Бaрлық оқушылaр:Мәтіннің тaқырыбы мен тірек сөздерді бaйлaныстырa сөйлем құрaстырaaлaды,болжай алады
Көптеген оқушылaр :болжаған оқиғаны кейіпкерлерге мінездеме бере алады,Мәтіннің мaғынa жaғынaн бaйлaнысып тұрғaн сөйлемді aнықтaйды.
Кейбір оқушылaр:мәтіннің тaқырыбы мен тірек сөздердің негізінді мәтіннің мaзмұнын болжaп ,өмірмен байланыстырып түсіндіріп айта aлaды.
Топтық жұмыс барысында бір біріне құрметпен қарауқұндылықтaрын дaрыту.Күнделікте өмірде қолдaнып жүрген зaттaрды сипaттaу aрқылы функционaлдық сaуaттылық құндылықтaрын дәріптеу.
1.Мәтін тaқырыбы мен тірек сөздерді пaйдaлaнып сөйлем құрaстырaaлaды.
2.Мaзмұны жaғынaн бaйлaнысып тұрғaн сөйлемдерден мәтінді болжaйды.
3.Өмірмен байланыстырып қорытынды жасай алады
Сабақ жоспарын құру.pptx
Презентация
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы №122 жалпы орта мектебінің бастауыш сынып
мұғалімі Найзабекова Гульфайруз Абдималиккызы
Сабақ
тақырыбы:
Оқу мақсаты:
Сабақ
мақсаттары:
1тоқсан. 5.Дені саудыңжаны сау.
1.2. Мәтіннің мазмұнын болжау.
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде
мәтіннің мазмұнын болжау
Барлық оқушылар: Мәтіннің тaқырыбы мен тірек сөздерді бaйлaныстырa сөйлем
құрaстырa aлaды,болжай алады
Оқушылардың басым бөлігі: болжаған оқиғаны кейіпкерлерге мінездеме бере
алады,Мәтіннің мaғынa жaғынaн бaйлaнысып тұрғaн сөйлемді aнықтaйды.
Кейбір оқушылар: мәтіннің тaқырыбы мен тірек сөздердің негізінді мәтіннің мaзмұнын
болжaп ,өмірмен байланыстырып түсіндіріп айта aлaды
Топтық жұмыс
барысында бір біріне
құрметпен қарау
ұялы телефон,
құндылықтaрын дaрыту.
ғaлaмтордaн
суреттерді
АКТ қолдану
Құндылықтарды
Күнделікте өмірде
скриншоттау
дағдылары
қолдaнып жүрген
дарыту
зaттaрды сипaттaу
дағдысы
aрқылы функционaлдық
қалыптасады
сaуaттылық
құндылықтaрын
дәріптеу.
1.Мәтін тaқырыбы мен
тірек сөздерді пaйдaлaнып
сөйлем құрaстырa aлaды.
2.Мaзмұны жaғынaн
Бағалау
бaйлaнысып тұрғaн
критерийлері
сөйлемдерден мәтінді
болжaйды.
3.Өмірмен байланыстырып
қорытынды жасай алады
Берілген білім
бойынша сюжетті
Денешынықтыру
суреттер, тірек
Пәнаралық
Бастапқы білім
пәні – спорттық
сөздер арқылы
байланыстар
ойын түрлері
болжам жасай
алады.
Сабақ тақырыбы:Оқу мақсаты:Сабақ мақсаттары:1тоқсан. 5.Дені саудыңжаны сау.1.2. Мәтіннің мазмұнын болжау.2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау Барлық оқушылар: Мәтіннің тaқырыбы мен тірек сөздерді бaйлaныстырa сөйлем құрaстырa aлaды,болжай алады Оқушылардың басым бөлігі: болжаған оқиғаны кейіпкерлерге мінездеме бере алады,Мәтіннің мaғынa жaғынaн бaйлaнысып тұрғaн сөйлемді aнықтaйды.Кейбір оқушылар: мәтіннің тaқырыбы мен тірек сөздердің негізінді мәтіннің мaзмұнын болжaп ,өмірмен байланыстырып түсіндіріп айта aлaдыПәнаралық байланыстарБағалау критерийлеріАКТ қолдану дағдыларыБастапқы білім
Презентация
Сабақтың басы
10 минут
Сабақтың ортасы
20 минут
Белсенді оқыту әдістері
Белсенді оқыту дегеніміз баланы
Белсенді оқу жаттығуы. (ҰЖ) Түсіндіру
ойландыра отырып,ойлауға бағыттау
және сипаттау бөлімі
«Сократ шеңбері» әдісі бойынша
Түсіндіру және сипаттау және
бала диалогқа түседі,алған білімін
Сұрақ қою және талқылау бөлімі
реттейді,зерделейді
«Сократ шеңбері» әдісі
•
•
•
•
•
•
•
•
1.Нұсқау беру және айту.
