Разработка урока по биологии
Оценка 4.9

Разработка урока по биологии

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
биология
7 кл—8 кл
30.03.2020
Разработка урока по биологии
Тамақтану гигиенасы 8 сынып.docx

САБАҚ: Биология

Мектеп: №52 мектеп-гимназия

Күні:  

Мұғалімнің аты-жөні:    Жанисова Л.А

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны:

 Бөлім тақырыбы

Тамақтану гигиенасы

 

 Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Осы сабақ  арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.4.2.4  Тамақтану гигиенасы  дегеніміз не екенін білу

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар

Тамақтану тәртібімен, пайдалы тағам тізімдері және оның құнарлығымен танысады

Көптеген оқушылар

дұрыс тамақтану туралы білімдерін жүйелейді, кеңейтеді

Кейбір оқушылар

дұрыс тамақтану туралы білімдерін топтық жұмыста жүйелей біледі

Бағалау критерийлері

1.      дұрыс тамақтану туралы білімдерін топтық жұмыста жүйелей біледі.

2.      Өздігінен білім алады;

3.      Жаңа тақырып пен танысады, талдау жасайды;

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология: нәруыздар, майлар,дәрумендер, каллория

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

 

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, қазақ тілі

Осыған дейін меңгерілген білім

Өмір қауіпсіздігі, ауруларды алдын алу

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Ұйымдастыру

1 минут

Үй жұмысын тексеру

2-3 минут

 

 

Жаңа тақырыпты түсіндіру

2-3 минут

 Оқушылармен амандасып, түгендеу.

 

 «Ыстық орындық» әдісі арқылы

 Бір оқушы орындыққа отырып, мұғалім, өткен тақырыпқа байланысты  сұрақтар  қояды. Оқушы  дұрыс жауптарына  жұлдызша жинайды. 

 

Сабақтың мақсаты таныстырылады. Оқушылар конфет арқылы  топқа бөлінеді.  6 оқушыдан болатындай етіп 4   топқа бөледі (нәруыздар, көмірсулар, майлар, дәрумендер)

Тақтадан сабақтың тақырыбына қатысты суреттер  көрсетіледі, оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер. слайд

Бейнефильм

2-3 мин

 

Ортасы

3 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топпен жұмыс

7 минут

 

 

 

 

Бағалау

1 минут

 

 

Сергіту сәті:

5 минут

 

Сабақты бекіту:

3-4 минут

 

 

 

Бағалау

1минут

  «Дұрыс тамақтану»

 

 

Тамақтану  мәдениеті  дегеніміз –бір қалыпты  тамақтану, тағамдардың әр түрлі болуы, қай кезде және қандай мөлшерде ішіп-жей білу.  

адамның тамақтану  мөлшері

Қәзіргі таңда адам бір тәулікте  шамамен 800 грамм қорек  және 1,5-2  литр су пайдаланады. Пайдаланатын жалпы  тағамдар құрамында 15%  нәруыздар, 30% майлар,  55% көмірсулар болғаны тиімді.  

Жер шарының халқының  тәуліктік рационы (6 млрд адамнан астам) 5 миллион     тонна қорек құрайды.

 

  ( постер қоғау):

1 топ- зиянды және пайдалы тағамдар

2 топ- дәрумендердің пайдасы

3 топ- денсаулық туралы мақал-мәтел жазу

4 топ- жұмбақтарды шешу

 

«Бағдаршам әдісі» жасыл- керемет;

                                 сары-  жарайсындар;

                                 қызыл – түсініксіз;

 

 Қуыршақ театры : « Бақшадағы көкөністер»

 

 

Ас мәзірін дайындау.  Әр топтан бір оқушы шығып, дайын ыдыстардағы тағамдарды таңғы ас, түскі ас, түстен кейінгі аспен, кешкі асты бөліп, қолдарындағы  подносқа   салып алады. Және таңдауын түсіндіреді.

 

Медаль беру (ең жүйрік топқа- ат, ең шыдамды топқа – түйе, ең салмақты топқа- тасбақа, ең кішкентай әдемі топқа -ұлу) беріледі

 

 

 

Мұғалім

сөзі

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

Постер, әлеуметтік желі

 

 

 

көрініс

 

 

 

 

 

 

Тағамдар, поднос

Рефлексия

3 минут

Оқушыларды ортаға шақырып, шеңбер құрып, сабақтан не түсіндім сұрағына жауап алу

 

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? 

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы  қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? 

Төменде берілген бөлімді осы сабақ  туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

 


 

САБАҚ: Биология Мектеп: №52 мектеп-гимназия

САБАҚ: Биология Мектеп: №52 мектеп-гимназия

Бейнефильм 2-3 мин Ортасы 3 минут

Бейнефильм 2-3 мин Ортасы 3 минут

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
30.03.2020