техникасымен: «Паскаль тілінің операторлары» бойынша топқа бөлеміз (begin, readln, writeln, end) |
Мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. Тапсырманы А4 бетке орындайды. Оқушылар сағат тілі бойынша бір-бірімен жұмысын алмастырып үй жұмысын қарайды, жақсы жазылған жұмыс тыңдалады.
«Паскаль тілінің операторлары» бойынша топқа бөлеміз (begin, readln, writeln, end)
|
|||||||||||||
Тұсау кесер
|
1 мин |
Өткен тақырыппен көпірше құру. Біз алдынғы сабақта, арифметикалық өрнектері мен сандық функцияларын анықтап білсек, енді бүгін осы өткен тақырыптар бойынша практикалық жұмыстар өтеді. |
|
|||||||||||||
Негізгі бөлім
|
34 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары: әрбір тапсырма 1 балл бойынша бағаланады. Қолдану: Мына өрнектерді Паскаль тіліне аудару керек. 1.х=2,74 айнымалысы үшін z=Int(x) операторының орындалуы нәтижесінде z айнымалысына ... мәні меншіктеледі: 2.Өрнектердің Pascal тілінде дұрыс жазылуын бабыңдар: (16у+3)2-2у. 3. Өрнектердің Pascal тілінде дұрыс жазылуын бабыңдар: Тапсырмаларды бағалау.
|
Сабақты бекіту тапсырмалары: Қолдану: Мына өрнектерді Паскаль тіліне орындалуы: 1. х=2,74 айнымалысы үшін z=Int(x) операторының орындалуы нәтижесінде z айнымалысына 2 мәні меншіктеледі: жауабы: 2 2.Өрнектердің Pascal тілінде дұрыс жазылуын бабыңдар: (16у+3)2-2у. Жауабы: Sqr(x)-(24*y+10)-2*y 3. Өрнектердің Pascal тілінде дұрыс жазылуын бабыңдар: Жауабы: Sqr(x)+(24*y+10)/15 Өзін-өзі бағалау орындалады.
3 балл-«5» 2 балл-«4» 1 балл-«3» 0 балл-«2»
|
|||||||||||||
Қорытынды
|
5 мин
|
Үйге тапсырма практикум немесе есептер жинағынан тапсырмалар беріледі. Рефлексия парағы «Блумб ағашы». |
Оқушылар үй тапсырмасын дәптерге жазады. Рефлексия парағы «Блумб ағашы» толтырады.
|
|||||||||||||
Бекіту тапсырмалар:
Бағасы: 1 тапсырма -1 балл
2 тапсырма-1 балл
3 тапсырма-1 балл
Мына өрнектерді Паскаль тіліне аудару керек.
1.х=2,74 айнымалысы үшін z=Int(x) операторының орындалуы нәтижесінде z айнымалысына ... мәні меншіктеледі:
2.Өрнектердің Pascal тілінде дұрыс жазылуын бабыңдар: (16у+3)2-2у.
3. Өрнектердің Pascal тілінде дұрыс жазылуын бабыңдар:
Бағалау критерийі:
Аты-жөні:
|
Тапсырма1 |
Тапсырма2 |
Тапсырма3 |
Жалпы ұпай |
Бағасы |
|
|
|
|
|
|
3 балл-«5» 2 балл-«4» 1 балл-«3» 0 балл-«2» |
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.