Сандар және цифрлар 4 саны мен цифры ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Оценка 5

Сандар және цифрлар 4 саны мен цифры ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Оценка 5
docx
24.04.2020
Сандар және цифрлар 4 саны мен цифры ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сандар және цифрлар 4 саны мен цифры ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ.docx

Математика

Қысқамерзімді сабақ жоспары

 

Пән:Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1A бөлім: Сандар және  цифрлар

Тақырып: «4 саны және цифры»

Мект

Тоқсан: 1Мұғалімнің аты-жөні :

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

 

Сабақтың тақырыбы

 «4 саны және цифры»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2Математикалықтіл, модель

Сабақмақсаттары

1.5.2.1 цифрдысаннан ажырату,бір таңбалы сандарды әртүрлітәсілдерменкөрнекібейнелеу:нүктелердің,таяқшалардыңжиынтығымен,сандық сәуледе және т.б.

  1.5.2.3 сандарды қосу мен азайтуды, сандарды салыстыруды (артық/кем), көрші сандарды, сандық аралықтарды және сандар тізбегін бейнелеу

Тілдікмақсаттар

 

Жоғарыда. Төменде. Сол жақта. Оң жақта .Тура ретпенсанау, керіретпенсанау

Құндылықтардыдарыту

Өзарасыйластыққатәрбиелеу

Пәнаралықбайланыстар

Сыныпоқушыларының, сыныпбөлмесіндегізаттардыңсанынанықтаубарысындақазақтіліжәнеәдебиетіпәніменбайланысжүзегеасады

АКТ қолдану дағдылары

Сандардытінтеуірарқылыжазыпкөреді

Бастапқы білім

 

Оқушылар күнделікті өмірде  немесе  балалар бақшасында  сандар ретімен санауды үйренутәжірибесінесүйенеді.

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

(Ұ) «Шаттық шеңбері»

Жарық болсын күніміз

Жарқын болсын үніміз

Елін сүйіп ер жетер

Біз болашақ гүліміз

(Балаларға қайталатып айтқызу)

Миға шабуыл

1. Дүкеннен Асанға анасы төртбұрышты 2 доп әкелді. Біреуін досыма бердім. Нешеуі қалды?

Төртбұрышты доп болмайды

2. Құстың тұмсығы нешеу?

1 - еу

3. Қоянның неше құлағы бар?

2 - еу

Үшбұрыштың неше бұрышы бар?

3 бұрышы бар

5. Дөңгелектің неше бұрышы бар?

Бұрышы жоқ

 

Сабақтыңортасы

 

(Ұ)Төртдөңгелекарбада, 
Төртаяқ бар малда да... 
Тауысаалмайбидайды, 
Төрттышқанжүрқамбада.

4 саны туралы: Ертеде бұл сан тұрақтылық пен беріктілік, әділдіктің  символы болып саналды. Ол шаршы түрінде болғандықтан, әлемнің 4 бұрышын, жылдың 4 мезгілін, табиғаттағы төрт құбылыс – от, жер, су, ауаны білдірді. Геометриялық бейнелеуі шаршы немесе ромб. Славьян символикасында  – Жер. Жапондар мен Қытайлар 4 санын қауіп, сәтсіз сан деп түсінеді. 

Суреттер бойынша 4 санының құрамы мен қатарын табу. (4 – слайд)

Text Box: 4Text Box: 44 санының құрамын есептету.

 

 

 

 

 

 

 


https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-RaF6awYGVRgHFK3VoL3fGEqM_FlLNJeYKzIMVgtxoiwAkOk-

 

2. Жұмбақтар:

 

Жан-жаққа кетті зымырап,

Мысықтан қорыққан тышқандар.

Қорапқа кірді біреуі,

Соңынан кетті екеуі.

Тығылды сонда нешеуі? (1+2=3) (6 – слайд)

 

Қазда бар екі аяқ,

Құста бар екі аяқ.

Екеуін қосып санаса,

Болады сонда қанша аяқ? (4 аяқ)  (7 – слайд)

Далада тұр екі ешкі,

Қорада тұр екі ешкі.

Екі ешкі мен екі ешкі,

Болады бәрі неше ешкі? (2 +2 = 4 ешкі) ( 8 –слайд)

 

Екі балапан тұр,

Екі балапан отыр.

Шатаспай тез ойлансақ,

Тура тауып атасақ,

Тұрғаны бар, отырған,

Барлығы қанша балапан? ( 10 –слайд)

 

«Әдемі жазайық» өлеңін хормен айтқызу

4 цифрын жазғызу.

Қолға қалам алайық.

Дәптерімізді ашайық.

Дәптерімізді ашқан соң,

Әдемі етіп жазайық.   (11 – слайд)

 

Сабақтың соңы

.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- Нені білдім? Нені үйрендім?

- Нені толық түсінбедім ?

 

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Санауға, цифрды жазуға қиналатын оқушыға дербес қолдау көрсету.

Оқушылардың натурал сан қатарында 3санының орнын табуды, 3 санынның құрамын атай алуын, жазылуын бақылау арқылы бағалау. Санай алатын және санауға киналатын оқушыларды жазып алу.

Сергіту сәттерін өткізу.

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Математика Қысқамерзімді сабақ жоспары

Математика Қысқамерзімді сабақ жоспары

Біреуін досыма бердім. Нешеуі қалды?

Біреуін досыма бердім. Нешеуі қалды?

Екеуін қосып санаса, Болады сонда қанша аяқ? (4 аяқ) (7 – слайд)

Екеуін қосып санаса, Болады сонда қанша аяқ? (4 аяқ) (7 – слайд)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.04.2020