Тема: Проектування
бази даних. Введення і редагування даних у таблиці.
Мета.
Навчальна. Навчити проектувти найпростішу базу даних, вводити та редагувати дані у таблицях.
Розвиваюча. Розвивати логічне, алгоритмічне та просторове мислення.
Виховна. Виховувати ціннісне ставлення до праці.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
План:
1. Актуалізація опорних знань.
2. Проектування бази даних. Введення і редагування даних у таблиці.
3. Відпрацювання практичних навичок роботи з ПК.Т
4. ипові запитання до уроку.
5. Домашнє завдання.
Хід уроку:
1. Актуалізація опорних знань.
1. Усне опитування:
2. Яке призначення баз даних?
3. Що таке СУБД?
4. Як поділяють БД за структурою?
5. Які функції має СУБД?
2. Проектування бази даних. Введення і редагування даних у таблиці.
Проблемне питання.
У шкільному журналі є дані, які постійно повторюються (прізвища учнів), що є досить нераціонально.
Чи можна придумати спосіб одноразового занесення списку до журналу?
Чи можливо організувати електронний журнал?
За допомогою якої програми найраціональніше це зробити?
3. Відпрацювання практичних навичок роботи з ПК.
Завдання. Створити таблицю "Рух і обертання планет” до БД "Планети сонячної системи”.
Інструкція до виконання завданняСтворіть БД "Планети сонячної системи”У БД створіть таблицю, згідно представленого зразка та внесіть дані перших трьох рядків таблиці.
Таблиця . Рух і обертання планет
Планета |
Відстань від Сонця, млн. км |
Період обертання навколо осі |
Обертання навколо Сонця (у земних роках і добі) |
Середня швидкість руху по орбіті, км/с |
Меркурій |
57,9 |
176 діб |
88 діб |
47,9 |
Венера |
108,1 |
117 діб |
224,7 доби |
35,0 |
Земля |
149,1 |
24 год. |
1 рік |
29,8 |
Марс |
227,9 |
24 год. 39 хв. |
1,88 року |
24,1 |
Юпітер |
770,3 |
9 год. 50 хв. |
11,9 року |
13,0 |
Сатурн |
1429 |
10 год. 30 хв. |
29,5 року |
9,6 |
Уран |
2875 |
10,8 год. |
84 роки |
6,8 |
Нептун |
4504 |
15,8 год. |
164,8 року |
5,4 |
Доповніть таблицю ще одним стовпчиком "Графічне зображення” та вставте фото з Інтренету відповідної планети.
Внесіть решту даних до таблиці.
4. Типові запитання до уроку.
1. Як створити "порожню” базу даних?
2. Продемонструвати заповнення таблиць БД.
3. Яким чином зберегти у папку нову БД?
4. Як вставити малюнок у комірку таблиці БД?
5. Домашнє завдання.
1. Відпрацювати навички створення, заповнення та збереження БД.
2. Підготуватись до практичного опитування.
3. Підготуватись до практичної роботи № 7
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.