1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтасоқу, түсініп оқу) қолдану.
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді.
Көптеген оқушылар:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбір оқушылар:Алған білімді өмірде қолдана алады.
БілімалушыБуындапнемесетұтассөздерменоқиды. Түсініпоқиды. Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды.
Ә дыбысы мен әрпі. сауат ашу Табиғатқа саяхат.docx
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Сауат ашу
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғатқа саяхат
Күні: 22.01.2018
Мектеп:
Мұғалімнің атыжөні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар
саны:
Сынып:1
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Жетістік критерийлері
Тілдік мақсаттар
Ә дыбысы мен әрпі.
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтасоқу,
түсініп оқу) қолдану.
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді.
Көптеген оқушылар:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбір оқушылар:Алған білімді өмірде қолдана алады.
БілімалушыБуындапнемесетұтассөздерменоқиды. Түсініпоқиды. Әріптерді
таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды.
Оқушыларды 3 тілге айтқызу.
Әнмузыкаmusic (мезюк)
Сән модаstyle (стейл)
Дәрі –лекарстваmedicament
Құндылықтарды дарыту Мәңгілік ел. Оқушыларға табиғатты аялауға, Отанды қорғауға тәрбиелеу.
Оқушыларды бірбіріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар Дүниетану,музыка
АКТ қолдану
дағдылары
Бастапқы білім
Аудиожазба ,таныстырылым.
Сурет бойынша сұрақтарға жауап бере алады,сөздерді буынға бөле алады.
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
2 мин
3 мин
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды
түгелдеу Психологиялық дайындық:
Мейірімді жүрекпен,
Ақпейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық!
Үй тапсырмасын сұрау:
Жаңылтпашты жаттап алу.
Үйден мысық шықты,
Үйшіктен күшік шықты.
Күшік мысықтан күшті шықты,
Мысық күшіктен ықты.
Оқушыларды скитер арқылы бағалау.
Мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар
Ресурста
р
Шаттық
шебері
Танысты
рылым,
оқулықп 3 мин
3 мин
5 мин
құрып, оған ат қойып тақырыпты ашамыз.
пке
же
Ә
сел
ке
теш
ен
жұмыс
Тірек
сызбалар
Берілген сөздердің бас әріптері қандай әріптен басталған?
Жауабы: Ә әрпі деп жауап береді.
Әтеш
суреті
Олай болса балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:
Ә дыбысы мен әрпі. Ә әрпінен
келетін сөздер айтқызу.
Суретпе
н жұмыс
Қардың ішіндегі сөздерді табайық балалар!Оқушыларды 3 тілге
айтқызу.
Әнмузыкаmusic (мезюк)
Сән модаstyle (стейл)
Дәрі –лекарстваmedicament Сабақтыңортасы
7 мин
5 мин
Сергіту сәті
2 минут
5 мин
№1 Оқылым.Топтық жұмыс:Оқулықпен жұмысты ұжымдық жұмыс
ретінде жүргізіледі. «Жалғастыр» әдісі арқылы оқылым
жүргізіледі.
І топ :Ән ,сән, дән, әке,
ІІ топ: Сәкен ,тәтті , дәрі, дәрігер ,
ІІІ топ: тәулік, сәуір, Дәуір, Әсет.
Шана
Әкем туған күніме шана сыйлады.Мен қатты қуандым. Әкеме
рахмет айттым. Шана әдемі. Қыста шанамен сырғанаймын.
Тақырыпқа байланысты ашық сұрақтар қойылады.
1. Әкесі не сыйлады?
2. Әкесіне не айтты?
3. Шана қандай?
4. Қыста шанамен не істейсің?
№2 Айтылым.Өзіндік жұмыс.
«Кім жылдам» әдісі арқылы өзіндік жұмысты айтылым дағдысы
бойынша жүргізіледі.
Жаңылтпашты оқы және жаңылмай жатқа айтып көр.
Келген малшы
Әрі әнші,
Әрі аңшы.
Сыныппен жұмыс:
Әппақ болып таң атты,
Түтiн тiке шығады.
Қарлығаштар қанатын самғап биiк ұшады.
Топтоп, топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса, жаса алтын күн
Жаса, жаса жарқын күн. (балалар қолдарын соғады)
№3. Жазылым: Дәптермен жұмыс.
Ә әрпі мен цифрын жазбаша және баспа түрінде жазу.
Сабақтың соңы
7 мин
Оқушылардың жазба жұмыстарын тексеріп тұру.
Топтық жұмыс:
Әріптерден сөз құра. Оларға сәйкес суретті таңда.
І топ: Дәрігер, ІІ топ: Әтеш, ІІІ топ: Дәурен
4.Тыңдалым:
Берілген сөздерге оқушылар ауызша сөйлемдер құрастырып
Оқулықп
ен
жұмыс
Сергіту
сәтіне
арналған
жинақ
Дәптерм
ен
жұмыс
Оқулықт
ар,
дәптерле
р.
Суретпе
н жұмыс 3мин
шығады. Дәрігер адамды емдейді.Әтеш таңғы мезгілде шақырады.
Дәурен мектепке келе жатыр.
Мақсатым оқушылардың сөздік қоры дамыту.
Дескриптор: Білім алушы сөздерді буындап немесе тұтас оқиды;
сөздерді сәйкес суреттермен байланыстырып сызады.
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Денсаулықжәнеқа
уіпсіздіктехникас
ыныңсақталуы
Қолдаукөрсету.
Қабілетіжоғарыоқушыларғаашықсұрақтарқ
оюарқылы,көрнекіліктердіпайдалануарқыл
ы,дәптерменжұмысжасауынқадағалапотыр
уынжоспарлаймын.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған
сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.Суреттерге сөйлемдер
құрай алады. Кейбір оқушылар 3 тілді
жақсы меңгерген.
Бұл бөлімде оқушылардың
сабақ барысында үйренгенін
бағалау үшін қолданатын әдіс
тәсілдерін жазамын.
«Баспалдақ» әдісі бойынша
оқушылар бірбірін және өзін
өзі бағалайды. Сабақтың
соңында қалыптастырушы
бағалаудың парақшаларын
таратып, сол арқылы
бағалаймын
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен
байланысты екенін айтып
отырамын .
Қауіпсіздік техникалық
ережелерді сабақ үстінде
оқушылардың есіне түсіп
отырамын
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары\ оқу мақсаттары дұрыс
қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар
болды,неліктен?
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:Ә дыбысы мен әрпі туралы жаңа білімді меңгереді.
2:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру
үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз
Сабақ мақсаттары\ оқу мақсаттары дұрыс
қойылған. Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді.Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді.Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды.Сабақ жоспарынан ауытқулар болған
жоқ.
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
2: Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.Алған білімді өмірде қолдана алады.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені
білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістігі туралы Ә дыбысы мен әрпі
туралы жаңа білімді меңгереді.бірақ қиын оқушыларға қосымша тапсырмалар беремін.
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.