Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: 30-05.12.15 Сынып:9 А,В
|
Мектеп: Мұғалімнің аты –жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: 10
|
|||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Бүкіләлемдік тартылыс заңына есептер шығару |
|||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
ОМ 16:Жер серігінің қозғалысын сипаттау ОМ17:геостационарлы орбиталарды білу және оларды қолдануды түсіну |
|||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Жер серіктерінің қозғалысын түсіндіре алады және геостацинарлы орбиталар туралы мағұлмат біледі |
|||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
Білімін қолдану
Білу
Білімін қолдану
|
|||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар өздерінің түсініктерін көрсететін жаңа сөздерді пайдаланулары керек. Олар терминдерді түсіну және қолдану керек. Арнайы пәндік лексика мен терминология: Сөздік
|
|||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
- Оқушыларды академиялық адалдыққа тәрбиелеу (тапсырмаларды орындау барысында өз бетімен жұмыстануға үйрету) - Оқушыларың бойында жауапты азаматтық ұстанымды қалыптастыру. - Өмір бойы білім алу құндылығын сыни тұрғыдан ойлау арқылы білімге деген құштарлығын қалыптастыру - Оқушылар арасында ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математикамен байланыс арқылы математикалық есептеулерді дұрыс жүргізуді жүзеге асыру |
|||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентацияны АКТ көмегімен ұсыну |
|||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Тартылыс күші. ЖЖС |
|||||||||||||||||||||
Сабақ барысы
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
Ой шақыру 3 мин
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу Бүкіләлемдік тартылыс заңы дегеніміз не? Бүкіләлемдік тартылыс заңының формуласы? |
Оқушылар хабарламасы |
||||||||||||||||||||
Ойлану/ Ақпарат 45 мин
|
Зерттеу жұмыстарын қорғау Тақырыбы: «Жер серігінің қозғысы. Геостационарлы орбита» Бір-бірінің критерий бойынша бағалау(1-қосымша): Есептер шығару 1. Шолпанның орташа тығыздығы 5200 кг/м3. Радиусы 6100 км. Шолпан бетіндегі еркін түсу үдеуі қандай? Ал егер дене Шолпан бетінен 1200 км қашықтықта орналасқан болса еркін түсу үдеуі неге тең болар еді? 2. 12 жаттығу – 5 есеп 3. Шексіз ортада центрлерінің арақашықтығы 20 см екі шар орналасқан. Көлемдері 20 см3 және 40 см3, ал тығыздықтары 1000 кг/м3 және 2000 кг/м3 осы шарларға әсер ететін күш қандай? 4. Юпитер планетасының радиусы 7*107 м. Бетіндегі еркін түсу үдеуі 23 м/с2 тең. Планетаның массасын анықта 5. Әрқайсысының массаы 200 кг тыныштықта тұрған шарлар бір-бірінен 0,2 Н күшпен тартылса, онда олар қандай қашықтықта орналасқан? |
ОМ 16 және ОМ17 тапсырмалары Оқушыларм хабарламасы, Презентация Постер Конспект Бағалау парақшасы |
||||||||||||||||||||
Практикум 30 мин
|
Тапсырмалар 1. Бүкіләлемдік тартылыс заңы және қолдану аясы 2. Математикалық жазылуы және өлшем бірліктері 3. Айдың Жерге тартылу күшін есептеңдер. Айдың массасы 7* 1022 кг, ал Жердің массасы 6*1024 кг. Жерден Айға дейінгі арақашықтық 384 000 км 4. Әрқайсысының массаы 100 кг тыныштықта тұрған шарлар бір-бірінен 0,1 Н күшпен тартылса, онда олар қандай қашықтықта орналасқан? 5. Жер бетіне жағын және жер бетінен h биіктікте орналасқан дененің Жерге еркін түсу үдеуінің формуласын қорытып шығарыңыз
|
ОМ 11,12
|
||||||||||||||||||||
Рефлексия 3 мин
Үй жұмысы: 2 мин
|
Мен білемін Мен білдім Мен білгем келеді |
Стикерлерге өз ойларын түсіру |
||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар: Шығармашылық жұмысты орындайды Оқушылардың көпшілігі:білімге талдау жасайды Кейбір оқушылар: Теория мен практиканы ұштастыра алады
|
Мадақтау Сабақ барысында қолдау, қолпаштау көрсету жетістік критерийлері арқылы |
Интерактивті тақтаны сабақ барысында қолдану уақытын 10 минуттан асырмау Көз жаттығуларын орындау Кабинетті желдету Кабинетте приборлармен жұмыс жасау барысында қауіпсіздік ережесін сақтау |
||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
|||||||||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
||||||||||||||||||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.