3БӨЛІМ: МЕНІҢ
АЙНАЛАМДА КІМДЕР
БАР?
Тақырыбы: Мен доп ой
наймын
Күні, айы:
Мектепалды сыныбы/тобы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
Күтілетін нәтиже
№ 6 ҰОҚ
Мектебі/МҰ:
ҰОҚға қатыспаған тәрбиеле нушілер саны:
Педагогтің атыжөні:
ҰОҚға қатысқан
тәрбиеленушілер саны:
0.1.3.1 Лексикалық тақырыптар бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсіну
0.2.2.1 Пікірін білдіру (педагог көмегімен), 2–3 сөйлемнен кем емес
0.3.1.1 Ақпаратты сурет, иллюстрациядан табу және сәйкестендіру
0.5.1.3 Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдану
Барлық тәрбиеленушілер:
Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді
қолдана алады. «Сен не істейсің?» сұрағын түсінеді,
сұраққа мұғалімнің көмегімен жауап бере алады.
Тәрбиеленушілердің басым бөлігі:
Ақпаратты сурет, иллюстрация арқылы бере алады.
Тақырыпқа қатысты сөйлеу/сөйлесу үлгісін түсінеді,
сол үлгі бойынша сөйлесе алады.
Кейбір тәрбиеленушілер:
ҰОҚда үйренген сөйлеу/сөйлесу үлгілерін өмірлік
жағдаятта еркін қолдана алады, өз пікірін білдіре алады.
ҰОҚ барысы
ҰОҚ кезеңдері
ҰОҚ басы (2–5
минут)
ҰОҚ ортасы (6–25
минут)
Жоспарланған жұмыс
(ПК) Тәрбиеленушілердің ҰОҚға дайындығын тексеру. ҰОҚ басталуына жағымды ықпал ететін көңіл
күй қалыптастыру. ҰОҚ мақсатымен таныстыру.
Ресурстар
(ПК,Ұ) Әліппедәптермен жұмыс
1тапсырмадағы сурет бойынша педагог балаларды сөйлеу үлгілерімен
таныстырады. Олар: Мен доп ойнаймын. Мен сурет саламын. Берілген сөйлеу
үлгілерін тыңдату, қайталату жұмыстары жүргізіледі. Балалар берілген сөйлеу
үлгілерін сурет бойынша есте сақтайды. (Ұ) 2тапсырма арқылы олар
қайталанады. Балалар өздерінің не істейтіндерін (тапсырмадағы екі суреттің
бірін таңдау керек) айтады, содан кейін сол суреттің қасындағы орынға белгі (P)
қояды. Сондайақ балалар жаңа сұрақ үлгісімен танысады, оны түсіне білуге
жаттығады (Сен не істейсің?).
(Ұ, Ж) 3тапсырмада балалар берілген сұрақтарға жауап бере алуды
үйренеді. Сұрақтар: Сен не саласың? Саған неше қарындаш керек?
Қандай?
Сұрақтарға тапсырмада берілген суреттер негізінде жауап береді. Бұл
тапсырма арқылы балалар өздерінің не салатындарын айта алуды, сурет салу
үшін неше және қандай қарындаштар керек екенін айта алуды үйренеді.
Берілген тапсырма арқылы сандар мен түстер қайталанады. Мысалы:
– Сен не саласың?
– Мен доп саламын.
– Саған неше қарындаш керек?
– Маған төрт қарындаш керек.
– Қандай?
– Жасыл, қызыл, сары, көк.
(Ұ)4тапсырмада балалар осыған дейін айтқан жауаптары бойынша сурет салады.
Яғни ақпаратты сурет арқылы беруге тырысады. Өзінің суретінің қасында неше
және қандай қарындаштарды пайдаланғанын 3тапсырмадағы сияқты
қарындаштар салу арқылы білдіреді.
(Ұ)5тапсырмада балалар бір, екі, үш, төрт, қызыл, қара, қоңыр, көк, ақ
сөздерін тыңдайды, қайталайды. Қазақ тіліне тән і, ү, ө, қ, ң дыбыстарын
қайталайды.
Олар: Мен доп ойнаймын. Мен сурет саламын. Берілген сөйлеу үлгілерін
Әліппедәптер.
Аудио диск:
3.7.1
Аудио
диск:
3.7.5 тыңдату, қайталату жұмыстары жүргізіледі. Балалар берілген сөйлеу үлгілерін
сурет бойынша есте сақтайды. (Ұ) 2тапсырма арқылы олар қайталанады.
Балалар өздерінің не істейтіндерін (тапсырмадағы екі суреттің бірін таңдау
керек) айтады, содан кейін сол суреттің қасындағы орынға белгі (P) қояды.
Сондайақ балалар жаңа сұрақ үлгісімен танысады, оны түсіне білуге жаттығады
(Сен не істейсің?).
(Қ) ҰОҚны қорытындылау мақсатында педагог балалармен кері байланыс
орнатады. Тәрбиеленушілер ҰОҚ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені,
не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық
туғызғаны туралы ойпікірлерін білдіре алады.
ҰОҚ соңы(26–30
минут)
Сабақтың тақырыбы: Бұл – менің досым
Сабақтың тақырыбы: Бұл – менің досым
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.