Қысқамерзімді жоспары
Сабақ: Математика
|
Мектеп: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: Кесінді. Сынық сызық |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1 Геометриялық пішіндер 1.3.1.1 Геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір- бірінен ажырату және атау. |
||||||
Сабақтың мақсаттары |
Кесінді мен сынық сызықты тану және сызу. |
||||||
Тілдік мақсаттар
|
Сол жақта, оң жақта, жоғары, төмен, алдында,артында, арасында, үстінде, себептері, критерийлері, ерекшеліктері, белгілері |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзарасыйластыққа тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақтілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады. |
||||||
Бастапқы білім |
Оқушылар 1-20- ға дейін тура және кері, 100-ге дейін ондықтармен санау. |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 7 минут |
Санау 1. Жұп сандармен санау 2. Ондықтармен санау тура, кері 3. 10 санының құрамы. http://www.topmarks.co.uk/ordering-and-sequencing/chinese-dragon-ordering Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу Геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір- бірінен ажырату және атау. Кесінді сызып үйрену. |
Геометриялық фигуралар: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле http://БББ.topmarks.co.uk/maths-games/7-11-years/ordering-and-sequencing-numbers |
|||||
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Қарапайым геометриялық фигуралармен танысу (нүкте, түзу, сәуле, кесінді) Геометриялық фигуралар тарату./ Оқушылар атап береді/ -Ал менің қолыма қараңдар. Мына фигура неге ұқсайды? Практикалық жұмыс Жіптермен түзу түрлерін құрастыру. Топтық жұмыс 1топ: Түзу құрастыру 2топ: Қисық сызық құрастыру 3топ: Тұйықталған сызық құрастыру 4топ: Тұйықталған сызық құрастыру (МК, Ұ) Тақтада нүкте белгілеу. Нүктені әріптермен белгілеу. Түзу сызық сызу. Оның шексіз болатындығы, басы мен соңы болмайтындығы. Түзу түрлері: түзу, қисық, тұйықталған, тұйықталмаған. Сосын түзудің бойынан бір нүкте белгілету. Сәуле. Нүктеден оңға немесе солға сызылған түзуді сәуле деп аталатынын, ал нүкте сәуленің басы болып табылатынын, сәуленің соңы болмайтынын түсіндіру. Екі нүкте белгілеу- кесінді. Екі нүктенің арасы кесінді деп аталатынын, оның басы және соңы болады. Кесінді сызу. «Қандай сызық?» Түзулерді қарастыру (Ұ) Сынып бөлмесінде және мектеп айналасында көрінетін сызықтарды талқылау. Топтық жұмыс 1-топ. Жіпті пайдалана отырып, әртүрлі фигура жасау. 2-топ. Қалам мен сызғышты пайдалана отырып, түзу сызық сызу. 3-топ. Санағыштан төртбұрыш жән үшбұрыш құрастыру. 4-топ. Берілген суреттерден геометриялық фигураларды табу. (Қ) 1- тапсырма. Суретке мұқият қараңыз. Геометриялық фигураларды атауымен байланыстырып сызыңыз. 2- тапсырма. Қисық сызықты қызыл түсті қарындашпен, сынық сызықты жасылмен, түзуді көк түсті қарындашпен бастырып шығыңыз.
(Б) Жол сызбаларына қарату. Қандай сызықтарға жатады? |
Тоқыма жіптері, сызғыш |
|||||
Сабақтың соңы 2 минут
|
Қорытындылау Рефлексия |
|
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
|
|
|||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.