Сандар және цифрлар. Ондықтармен санау. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.6

Сандар және цифрлар. Ондықтармен санау. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.6
docx
24.04.2020
Сандар және цифрлар. Ондықтармен санау. ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сандар және цифрлар Ондықтармен санау ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Қысқамерзімді жоспар

 

Сабақ: Математика

 

Мектеп:

 

Сабақтың тақырыбы: Ондықтармен санау.  

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер

 

Сабақтың мақсаттары

 

1.1.1.4 Санның  жаңа бірлігі - ондық туралы түсінігі болу,  100-ге дейін ондықтармен санау, жазу, салыстыру.

Тілдік мақсаттар

 

Сол жақта. Оң жақта.Тура ретпен санау, кері ретпен санау

Құндылықтарды дарыту

Өзара сыйластыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақ тілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады.

АКТ қолдану дағдылары

Сандарды тінтеуір арқылы жазып көреді.

Бастапқы білім

Оқушылар күнделікті өмірде  немесе  балалар бақшасында  сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7        минут

Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу

НАТУРАЛ сандар?

Тақ сандар

Оң жақта, сол жақта

 

«Сан қатары» ойыны. / жылан /

http://БББ.ictgames.com/counting.htm

http://www.koalenok.ru/published/publicdata/KOALENOKKK/attachments/SC/products_pictures/251_enl.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=RuAgdgXVvUA

 

 

Сабақтың ортасы

30 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сандар қалай пайда болды?

(Ұ) Ертеде адамдар санауды білді ме?  Санау не үшін қажет болды? Сұрақтарға болжам жасауға ой түрткі жасау.  Оқушылардың пікірлерін айтуына мүмкіндік беру.

 (Ө) Санауға арналған  материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер,

  http://ya-modnaya.ru/statii/stilzv/1/bus6_b.jpghttp://go3.imgsmail.ru/imgpreview?key=1419a61fbf799fe1&mb=imgdb_preview_1067

 

Суретке сәйкес заттардың цифрмен белгіленген қатарын тапқызу.

 

Оқушыларға 1-ден 10-ға дейінгі сандар жазылған   карточкалар  ұсынылады және 0-ден таңдаған санға дейінгі  санды кесіндіні табады.

10- ға дейінгі заттар жинағы, яғни 10 бірлік арқылы 1 ондықты алу.

Ондықтармен санау

1)      100-ге дейін ондықтармен тура санау

2)      100-ге дейін ондықтармен кері санау

3)      100-ге дейінгі аралықтағы кез келген саннан бастап бірлікпен тура санау.

4)      100-ге дейінгі аралықтағы кез келген саннан бастап бірлікпен кері санау.

Оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

Дәптермен жұмыс.

 

1)      Түсіп қалған сандарды жаз

2)      Үлгі бойынша толықтырып жаз

 

Қалыптастырушы бағалау

1- тапсырма.  Суреттегі заттардың санын цифрмен жазыңыз және сандық сәуледегі орнымен байланыстырыңыз.

http://yugova-natali.ucoz.ua/_pu/0/67316721.png

http://yugova-natali.ucoz.ua/_pu/0/67316721.png

2- тапсырмаСуреттегі көкөністерді санаңыз және санын әртүрлі  тәсілмен жазып көрсетіңіз.

Сан сәулесі

Қателікті тап

Кеспе суреттер,

http://БББ.ictgames.com/counting.htm

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

Қорытындылау

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- Нені білдім? Нені үйрендім?

- Нені толық түсінбедім ?

Рефлексия

http://kaz.docdat.com/pars_docs/refs/7/6040/6040_html_5bd764ce.png

 

Қосымша ақпарат

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Ондықтармен санауда  қиналатын оқушыларға, бағыт беру  арқылы көмек көрсету.

Санды цифрмен жаза алуын, сандарды сан сәулесінде көрсетуін бағалау.

Көзге арналған жаттығу, сергіту сәттерін өткізу.

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Сабақ: Математика Мектеп:

Сабақ: Математика Мектеп:

RuAgdgXVvUA Сабақтың ортасы 30 минут

RuAgdgXVvUA Сабақтың ортасы 30 минут

Сабақтың соңы 2 минут Қорытындылау

Сабақтың соңы 2 минут Қорытындылау
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.04.2020