Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым» (9-сынып,қазақ тілі)
Оценка 5

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым» (9-сынып,қазақ тілі)

Оценка 5
Работа в классе +1
docx
классное руководство
9 кл
10.01.2018
Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым»  (9-сынып,қазақ тілі)
«Мен және менің анашым» Сабақтың мақсаты: Ұлттық салт-дәстүрлерді сақтау, отбасы тәжірибесін насихаттау.Ата-аналардың мектеппен тұрақты қарым-қатынасын қалыптастыру, отбасы тарихын және отбасы дәстүріне деген қызығушылықтарын дамыту. Көрнекілігі: „Қыз-елдің көркі" (ұлттық киімді қыздардың суреттері), «Өнер таусылмас азық" (қолөнер түрлерінің фотосуреттері), мақал-мәтелдер, қанатты сөздер. Сабақтың көрнекілігі: Нақыл сөздер Сабақтың барысы: Мұғалім сөзі: Ана-өмір қолдаушысы әлемнің Шаңырақтың шаттығы мен шуағы Сейілмесін жанарынан ананың Тіршілікке төккен нұрлы шуағы Аялайық аналарды әрдайым Қуанышқа бөлейікші өздерін Әжелердің,аналардың,қыздардың Мұң шалмасын күлім қаққан көздерін Ана- барлық өмірдің бастауы Ол адамды өмірге әкеледі, оны тәрбиелейді,өсіреді. Адам бойындағы барлық асыл қасиет күннің нұрынан, ананың ақ сүтінен дариды. Ана -ұлы адам ,Ана-құдіретті жан ,ендеше бүгінгі мерекелеріңіз құтты болсын, Аяулы аналар!!! 1-жүргізуші. Қайырлы күн, құрметті көрермендер! 2-жүргізуші. Бүгінгі „Мен және менің анашым" атты қыз сыны сайысына қош келдіңіздер! 1-жүргізуші Жанұямыз-сәніміз, Отбасымыз-әніміз. Біз бастадық сайысты, Қош келіпсіз бәріңіз! Құрметті ата-аналар, ұстаздар, оқушылар, жарысқа қатысушы жанұялар және олардың жан-күйерлері, бүгінгі мектебімізде өткелі отырған “Мен және менің анашым” атты сайысқа қош келдіңіздер! 2-жүргізуші Асыл іс көп халықта, Іле жүрсең құлаққа. Ізденген жетер мұратқа, Ізденуден жалықпа – демекші, ортаға бүгінгі сайысқа қатысушы жанұяларды шақырамыз. 1-жүргізуші Ақ көңілмен, ниетпен, Әділ баға берсін деп, Шаршамай еш жалықпай, Айтқанына көндік деп, Әділқазы алқасын сайлап алған жөн болар Мұғалім әділқазылар алқасымен таныстырады. 2-жүргізуші Сайыстың шарттарымен таныстырып өтейік. 1. Таныстыру 2. Шебер қолдар 3. Сұрақ - жауап 4. Салт- дәстүр көрсету 5. Ептілер 6. Өнер көрсету 1-жүргізуші Көп сөйлеп жөн- жобадан аспайық біз, Қандай сайыс болса да, қашпайық біз. Ал, енді, халқым, рұқсат етсеңіздер. “Мен және менің анам” сайысын бастайық біз. 2-жүргізуші Жалын болып жанайық, Әсем әнге салайық. Сайыскерлер күтіп тұр Соларменен бір танысып алайық!- деп, сайысымыздың бірінші бөлімін бастайық. 1-Бөлім Әр отбасы өздерін таныстырады. Әділқазылар алқасы бағаларын берсін 2-бөлім 1-жүргізуші. Сымбатына сән киім жарасатын, Аспандағы айменен таласатын. Өнеріне сәні сай келіп тұрған, Аруларға қызығып қарасын деп,-келесі сайысымыз- ( Шығармашылық қолөнер сайысы.) 3-бөлім Сұрақ-жауап 4-бөлім 2-жүргізуші. Әдет-ғұрып, салт –дәстүрі қазақтың, Жарасымды үйлесімді ғажап шын. Ұмыт болған дәстүрлерді сақтайық, Насихаттап, жаңартудан қашпайық.. (Салт дәстүр көрсету) 5-бөлім 1-жүргізуші Күміс белбеу белімде Жалт- жұлт етеді көрдің бе? Тең келмейсің менімен Түсіңдер менің соңыма Келесі сайысымыз «Ептілер » сайысы Мұғалім : (бір ыдыстағы суды екінші ыдысқа төкпей құюы керек) 6-бөлім 2-жүргізуші Ал, кімнің өнері бар қаншалықты, Би билеп, ал біреуі , ән салыпты. Бүгінгі қыз сынында бәйге алуға, Арулар оянбай-ақ жан салыпты. Ендігі тамашалайтындарыңыз өнер сайысы. 1-жүргізуші Өнер-білім серігің, адам-атың, Болашаққа сеніммен бара алатын. Осыменен сайыс та тәмам болды, Бәрің аман болыңдар, жамағатым! Әділқазы алқасы аруларымыздың ұпайларын есептегенше өнерпаздардың өнерін тамашалайық. Хор : Құттықтаймын мама.
кітапхана.docx
