Практикалық жұмыс
Оценка 4.8

Практикалық жұмыс

Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
информатика
7 кл
24.03.2017
Практикалық жұмыс
Мақсаты: Паскаль тілінің қарапайым операторлары туралы түсінік бере отырып, оқушыларды программа құруға үйрету. Күтілетін нәтиже: А. Паскаль тілінде программа құра алады. В. Паскаль тілінде программасын құрып, оны компьютерге тере алады. С. Компьютерде жіберілген қателерін тексеріп, мәнін шығара алады. Сабақ 7 сыныпқа арналған.
сабак 7.docx

Гумарова Айнур Жексенгалиевна

№22 ЖОББМ информатика пәні мұғалімі

БҚО, Орал қаласы

Сыныбы:7б

Күні :

Сабақтың тақырыбы

 

Практикалық жұмыс

Мақсаты

Паскаль тілінің қарапайым операторлары туралы түсінік бере отырып, оқушыларды программа құруға үйрету.

Күтілетін нәтижелер

 

 

А. Паскаль тілінде программа құра алады.

В. Паскаль тілінде программасын құрып, оны компьютерге тере алады.

С. Компьютерде жіберілген қателерін тексеріп, мәнін шығара алады.

Керекті жабдықтар

 

Оқулық, компьютер,  рефлексия парағы,  жауап парағы, бағдар картасы

Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ қолдану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқытуды басқару және көшбасшылық.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

 

 

 

 

5 мин

 

Оқушылармен амандасу. Түгендеу.

Үй тапсырмасын  тексеру:

 Екі санның қосындысын табатын бағдарлама құру

у = а + с

Өзін-өзі бағалау.

Мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау.

  Тексеру: (жауабы тақтаға ілінеді)

Program eki sann kosyndy;

Var a,c,y:integer;

Begin write(‘a,c engiz’);

Readln(a,c);

y:=a+c;

writeln(‘y=’,y); end.

Тұсау

кесер

 

 

 

 

1 мин

Өткен тақырыппен көпірше құру.

Біз алдынғы сабақта, сызықтық алгоритмдерді программалау, енді бүгін осы өткен тақырыптар бойынша практикалық жұмыстар өтеді.

 

 

 

Негізгі бөлім

 

 

 

 

34 мин

 Компьютермен жұмыс:

Бағдар картасы: әрбір тапсырма 1 балл бойынша бағаланады.

1-тапсырма. Екі санның қосындысының квадратын табу программасын құру керек. Х=(а+b)2

2-тапсырма. К=х22 мұндағы х=6, у=3 функциясының мәнін есептейтін программа құру.

3-тапсырма. Төртбұрыштың аудан табу мәнін есептейтін программа құру.

Бағалау критериалды. Өзін өзі бағалау.

Бекіту сұрақтары:

1. Var операторының қызметі қандай?

2. Сonst операторының қызметі қандай?

3. Writeln операторының қызметі қандай?

 

 

 

 

Компьютермен жұмыс:

Бағдар картасы: әрбір тапсырма 1 балл бойынша бағаланады.

1-тапсырма.

Program esep1;

Var a,b,x :integer;

Begin write(‘a,b engiz’);

Readln(a,b);

x:=sqr(a+b);

writeln(‘x=’,x); end.

2-тапсырма.

Program esep2;

Var k:real;  Сonst x:=6, y:=3;

Begin

k:=sqr(x)+sqr(y);

writeln(‘k=’,k); end.

3-тапсырма.

Program esep3;

Var a,b,S:integer;

Begin write(‘a,b engiz’);

Readln(a,b);

S:=a*b;

writeln(‘S=’,S); end.

Өзін-өзі бағалау орындалады.

Тапсырма

 

Критерий

ұпай

Баға

А

1.Программасын құрдым.

2

 

В

2.Компьютерге теріп,  қателерді тексердім.

2

 

С

3. Компьютерде жауабын шығардым.

2

 

Қорытынды

 

 

 

 

5 мин

 

Үйге тапсырма: §15-16.

Тапсырма 1,3

 Рефлексия парағы «Блумб ағашы».

Оқушылар үй тапсырмасын дәптерге жазады.

Рефлексия парағы «Блумб ағашы» толтырады.

                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағдар карта

Сыныбы:7

Оқушының аты жөні:

Сабақтың тақырыбы: Практикалық жұмыс

   Оқытуда ақпараттық – коммуникациялық технологияларды қолдану

1.      Өзіңе қажетті нәрсенің бәрі бар ма?

·         Компьютер, қажетті Turbo Pascal бағдарлама.

·         Техникалық кедергілер болса көршіңізбен бірге жұмыстаныңыз.

2.      Жемісті нәтижелі жұмыс барысы:

·         Компьютерді қосыңыз;

·         Жұмыс үстелінен Turbo Pascal-ді таңдап, тышқанның сол жағын екі  рет басып, осы бағдарлама терезесін ашыңыз.

      Егер кедергілер болып жатса көршіңізден көмек сұраңыз!

 1-тапсырма. Екі санның қосындысының квадратын табу программасын құру керек. Х=(а+b)2

2-тапсырма. К=х22 мұндағы х=6, у=3 функциясының мәнін есептейтін программа құру.

3-тапсырма. Төртбұрыштың аудан табу мәнін есептейтін программа құру.

Табыс критерий

Тапсырма

 

Критерий

ұпай

Баға

А

1.Программасын құрдым.

2

 

В

2.Компьютерге теріп,  қателерді тексердім.

2

 

С

3. Компьютерде жауабын шығардым.

2

 

 

Тапсырма

 

Дескрипторлар

деңгейі

ұпайы

1

Программасын  мүлдем құра алмадым.

0

 

Программасын құрдым, бірақ толық емес.

1

Программасын құрдым, барлығы дұрыс болды.

2

2

Компьютерге программаны, мүлдем  тере алмадым.

0

 

Компьютерге тердім,  бірақ толық емес қатесі бар.

1

Компьютерге программасын теріп,  қателерді тексердім.

2

3

Компьютерде программа жауабын шығара алмадым.

0

 

Компьютерде программа жауабын шығардым, бірақ толық емес.

1

 

Компьютерде программа жауабын толық  шығардым.

2

 

Бағалау шкаласы

Баға

Жауап беру деңгейі

5

6

4

4-5

3

2-3

2

0-1

 

 

 

 

 


 

Гумарова Айнур Жексенгалиевна №22

Гумарова Айнур Жексенгалиевна №22

Негізгі бөлім 34 мин

Негізгі бөлім 34 мин

Бағдар карта Сыныбы:7 Оқушының аты жөні:

Бағдар карта Сыныбы:7 Оқушының аты жөні:

Бағалау шкаласы Баға

Бағалау шкаласы Баға
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.03.2017