Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: |
10.1ВКинематика |
Мектеп: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
Мұғалімніңаты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
10 (ЖМБ) |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Зертханалықжұмыс №2.Ұшу қашықтығының лақтыру бұрышына тәуелділігін зерттеу |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.1.7 - көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененің қозғалыс траекториясын зерттеу; |
|||||||||||||||||
|
Сабақмақсаты |
Барлықоқушылар: |
|||||||||||||||||
|
Физикалық шаманың арифметикалық орташа мәнін анықтай алады |
||||||||||||||||||
|
Оқушылардыңкөбісі: |
||||||||||||||||||
|
Тура өлшеукезіндегіқателіктердіанықтайалады. |
||||||||||||||||||
|
Кейбіроқушылар: |
||||||||||||||||||
|
Жанама өлшеулердің қателіктерін таба алады |
||||||||||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
ü Практикалық жұмыс алдында потенциалдық қауіптерді бағалайды ü Қауіптерді анықтағаннан кейін оларды жою немесе азайту жолдарын таңдайды ü Өлшеулерді дұрыс жүргізеді, дәлелдемелерді жинақтап, оларға талдау жасайды ü Практикалық жұмыстын қателерін анықтайды және экспериментті жақсарту жолдарын ұсынады |
|||||||||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Физикалық шаманың арифметикалық орташа мәнін анықтай алады, Тура және жанама өлшеу кезіндегі қателіктерді анықтай алады. Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Физикалық шаманың негізгі өлшем бірлігі ..... тәуелді емес, ал туынды өлшем бірлік .... |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұжымдылық, шыдамдылық, академиялық әділдікке тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||
|
Әлемдік жаһандылыққа тәрбиелеу |
Тақырыптың әмбебаптығын өмірдегі функциялардың қолданылу мысалдары арқылы түсіну. |
|||||||||||||||||
|
АКТ қолданудағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||
|
Өмірменбайланыстылығы |
Теориялық материалды талдау, өмірмен байланыс іздестіру. |
|||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Математика, сандарды стандарт түрде жазу |
|||||||||||||||||
|
Бастапқыбілім |
7-9 сынып білімі |
|||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Оқушылармен амандасу Тақырыпты, сабақ мақсатын, бағалау критерийлерін анықтау. Өткен сабақ материалын қайталау: 1. Өлшеу дегеніміз не? 2. Өлшеудің қандай түрлері бар? 3. Тура өлшеу деген не? 4. Жанама өлшеу дегеніміз не? 5. Өлшеу кезінде қателіктердің пайда болу себептері қандай? 6. Тура өлшеудің абсолюттік қателігі неге тең? 7. Салыстырмалы қателікті қалай анықтауға болады? 8. Жанама өлшеу қателігін қалай табамыз? |
Презентация
ҚТ журналы |
||||||||||||||||
|
30 мин |
ЗЖ орындау барысындағы ҚЕ еске түсіру Зертханалық жұмысты орындау, қорытындылау |
презентация
|
||||||||||||||||
|
2 мин |
Рефлексия
|
презентация
|
||||||||||||||||
|
Үйжұмысы |
Өткенматериалдықайталау. БЖБ дайындық |
|
||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжос-парлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңмате-риалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіп-сіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: Физикалықшаманыңарифметикалықорташамәнінанықтайалады. Оқушылардыңкөбісі: Тураөлшеукезіндегіқателіктердіанықтайалады. Кейбіроқушылар: Жанамаөлшеулердіңқателіктерінтабаалады |
Тақырыптыңмеңгерілуісабақтыңбарлықкезеңдеріндежәнезерттеукезіндегіесептердішығарудабақыланыпотырады. |
Зертханалық жұмыс жасау кезіндегі қауіпсіздік техника ережелерін еске түсіреді |
||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша реф-лексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұ-рыс қойылған ба?
Оқушылардың барлы-ғы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұ-рыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыт-тық кезеңдері сақ-талды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз саба-ғыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
||||||||||||||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.