САБАҚ: Қазақ тілі  Сабақ   Күні:  Сынып:  5­сынып  Бөлім атауы:  Сабақтың тақырыбы Сабақтың түрі Жүзеге асатын оқу  мақсаттары  Сабақтың мақсаты Жетістік критерий­ лері: Дескриптор Тілдік міндеттер Құндылықтар  Осыған дейін меңгерілген білім Мектеп: №110 З.Хусанов атындағы ЖОМ Мұғалімнің аты­жөні: Cалметова Гулчехра Қатысқан оқушылар саны:  Қатыспағандар: Әлемдегі ірі кітапханалар Ірі кітапханалар Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы. А5 Сенімді және еркін жауап беру Оқылым материалдары бойынша  негізгі ақпаратты сақтай отырып,  жинақы мәтін  жазу. Барлық оқушылар:  Сөйлесу әрекетіне жетелейтін қарапайым сөйлем үлгілерін қолдану  негізінде ірі кітапханалар жай­ лы толық ақпарат бере білуге үйрету.  Лексикалық тақырып аясында болымсыз етістік тудыратын ­атын, ­етін, ­йтын, ­йтін, ­ар, ­ер, ­р, ­мақ, ­мек, ­пақ, ­пек, ­бақ, ­бек  жұрнақтары мен емес көмекші етістігін  меңгерту..  Көптеген оқушылар: презентация бойынша берілген сұрақтарды адам  бойындағы қасиеттермен байланыстыра отырып дәлелді түрде жауап  береді Кейбір оқушылар:  Диалогты сауатты құра алады Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тақырыпқа қатысты ақпарат  береді, сыныптастарымен тілдеседі.Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы ірі кітапхана­ ларды  басқаларға таныстырады, сипаттайды.Оқушының жоғарғы  жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды,  қарапайым үлгілер арқылы Сөйлесімге келеді.  Берілген суреттер мен сөздерді байланыстырады  Ойын жүйелі жеткізеді  Сұрақтарға дәлелді жауап береді  Диалогты сауатты құрады Талап, еңбек, терең ой,қанағат, рахым, ғылым, жетістік «Адам болып туған соң,  Адам болып өлу лазым».  «Өз қадірің ­ өз байлығың». Болымды, болымсыз етістіктер  Жоспарланатын уақыт Сабақтың басы  3 минут Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс­әрекеттер Дереккөздер Сәлемдесу. Сыныппен амандасу. Сыныпты төменде берілген суреттер  арқылы мозайка әдісімен топқа бөлу Мына берілген суреттер мен сөздердің арасында қандай  байланыс бар? Үлестірме  материалдары Суреттер бойынша әңгіме Сабақтың ортасы 10 минут https://prezi.co m/paab­ wr5s8yf/prese ntation/  Мұғалім  оқушылардың  жаңа  сабаққа  деген  қызығушылығын ояту   мақсатында   «Галереяны   шарлау»   әдісін   қолданып, тақтаға   тақырыпқа   қатысты   суреттер   іледі.   Суреттердің астында   Мұғалім   шәкірттерді   оқу   мақсатымен   және   бағалау критерийлерімен таныстырады Топтық жұмыс. https://prezi.com/paab­wr5s8yf/presentation/  (Презентация мәтіні оқушыларға таратылып беріледі).  Тапсырма. Оқушылар презентациямен танысқаннан кейін  берілген сұрақтарға  жауап береді? ­ Мәтінмен танысу алдында біз сендермен жаңа сөздермен  жұмыс жүргіземіз.  Мұғалім оқиды,оқушылар хормен қайталайды.  Кілт­ключ  Кітапхана қоры­библиотечный фонд  инабатты­вежливый  өз істерін­ свои обязанности  келіп тұрамын­прихожу  жүйелі­системный  анықтама­ справка  дайындалуға­готовиться  пайдалануға­пользоваться  керекті­ нужные  «Көп ойлан, жақсы сөйле – пайдалы болсын» 1. Сөздікпен  жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақы­ рыпқа  қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады.  Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.2. Мәтіналды  жұмыс. А) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға  ма­ шықтандыру  үшін  1­тапсырманы орындатады.Ә)  Оқылым. Жазылым. Сөйлесім. Оқулықтағы 2­тапсырманы  орындатады.Б) Оқылым. Жазылым. Оқулықтағы 3­ 20 минут тапсырманы орындата­ ды.3. Тілдік бағдар. Болымсыз  етістік тудыратын ­атын, ­етін, ­йтын, ­йтін, ­ар, ­ер, ­р, ­мақ, ­мек, ­пақ, ­пек, ­бақ, ­бек  жұрнақтары мен емес көмекші етістігін меңгертеді.4.  Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 4­тапсырманы  орындатады.Ә) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты  қабылдауға ма­ шықтандыру үшін 5, 7­тапсырманы   орындатады. Б) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру  үшін 6­тапсырманы  орындатады. 5. Сергіту сәті. «Әлемдегі ірі кітапханалар»Тыңдалым.  Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды,  қайталайды. Айтылым. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу  жүргізеді.Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.Оқылым.  Жазылым. Тілдесім. Әр суретке жазбаша сұрақ дайындайды, диалог құрады.Оқылым. Жазылым. Болымсыз етістік  тудыратын ­ған, ­ген, ­қан, ­ген жұрнақтары мен «емес»  көмекші етіс­ тігін пайдаланып, сөздерді болымсыз етістікке  айналдырады.