Сандар және цифрлар 5 саны және цифры. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 5

Сандар және цифрлар 5 саны және цифры. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 5
docx
24.04.2020
Сандар және цифрлар 5 саны және цифры. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сандар және цифрлар 5 саны және цифры ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Қысқамерзімді жоспар

 

Сабақ: Математика

 

Мектеп

 

Сабақтың тақырыбы: «5 саны және цифры»

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер

 

Сабақтың мақсаттары

 

1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтау

Тілдік мақсаттар

 

Сол жақта. Оң жақта.Тура ретпен санау, кері ретпен санау

Құндылықтарды дарыту

Өзара сыйластыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақ тілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады.

АКТ қолдану дағдылары

Сандарды тінтеуір арқылы жазып көреді.

Бастапқы білім

Оқушылар күнделікті өмірде  немесе  балалар бақшасында  сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7        минут

Ертеңгі шеңбер

(Б) Оқушылар шеңберге тұрады, кезекпен саналады.

Оқушылардың зейінін шоғырландыру; оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтап алу.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RuAgdgXVvUA

 

 

Сабақтың ортасы

30 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сандар қалай пайда болды?

(Ұ) Ертеде адамдар санауды білді ме?  Санау не үшін қажет болды? Сұрақтарға болжам жасауға ой түрткі жасау.  Оқушылардың пікірлерін айтуына мүмкіндік беру.

 (Ө) Санауға арналған  материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер,

  http://go3.imgsmail.ru/imgpreview?key=590b79b1b4450e49&mb=imgdb_preview_1967

 

Сүйекшенің бетіндегі санға сәйкес цифрды көрсету.

http://img11.nnm.me/9/4/8/c/d/a884e6814bfb427ef62f1840b08.jpg

5 саны және цифрымен таныстыру.

 

 (Ж) Оқушыларға  өзі ұнататын заттардың топтамасын санату, оқушылар топқа немесе сыныпқа ұнататын түсі және сол түсті заттың қаншасын анықтағанын айтады.

(Ж,Т,Ф) Оқушыларға жұппен немесе кішірек топтарда 1-ден 10-ға дейінгі әр санға мысал келтіру ұсынамын. Мысалы: 1- бөлмедегі компьютер немесе есік саны, 2- тақта, 3- терезе және т.с.с.

 

Сыныптан саны бесеу болатын заттарды табу.

 

Оқулықпен жұмыс

Сан түзуінде 5 санының орнын анықтау.

Сурет бойынша түсіп қалған сандарды табу.

 

5 санының құрамын анықтау.

Келесі сан қандай сан? Алдыңғы  сан қандай? 3 және 5 сандарының арасында қандай сан бар? Сандардың қайсысы үлкен, қайсысы кіші?

Сергіту сәті

Жұмбақ

Қараңғыда жымыңдай жанады,
Жарық түссе бірден сөніп қалады  (Жұлдыз) 

http://logotipka.ru/images/stories/skachat_img/stars/star14.pnghttp://demiart.ru/forum/uploads/post-18029-1171975019.jpg

 

Дәптермен жұмыс. 5 цифрын ауада жазу

 

1)      Түсіп қалған сандарды жаз

2)      Үлгі бойынша толықтырып жаз

3)      Сан құрамын анықтау

5

2

 

 

1

4

 

 

0

4)      Сан түзуінде көрсету

 

          1          2           3          4           5

 

Қалыптастырушы бағалау

1- тапсырма.  Сандарды сәйкес суреттермен байланыстырыңыз.

2- тапсырма. Үлкен және кіші доптардың санын анықтаңыз және бос торкөздерге жазыңыз. Оларды салыстырыңыз.

 

Кеспе суреттер,

https://www.youtube.com/watch?v=F2ZFn9ttH2w

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

Қорытындылау

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- Нені білдім? Нені үйрендім?

- Нені толық түсінбедім ?

Рефлексия

 


     Бәрін түсіндім

      Кейбір нәрселерді толық түсінбедім

      Мен түсінбедім

 

Қосымша ақпарат

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Сан түзуінде сандардың орнын табуда қиналған оқушылармен жеке жұмыс жүргізу.

Заттардың  санын цифрлармен сәйкестендіруін, сандарды салыстыруын бағалау.

Сергіту жаттығуы мен көзге арналған жаттығу.

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Сабақ: Математика Мектеп

Сабақ: Математика Мектеп

Сабақтың ортасы 30 минут

Сабақтың ортасы 30 минут

Дәптермен жұмыс. 5 цифрын ауада жазу 1)

Дәптермен жұмыс. 5 цифрын ауада жазу 1)

Сабақтың соңы 2 минут Қорытындылау

Сабақтың соңы 2 минут Қорытындылау
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.04.2020