Теңдеу. Ашық сабақ
Оценка 5

Теңдеу. Ашық сабақ

Оценка 5
docx
08.02.2023
Теңдеу. Ашық  сабақ
Теңдеу. Ашық сабақ..docx

 

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3С.Бөлім.Теңдіктер  және теңсіздіктер.Теңдеулер.

Сынып: 1

 Күні: 21.02.2020ж

 

Мектеп: «Шаңырақ» көпсалалы мектеп – гимназия КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Баембаева Ф.Ж.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Теңдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3. Таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді;

Сабақ    мақсаттары

Барлық оқушылар білу керек:

Таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді;

 

Көпшілігі:

Бөліктер  мен  бүтін арасындағы өзара байланыс негізінде х-тің  мәнін тауып  теңдеулер шешеді.

 

Кейбір оқушылар:

 Есепті сурет, сызба түрінде модельдейді; Таңдау әдісі  арқылы белгісіз компонетті  табады;

 

 

Бағалау критерийлері

Теңдеу  ұғымымен  танысады  және  теңдеуді  шешу тәсілдерін таңдайды.

 

Тілдік мақсаттар

 

 Теңдеу

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу

Бастапқы білім

 

Теңдік, теңсіздік  біледі, масса  өлшем  бірліктерін  біледі.

Ресурстар

Жұмыс  дәптерлері; ҚБ тапсырмалары;маркер; “теңдеу” сөзі жазылған парақшалар; цифрлар;табақты таразы;1 кг және 2 кг-дық кіртастары;1 кг-дық зат;құстар; суреттер;

 

 

 

 

 

Сабақтың  барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

1.Ынтымықты – атмосфералық  ахуал  туғызу:

 

 Күнге қолымызды созып, күннен жарықты, жылуды, шуақты алып жүрегімізге қоямыз. Ол жылуды, жарықты, шуақты, бір – біріміздің қолымызды ұстап жақсы тілектер айтып береміз. 

Қуанамын  мен де

Қуанасың  сен  де,

Қуанады  достарым,

Арайлап  атқан  күнге

 

2. Мұғалім:

- Қай мезгілде  құстарға  азық  табу  қиын ?

- - «Құстарға қамқорлық жасау »айлығы жүріп жатыр , сондықтан барлығымыз шамамыз келгенше құстарға жем, азық беріп қыстан аман – есен шығуларына көмектесейік!

- Сынып ішіне  құстар  толып кетіпті. 

- Олар  қамқорлық жасап жүргендеріңе риза болып , бүгін біздің сабағымызға  келіп сендерге  көмек беруге  және сыйлық – тапсырмалырын да ала келіпті.

 

 

3.Топқа  бөлу.

(Әр  оқушы өз  тобына  барып  отырады.)

 

1 топ.               2 топ.               3 топ.            4 топ.

Теңдеу            Теңдік            Теңсіздік          Өрнек

6 (Суық торғай)    5(Кептер)    6(Шымшық)  4(Тоқылдақ)                   

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Құстарға қамқорлық» туралы кіріспе  әңгіме

 

 

 

 

 

 

 

Құстар (тақтада)

арқылы топқа  бөлу

 

Сабақтың  негізгі  бөлімі.

 

(Жаңа  сабаққа  дайындық)

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың  мақсатын  айту

 

 

 

 

 

 

Жаңа  сабақ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық бағалау  түрлері

(Бас бармақ,шапалақ , аяқпен тарсылдату ...)

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәт

 

 

 

 

 

 

 

Баспалдақ арқылы өзін-өзі бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

Жұптық  бағалау.

Бағдаршаммен бағалайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың  соңы

 

(Тақтамен жұмыс)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.(Ұжымдық жұмыс)   «Есептегіш  машина» ойыны

(Кез-келген  оқушы әріптер артындағы өрнектің  мәнін  тауып, цифрлар астына қояды)

10

4

5

7

8

9

Т

Е

Ң

Д

Е

У

 

 

 

 

 

20-10+0 = .10..(Т)       16-6-6 = 4(Е)         20-15 = 5(Ң) 

17-10=7 (Д)                 8+0 = 8 (Е)            11 – 2 = 9(У)

 

Мақсаты: Сабақтың  тақырыбын  ашу.

 

 

Мұғалім:

  -Неге  бұл  сөз  шықты ? - деп  ойлайсыңдар ?

- Теңдеу  деген не?

- Теңдеу  туралы  не  білесіңдер ?

  - Олай болса біздің бүгінгі жаңа тақырыбымыз

    « Теңдеу»
 

Сабақтың  мақсаты:

Теңдеу  ұғымымен  танысамыз, «теңдеуді  шешу» -деген не? екенін білеміз  және  теңдеуді «таңдау » әдісімен  шешіп  үйренеміз.Сурет  арқылы , бөліктер мен бүтін арқылы құрып үйренеміз.

 

 

5. Кептер тапсырмасы.(Ұжымдық)

Мақсаты: Теңдеу  туралы  түсінік беру.

Тапсырма: Теңдеу дегеніміз не ? Теңдеу құрып үйреніңдер !

