Сандар және цифрлар 8 саны мен цифры. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Оценка 4.6

Сандар және цифрлар 8 саны мен цифры. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Оценка 4.6
docx
24.04.2020
Сандар және цифрлар 8 саны мен цифры. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сандар және цифрлар 8 саны мен цифры ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ.docx

Математика

Қысқамерзімдісабақжоспары

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім. Өзім туралы

 

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні: .

 Күні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

 «8 саны және цифры»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

100-ге дейінсанау

Натурал  сандарқатарындағыорнынанықтау

Сабақтың мақсаттары

1.3.3.1 сандық сәуледе белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау

Тілдік мақсаттар

Жоғарыда. Төменде. Сол жақта. Оң жақта.Тура ретпен санау, кері ретпен санау

Құндылықтарды дарыту

Өзарасыйластыққатәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақтілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады

АКТ қолдану дағдылары

Сандарды тінтеуір арқылы жазыпк өреді

Бастапқы білім

Оқушылар күнделікті өмірде  немесе  балалар бақшасында  сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7        минут

Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу

«Сан тастамақ» ойыны алты баланың алдына көрсетіп 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 деген сандарды тастаймын, «Ал балалар қараңдар сандарды ретімен санаңдар» дегенде, балалар ретімен тұра қалу керек.

2-ден жұптап санау

Жоғарыда. Төменде. Сол жақта. Оң жақта, бір, екі, үш, төрт сөздерін қолдана білуге үйрету.

НАТУРАЛсандар?

Сабақтың әр тапсырмасы бойынша ұпай, геометриялық фигуралар беріп, сабақтың ең соңында ұпай саны есептеліп, қай топ жеңгені хабарланады.

Сабақтың басталуы.

(Б) Сабақты төмендегі өлең жолдарын бірлесе қосылып айтудан басталады.

Жарық болсын күніміз,

Жарқын болсын үніміз.

Елін сүйіп ер жетер,

Біз болашақ гүліміз.

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

30 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ) 0 - дан 7 дейін тура, кері санау.

(Ж.Ж) Оқушылар жұппен  20 – ға дейін кезекпен санайды.

(К)Бұдан кейін белсенді тақтамен жұмыс.

(дұрыс жауап берген оқушыларға фигуралар беріледі)

Қандай санды жоғалттым.

0.. 2... 4... 6... (3-слайд)

Берілген сандардың алдындағы сандарын ата.

6,8,10             (4 – слайд)

Берлген әрбір санды 2 – ге арттыр.

3,6,8            (5 – слайд)

Өткен сабақтағы 7 санын қайталауға төмендегі тапсырмалар беріледі.

3+    =7

2+    =7

1+    =7    (6 – слайд)

Суретте  қанша үшбұрыш бар? (7 – слайд)         

 

(Б)Жұмбақ шешу
Менімен таныс емессің,
Теңіз түбі қонысым.
Аяғым сегіз, басым бар,
Айтшы қане, мені сен? (сегізаяқ) ( 8 – слайд)

 

Сегіз аяқ, сегіз қол,
Кестелейді тігеді.
Жібектей әсем дөңгелек,
- Ол не? (өрмекші )                           (10 – слайд)

(Т) Әр топқа геометриялық фигуралар беріледі.Сол фигуралардан әр түрлі  (үй,көлік, қайық, аққала) құрастыру.           (12 – слайд)

Енді 8 санын жазуды үйренеміз. (13 – слайд)

Сергіту сәті

Бір, екі, үш
Бойға жинап күш.
Қолға қалам аламыз
Сегіз санын,
Әдемі етіп жазамыз.                

(Ж)8 саны қандай сандардың қосындысынан тұрады?

Сергіту сәті:

Қолға қалам алайын,
Қанша сан бар жазайын.
Қарап тұрмай, сандарды
Қайта-қайта санайын.

«Қызықтыматематика»
Саяндаболды 8 алма
Сайданғаберді 4 алма.
Ойланып, кәне, көрейік -
Саяндақалдықаншаалма? 8 - 4 =4


Бәйгеге шықты жануарлар
Алға шықты бесеуі.
Қосылды оған екеуі
Мәреге келді нешеуі? 5 +2=7

Айманда болды бес алмұрт,
Әселге берді екі алмұрт.
Айманның қалды қолында
Неше алмұрт тез ойла? 5 - 2=3

Сегіз қияр базардан
Сатып алды Сәлімжан.
Бес қиярды алғанда
Қанша қалды дорбада? 8 - 5

Оқушылардан заттарды біріктергенде олар көбейді ме немесе азайды ма?- деп сұраңыз. Математикада заттардың бірігуін «+» белгісімен жазып көрсетеді, ал бұл амалды «қосу» амалы деп атаймыз.Енді сіз бірнеше заттарды айырып алғандығыңызды көрсетіңіз.   Оқушылардан заттарды айырып алғанда  олар көбейді ме немесе азайды ма?- деп сұраңыз.

Математикада заттардың азаюын «-» белгісімен жазып көрсетеді, ал бұл амалды «азайту» амалы деп атайды.

Шыққан нәтижені өрнек түрінде жазыңыз.

Бұл амалдардың  мағынасын түсінгенше түрлі ойыншықтармен тапсырманы қайталаңыз.

Оқулықпен жұмыс

30-31- бет

Сан түзуінде 8 санының орнын анықтау.

Сурет бойынша сұрақтар қою

Сыныптан саны 8 болатын заттарды табу.

8 санының құрамын анықтау.

Дәптермен жұмыс.

8 цифрын ауада жазу

1)      Түсіп қалған сандарды жаз

2)      Үлгі бойынша толықтырып жаз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- Нені білдім? Нені үйрендім?

- Нені толық түсінбедім ?

 

 

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Санауға, цифрды жазуға қиналатын оқушыға дербес қолдау көрсету.

Оқушылардың натурал сан қатарында 4 санының орнын табуды, 4 санынның құрамын атай алуын, жазылуын бақылау арқылы бағалау. Санай алатын және санауға киналатын оқушыларды жазып алу.

Сергіту сәттерін өткізу.

 

 

 


 

Математика Қысқамерзімдісабақжоспары Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі : 1-бөлім

Математика Қысқамерзімдісабақжоспары Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі : 1-бөлім

Жарық болсын күніміз, Жарқын болсын үніміз

Жарық болсын күніміз, Жарқын болсын үніміз

Саяндаболды 8 алма Сайданғаберді 4 алма

Саяндаболды 8 алма Сайданғаберді 4 алма

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.04.2020