Қысқамерзімді жоспар
Сабақ: Математика
|
Мектеп:
|
||||||
Сабақтың тақырыбы: Тура және кері бағытта санау |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер
|
||||||
Сабақтың мақсаттары
|
1.1.1.1** Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну; 10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау;
|
||||||
Тілдік мақсаттар
|
Жоғарыда. Төменде. Сол жақта. Оң жақта.Тура ретпен санау, кері ретпен санау. |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзара сыйластыққа тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақтілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады. |
||||||
Бастапқы білім |
Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді. |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 7 минут |
Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу 2-ден жұптап санау Жоғарыда. Төменде. Сол жақта. Оң жақта «Сан қатары» ойыны. / жұлдызқұрт / http://БББ.ictgames.com/counting.htm
|
|
|||||
Сабақтың ортасы 30 минут
|
10-ға дейін тура және кері санау. Суреттерді сандармен сәйкестендіру.
Сан сәулесімен жұмыс Жұптық жұмыс 10- ға дейінгі сан аралығы Бір оқушы 10-ға дейінгі кез келген екі сан айтады, екінші оқушы сол екі сан арасындағы сандарды табады. Қалыптастырушы бағалау 1-тапсырма. Гүлдерді орналасу ретіне қарай сәйкес сандармен байланыстырыңыз.
2-тапсырма. 10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жазыңыз: ------------------------------------------------------------ 3- тапсырма. Өз беттерімен жұмыс Сан түзуінде 10 санының орнын анықтау. Сурет бойынша сұрақтар қою Сыныптан саны 10 болатын заттарды табу. 10 санының құрамын анықтау.
Сергіту сәті: Дәптермен жұмыс. 10 цифрын ауада жазу
1) Түсіп қалған сандарды жаз 2) Үлгі бойынша толықтырып жаз |
http://БББ.ictgames.com/counting.htm түрлі түсті қарындаштар, ойыншықтар, жеміс суреттері, дидактикалық санау материалдары
|
|||||
Сабақтың соңы 2 минут
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім ?
|
|
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
Тура және кері санауда қиналатын оқушылармен жеке және жұптық жұмыс жүргізу. |
Сандарды кему ретімен жазуын бағалау. |
Сергіту сәті және көзге арналған жаттығу жүргізу. |
|||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.