Күні: 24.10.2019г. |
Сынып: 9 а -------
|
|||
Сабақтың тақырыбы: :Төсек жабдықтар бөлшектерін өңдеу /тәжірибелік жұмыс/. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|
||||
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: - Төсек жабдықтар бөлшектерін өңдеу. такырып бойынша білімді тереңдету және дамыту.
Түзету: бөлшектерді көрсетіп түсіндіру арқылы білімді қалыптастыру /үсті-асты,жаны,сырты-ішкі жағы/ тігіс түрлерін қайталау арқылы білімді бекіту, мата қасиеттерін салыстыру арқылы ойлау қабілетін дамыту, «Менің гардеробым» - әңгіме жүргізу арқылы, ойларын жеткізу қабілетін дамыту.
Тәрбиелеу: пәнге деген қызығушылығын арттыру және дамыту /«келешекте қол өнер бізге қажет болама»/, сабақта ұқыптылыққа және өз өзін ұстай білуге тәрбиелеу.
|
||||
Көрнекілік жабдықтар: дайын бұйым үлгісі, керекті құрал-жабдықтар,ойындар «жартысын тап,жұмбақты шеш».
|
||||
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі,орыс тілі,математика,сурет,ӘТБ,табиғаттану,ПМСҮД.
|
||||
Сабақ кезендері: |
Мұғалім мен оқушылардың бірігіп істеген жұмыс нәтижелері. |
Сараланған және жекеленген тәсілдер
|
||
1 топ. |
2 топ.
|
3 топ.
|
||
Аманқожаева Ж Көрпе тысыңын жанын өндейді. Қалмағанбетова Г төсенештің жанын өндейді. Керимтаева А. |
|
|
||
Өмірсерік А. тысының жанының өңдейді Байдюсенова Ж, Бақыт Э, Дүйсенбаева Б,ИмантайА.- қол тігісімен
|
|
|
||
|
|
|
||
Ұйымдастыру кезеңі. |
1.психологиялық дайындық, жұмыс орнын ұйымдастыру, рапорт өткізу. |
|||
Өткен тақырыпты қайталау. |
1.Техника қауыпсіздік ережелерің қайталау./барлы0 о0ушыдан/. 2.Қандай бұйымды өндеу жолындамыз?
|
|||
Техника қауіпсіздік ережелері. |
1.Құрал-жабдықтармен жұмыс істеу ережелері; /сызғыш,ине,түйреугіш,біз, қайшы, балға,қол ара/. 2.жабдықтар: электр.тоқ жетегімен жүр.машина, үтік, іс тігін машинасы, станок т.б.құралдар. 3.материал: жасанды, табиғи материалдар, картон, қағаз, құм- қағаз, дайын жасаулар,моншақтар т.б. |
1,2. |
|
|
Қоғамдық өмірге бейімдеу. |
Әлеуметтік тұрғыда дамуға бағыттау. |
Кабинет жинауды,жұмыс орнын үйымдастыруды,құрал-жабдықтармен жұмыс жасауды,өз киімін және жұмыс киімін таза ұстауын,жанындағы адамға кедергі жасамауын.
|
||
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Оқушылардың білімдерін қалыптастыру. |
1.Презентация «Менің гардеробым» - менде не бар? 2.Менің қол өнерім келешекте қажет болама? |
|||
Сергіту сәті. |
Жаттығу: көзге,моторика /уақ бұлшық еттерге босаңсыту/,тыныс алу ретін қалпына келтіру жаттығулары,кеңістік бағдарлауға дамыту.
|
|||
Сөздік жұмысы. |
Қайырлған тігіс жабық кесіндімен.
|
|||
Жаңа тақырыпты бекіту,біліктілігін қалыптастыру.
|
Практикалық қайталау; технологиялық картамен, үлгімен жеке түрде, нұсқау жүргізу арқылы, оқулықпен, дидактикалық кітаптармен, үлестіру карточкамен. |
1 топ
|
|
|
Сабақ қорытындысы. Оқушылардың жұмысын бағалау.
|
1.Сабақты қандай бағамен бағалаймыз - ой пікірін жеткізу. 2. Өзімізге қандай ой түйеміз.
|
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.