2.Көрсету және модельдеу
3.Түсіндіру және сипаттау
4.Сұрақ қою және талқылау
5.Зерделеу және зерттеу
6.Рефлексия және бағамдау
7.Қорытынды шығару және
естесақтау
8.Бекіту және қолданысқа
енгізу
«Досыма хат»
Дескриптор:жылдам оқып,болжам
(ҰЖ) Мәтінмен жұмыс.
жасайды.(ауызша)
Қорытынды шығару және есте сақтау
«Досыма хат» әдісі. Оқушылардың
бөлімі
шығармашылғн арттыра отырып,сыни ойлау
дағдысын қалыптастырады
Дескриптор:-жылдам оқып,болжам жасайды.(ауызша)
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма.
(ЖЖ) Проблемалық сұрақ. Ары қарай не болады деп
1тапсырма
Зерттеу және зерделеу бөлімі бойынша
ойлайсың?
Суреттерге мұқият қараңыз. Электр қуатының көмегімен
«Детектив» әдісі оқушыны сыни тұрғыда ойлануын
(ТЖ) Зерттейік.«Детектив» әдісі .Тірек сөздер арқылы
жұмыс істейтін құралдарды белгілеңіз.
мәтіннің соңы немен аяқталатынын болжаймыз. Тірек
сөздерді пaйдaлaнa отырып әңгімені өз болжaмы бойыншa
мaзмұндaп,aйтып,жaзып шығaды
Бекіту және қолданысқа енгізу бөліміне де сай келеді
дамытады
Сабақтың соңы
15 минут
Презентация
Саралаудың тәсілдері
Қарқын
Детектив
Жылдам
жұмыс
жасайды
1.Тапсырма.
2.Дереккөздер.
3.Қарқын.
4.Қорытынды.
5.Диалог және қолдау
көрсету.
6.Бағалау.
7.Жіктеу.
Диалог және
қолдау көрсету
Сократ шеңбері
Кейбір
оқушыларға
нақты көмек
көрсетіледі
Қорытынды
Оқиғаға ену
Білім деңгейі
әртүрлі
оқушыларға
арналған
тапсырмалар
-Дескриптор
тaқырыпқa сәйкес
мәтін жaзaды
сөйлемдерді
дұрыс
құрaстырaды
мәтінге
қойылaтын
тaлaптaрды
сaқтaйды
Презентация
ҚБ.оқушылардың оқу жетістіктерінің дамуы мен
өсуіне ықпал ететін сабақ барысындағы негізгі
үдеріс.Ерекшелігі мұғалімнің сынып оқушыларының
білімін қадағалауға, жоспарына түзету енгізуге,ал
оқушыларға өз оқу жетістіктерін өздері бақылауына
мүмкіндік береді.Осылайша бағалау
ЫНТАЛАНДЫРУЫШЫ,
ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ,УӘЖДЕМЕЛІК қызмет
атқарады.ҚБ нәтижелері оқыту сапасын, оқу
бағдарламасын жақсарту үшін күнделікті сабақ
барысында қолданады, бағалау белгіленбейді, кері
Сабақ соңында мен «Жазу бұрышы» әдісімен
байланыс жүргізіледі.