 

Мұғалімнің  түсіндірмесі:

1.     Таразымен  жұмыс жасау.

(1 кг  және 2 кг кіртастар, тұзбен  теңдік  құру)

      1 кг = 1 кг.         1 + * = 2              1+Х =2

 

2.Таразы  суретімен  жұмыс.

 ( Әр  түрлі  теңдіктер  құру)

 

3.Видио роликпен  жұмыс.

 

6.     Шымшықтың  тапсырмасы. (Топтық)

     Мақсаты:  Оқулықпен  жұмыс жасау.

Тапсырма: Оқулықтағы тапсырмаларды орындаңдар !

 

1 топ. Сурет бойынша белгісіз бөліктің мәнін табу, тақтай суретін толықтыру.

2топ. Толық ондықтар бойынша құрылған теңдеудің  белгісіз бөлігін табу.

3 топ.

Берілген сызба бойынша теңдік құру, белгісіз бөлікті табу.

4 топ.

Таразы  суреті бойынша теңдеу құру.

 

 

«Қарлығаш» музыкасы әні

Мақсат: Оқушыларды сергіту  арқылы  сабаққа  қызығушылықтарын  оята түсу..

 

  

7.     Суық торғайдың  тапсырмасы. (Жеке)

Мақсаты:  Дәптермен  жұмыс.

Тапсырмасы: Дәптердегі тапсырмаларды орында!

 

42 бет. Теңдеуді шеш. Қосылған заттарды бояу.
(Дұрыс жауабын слайдтан қарап тексереді)

 

 

8 . Тоқылдақтың  тапсырмасы. (Жеке)

 

Мақсаты: ҚБ – мен  жұмыс.

Тапсырма:ҚБ- дың тапсырмасын орындаңдар!

 

(Жұптар  бір –бірін  тексереді, жауабын  слайдтан  көреді  және  досын  бағдаршаммен  бағалайды)

 

 

 

9.Қорытынды . Рефлексия.

Мақсаты:Теңдеу құру және таңдау әдісімен шешу.

 (Топтағы бір бала апарып гүл бөліктерін тақтаға ілу, цифрды жазу, тобындағы кез-келген бала теңдеуді шешу)

 

 1 топ.

«5»  цифры.            *  + х =  9

 

 2 топ.

«6»                        *  + х = 9

 

3 топ.

 «3»                        * + Х = 9

 

4 топ.

«1»                          *  + Х =  9

 

10. Кері  байланыс.

Мақсаты: Сынып  оқушыларының  сабақты  түсіну  деңгейін байқау

 

(Қолдарындағы  құстарды  сабақты  түсінуіне байланысты  құстардың  жемсалғышына  ілу арқылы  бағалау)

 

 

 

Артына өрнек  жазылған Әріптерді  келіп  алады да,   өрнектің  мәнін  тауып , әріптерді  цифрлар  астына  қою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кептерден тапсырманы алу.

 

 

 

Таразы,1 кг, 2 кг  кіртастар, тұз

 

Таразы суреті

 

Видиоролик көру.

 

 

Слайдта оқулықтағы тапсырма

 

 

Оқулық және А3 – тегі тапсырмалар.

Постер қорғау

 

 

 

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

Слайдта дәптердегі тапсырма

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайдта Қб тапсырмасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гүл суреті және

 өрнек

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гүлді 8 наурыз мерекесіне сыйлау

 

 

 

 

 

Жемсалғыш (Қызыл, сары, жасыл), құстар

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздіктехникасының сақталуы

Қабілеті жоғары оқушылар сызба, сурет, модельді  пайдалана отырып теңдеу құрады және  түбірін табады.

.

Оқушыларға "Гүл  құрау " ойынын ойнатып, сұраққа дұрыс жауап берген оқушылардың сабақты  түсінгенін  байқау  және  «Жарайсың»  тәсілі  арқылы  бағалау.    Топтық тапсырмалардағы  есепті дұрыс шығарған оқушыларды  «Бас бармақ, «Шапалақ»"Жарайсың, Сенімімді ақтадың, Мен ойлағаннан да керемет!"

 тәсілі арқылы бағалаймын.

  Сабақтың соңында «Құстарға жем  шашайық» арқылы

қорытындылаймын.

Партада дұрыс отыру ережесін сақтайды.

Топпен  жұмыс  істеу  ережесін  сақтау.

Сабақ бойынша  рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

 

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал  ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе

 жекелеген  оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 


 

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3С

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3С

Сабақтың барысы: Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың барысы: Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың негізгі бөлімі

Сабақтың негізгі бөлімі

Топтық бағалау түрлері (Бас бармақ,шапалақ , аяқпен тарсылдату

Топтық бағалау түрлері (Бас бармақ,шапалақ , аяқпен тарсылдату

Тақтамен жұмыс) 4

Тақтамен жұмыс) 4

Артына өрнек жазылған Әріптерді келіп алады да, өрнектің мәнін тауып , әріптерді цифрлар астына қою

Артына өрнек жазылған Әріптерді келіп алады да, өрнектің мәнін тауып , әріптерді цифрлар астына қою

Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:

Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
08.02.2023