Болымсыз етістік тудыратын ­атын, ­етін, ­йтын, ­йтін, ­ар, ­ер, ­р, ­мақ, ­мек, ­пақ, ­пек, ­бақ, ­бек жұрнақтары мен емес көмекші етістігін  меңгереді.Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқиды, дұрыс оқуға машықтанады.Айтылым. Кестедегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін тексереді, бір  сөйлемге әртүрлі сұрақ қояды.Жазылым. Мәтінде айтылған  кітапхана­ лар туралы ақпаратты салыстырады. Сабақтың соңы Бағалау критерийлері 7 мин Сенімді және еркін  жауап береді Дескрипторлар Ойын жүйелі жеткізеді Берілген суреттер мен сөздерді  байланыстырады Мәтінсоңы жұмыс. А) Жазылым. Айтылым. Оқулықтағы 9­ тапсырманы орындатады.Оқулықтағы  10­тапсырманы  орындатады. Топтық жұмыс. «Сөзтізбек» ойынын ұйымдастырады. Мұғалім оқушыларды үш топқа бөледі, тақырыпқа қатысты бір сөз береЖазылым.   Айтылым.   Болымсыз   етістіктерді   табады, жасалу   жолдарын   түсіндіреді,   болымды   етістікке   айнал­ дырады.Диалог   құрады.Әр   оқушы   берілген   сөзге   бір   сөз қосып, соңында тақырыпқа қатысты бір мәтін құрастырады Бағалау   критерийлері   бойынша   оқушылар   бір­бірінің жұмысын тексереді.  Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» Сұрақтарға дәлелді жауап береді Диалогты сауатты құрады  Қосымша ақпарат Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?   Бағалау – Оқушылардың  ақпаратты қаншалықты  меңгергенін қалай  тексересіз?  Пәнаралық байланыс  Қауіпсіздік ережелері  АКТ­мен байланыс  Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Берілетін тапсырма, күтілетін  нәтиже, қолдау, берілетін уақыт,  қолданатын дерек көздеріне  Тапсырмалардың өзара   байланысты  болуына  баса   назар аударылады. Пәнаралық  байланыс –  тарих, география. Отбасы құндылықтары. байланысты бөліп оқыту.  Топта бірлесіп оқыту. Оқушының барлығы Оқушылардың  көбісі  Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары  жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді?  Сыныптағы оқу атмосферасы   қандай болды? Дифференциацияны  жүзеге асыру қолымнан келді ме?  Мен жоспарланғануақытымды  ұстандым ба? Мен жоспарыма  қандай өзгерістер енгіздім және  неліктен?   Жұмыс нәтижесі жетістік  критерийлері арқылы  бағаланады. Отан – отбасынан  басталады. Интерактивті тақта сабақ  материалдарын  демонстрациялау  мақсатында қолданылады. Төменде берілген бөлімді осы сабақ  туралы ойларыңызды  жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген  сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап  беріңіз.  Сабақ/оқу мақсаттары жүзеге асты. Оқушылар белсенділік  танытты.  Оқу атмосферасы жағымды болды. Саралау принциптері  жүзеге асты.   Келесі   сабақта   креативтілік   принципін   қолдануға   болады. Оқушылар   отбасындағы   қандай     заманауи   дәстүр   мен мерекелерді енгізуге/өзгертуге болады деген сұрақ төңірегінде ойланады. Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: таңдалған ресурс көздері 2:топтық жұмыс Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға  қатысты)? 1: жұптық жұмыс формасын қолдану 2: мәтінді бөліп беру Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу  үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? Төл және төлеу сөзін жазуда қойылатын тыныс белгілері бойынша тәжірибе жұмысына көбірек көңіл  бөлу.

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым» (9-сынып,қазақ тілі)

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым»  (9-сынып,қазақ тілі)

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым» (9-сынып,қазақ тілі)

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым»  (9-сынып,қазақ тілі)

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым» (9-сынып,қазақ тілі)

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым»  (9-сынып,қазақ тілі)

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым» (9-сынып,қазақ тілі)

Презентация по казахскому языку на тему«Мен және менің анашым»  (9-сынып,қазақ тілі)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
10.01.2018