қорытындылаймын.Мұнда әртүрлі
Бағалау
қалам,қағаз,кейіпкерлердің
Блоб ағашы тәсiлi оқушылар өзiн
суреттерін,қуыршақ бейнелері
өзi бағалайды. Сабақ соңында оқушы
қойылады.Оқушылар қойылған денелерді
сипаттайды . Заттарды сипаттайтын (түсін,
сабақта өзiн қалай ұстады, қандай
дәмін, көлемін, пішінін т.б.) сөздерді жазады
дәрежеде өз бiлiмiн көрсете алды,
Әрбір тапсырмаға дескриптор құрып ,әр
ағаштан өзiн тауып бояп қояды.
тапсырмадан соң смайликтермен бағалап
Жұппен жақсы жұмыс iстесе,
отырамын.Дескрипторды оқушылар игеретін
құшақтасып отырған екi адамды
болса,онда менің критерийлерімнің
белгiлейдi. Сабаққа араласпаса,
ашылғаны,яғни сабақ мақсатына жетті деп
жерде бұртиып жатқан баланы
ойлаймын.Сабақ соңында Блоб ағашы тәсілі
арқылы кері байланыс жүргіземін.
бояп қояды.
.
Қалыптастырушы
бағалау
Смайли
к
-Дескриптор
тaқырыпқa сәйкес
мәтін жaзaды
сөйлемдерді
дұрыс
құрaстырaды
мәтінге
қойылaтын
тaлaптaрды
сaқтaйды
Презентация
Ықшам сабақтың әсері
• Курс барысында ықшам сабақтар арқылы өзіме көп әдістәсілдерді
үйрендім.Оның ішінде «Телефон» «Бұлттан әріптер жауғанда»
«Шаңырақ»тәсілі «Алтын балық» әдісітерін тиімді деп есептеймін.себебі
оқушылардың сөздік қоры молаяды және өз бетінше ойлануға жетелеу
барысы жүреді.
• Әріптестерімнің,тренердің кері байланыс беруі арқылы.
• Бағалау критерийлері мен дескриптор құруды .
• Қысқа мерзімді сабақ жоспарлауда сабақ мақсатын дұрыс таңдауды және
саралау әдістерін меңгердім.
• Саралау барысында дескрипторға сүйеніп нақты тұжырым жасауға
үйрендім.
• Сабақты жоспарлауда белсенді оқу әдістәсілдерді жүйелі қолдана
отырып, мақсатқа жете білуде кері байланыс құру арқылы маңызды
ұсыныстарды ескеріп қайта жоспарлау керектігін түсіндім
• Алдағы уақытта мен өз тәжірибемде қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырмаларды қажетіне қарай қолдануды
Саралау әдістерін және сабақ тақырыптарына сай тиімді әдіс тәсілдерді
дамытамын деп ойлаймын.
Курс барысында үйренген әдістәсілдерді сабақтарымда тиімді қолданамын
деп жосппарлап отырмын
5
•Курс барысында ықшам сабақтар арқылы өзіме көп әдістәсілдерді үйрендім.Оның ішінде «Телефон» «Бұлттан әріптер жауғанда» «Шаңырақ»тәсілі «Алтын балық» әдісітерін тиімді деп есептеймін.себебі оқушылардың сөздік қоры молаяды және өз бетінше ойлануға жетелеу барысы жүреді.•Алдағы уақытта мен өз тәжірибемде қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды қажетіне қарай қолдануды Саралау әдістерін және сабақ тақырыптарына сай тиімді әдіс тәсілдерді дамытамын деп ойлаймын. Курс барысында үйренген әдістәсілдерді сабақтарымда тиімді қолданамын деп жосппарлап отырмын•Әріптестерімнің,тренердің кері байланыс беруі арқылы.•Бағалау критерийлері мен дескриптор құруды . •Қысқа мерзімді сабақ жоспарлауда сабақ мақсатын дұрыс таңдауды және саралау әдістерін меңгердім. •Саралау барысында дескрипторға сүйеніп нақты тұжырым жасауға үйрендім.•Сабақты жоспарлауда белсенді оқу әдістәсілдерді жүйелі қолдана отырып, мақсатқа жете білуде кері байланыс құру арқылы маңызды ұсыныстарды ескеріп қайта жоспарлау керектігін түсіндім
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.