|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.1А Кинематика негіздері
|
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалім: |
||||||
|
Сынып: |
Қатыспаған оқушы Қатысқан оқушы саны: |
саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру |
||||||
|
Оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.1.5 түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және үдеу формулаларын есептер шығаруда қолдану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық, орын ауыстыру түсінігін қалыптастыру; График арқылы қозғалысты сипаттауды үйрету; Аналитикалық және графикалық әдістерді қолданып, есеп шығару. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
V=V0 +at түріндегі формуладан бастапқы жылдамдық, жылдамдық және үдеу мәндерін табады Қозғалыс түрін а коэффициенті таңбасы арқылы негіздейді; Үдеу модулінің мәні мен жылдамдық графигінің көлбеу бұрышы арасындағы байланысты табады. Функционалдық тәуелділіктің графиктерін талдайды Уақытқа қарай өткен жол теңдеулерінің графиктерін құрастырады |
||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: теңайнымалы қозғалыс, үдеу, жылдамдық, жылдам әрекет ету, орын ауыстыру, арақашықтық Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері … қозғалыс кезінде … қалай өзгереді? Егер … артса/кемісе, онда … өзгермейді. … қозғалыс пен … қозғалыс арасындағы айырмашылық қандай? |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық жұмыс барысында бір-бірінің пікірін тыңдауға, өзгенің пікіріне құрметпен қарауға дағдыланады. Өзінің және өзгенің жұмысына баға беруде критерийлер бойынша нақты дәлелдер келтіре алады. Шыншылдыққа үйренеді. Жаһандық азаматтық Жол қозғалысы кезінде векторлар мен скаляр шамалардың қозғалыс бағытының маңыздылығынан сабақты бастау. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика y = kx + b (V = V0 + at) түріндегі тәуелділіктерді талдай білу Функционалдық тәуелділіктің графиктерін талдау |
||||||
|
Бастапқы білім |
Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс, үдеу Тестік тапсырмалар |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
Оқушылармен амандасу. 1,2,3 сандарымен топтау. Жеке жұмыс. 8 сұрақтан тұратын тест «Сызықтық жылдамдық, векторлық жылдамдық, үдеу» 4 сұрақты тест жұмысын орындау. Өзін-өзі бағалау. Мұғалім дұрыс жауапты оқиды, оқушылар берген жауаптарын белгілейді. |
kktwig-nyuton-zadary-test.pdf Қосымша №1 |
|||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут
6 минут 9 минут 2 минут
4 минут
4 минут |
Топтық жұмыс. І. Схема бойынша кинематика теңдеулері мен графиктерін түсіндіру ІІ. Графиктік есептер шығару Қорғау. Өзара бағалау. Оқушылар әрбір топтың тапсырмасын критерий бойынша бағалайды. Жеке жұмыс. Кім шапшаң? Формуланы пайдаланып есеп шығару. Тапсырма саны – 3. Мұғалімнің бағалауы. Критерий бойынша мұғалім әр оқушының жұмысын тексеріп бағалайды. |
Қосымша №2
Қосымша №3 Смайлдар
Қосымша №4 |
|||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия. Нені үйрендім; Нені орындай алмадым Бағалау. Әрбір топ критерий бойынша өзара бағаланады. Үйге тапсырма. |
Стикерлер |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?
|
|
|
|||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.