Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
7.1Абөлім. Ақпаратты өлшеу және
компьютер жадысы
Күні: 1123.09.17ж
Сынып: 7
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды дарыту
Пәнаралық байланыстар
Бастапқы білім
Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: 54 мектеплицейі
Мұғалімнің атыжөні: Жасуланова Г.Т.
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Компьютерлік жады
7.1.1.1. компьютердің жады түрлерінің қызметін(жедел сақтау құрылғысы, тұрақты сақтау құрылғысы,
сыртқы сақтау құрылғысы, кэшжады) сипаттау
Барлығы: Компьютерлік жадыға анықтама бере отырып, түрлерін ажырата алады
Көпшілігі: Компьютерлік жады қызметінің маңыздылығын анықтай алады
Кейбірі: Жады сыйымдылығымен жұмыс жасай алады
Компьютерлік жадыға анықтама береді
Компьютерлік жады түрлерін ажыратады
Компьютерлік жады қызметінің маңыздылығын анықтайды
Жады сыйымдылығымен жұмыс жасайды
Компьютерлік жад Компьютерная память Computermemory
Термин сөздермен сөйлей алады. Компьютердің жады, ақпарат, қатты диск, дискеттер, иілгіш дискі
Жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық,ашықтық
Математика, ағылшын тілі
Ақпаратты сақтау Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарлан
ған кезең
дері
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
Сабақтың
соңы
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Тапсырма
Қалыптастыру
бағалау
Саралау
Ресурс
тар
Ұйымдастыру:
Сыныпты түгендеу
Сабаққа назарларын аудару
"Мозаика" әдісі
Оқушыларды топқа біріктіру.
"Ой тастау" әдісі
Ребус шешу арқылы бүгінгі күннің тақырыбын айту
"Stop кадр" әдісі
Видео материал көрсету арқылы келесі сұрақтарға
жауап беру
Сұрақтар арқылы бағалау
Слайд
Ресурс 1
https://www
.bilimland.k
z/kk/conten
t/lesson/163
84
kompyuter_
zhadynyng_
turleri
Ресурс 2
"Тiлсызық арқылы жалға"әдісі
Жеке жұмыс
Тапсырма №2. Сәйкестендіру кестесін толтыр
«Көршіңді бағала» әдісі бойынша
ұсынылған дұрыс жауаппен бір –бірін
салыстырады
Диалог пен
қолдау
көрсету
Оқулық
Ресурс 3
Топтық бағалау:
Топтар бірбірін ұсынылған жауап
арқылы тексереді
"ОйланЖұптасБөліс"әдісі
Топтық жұмыс
Тапсырма №3
1топ
Егер 256 беттен, 95 жол мен 80 символдан тұратын
кітапты 2 Гб флешкаға жазса, онда флешкада қанша
орын қалады?
59*80*256=1945600 байт
1945600/1024=1900 Кбайт
1900/1024=1,86 Мбайт
............ =
........... =
2топ
Есептер
жазыл
ған карточ
ка
Ресурс 4
Қарқын
(жылдам
аяқтаған
топқа келесі
қосымша
өлшем
бірліктерге
айналдыру
ды ұсыну) Кітапта 290 бет бар, бір бетте 39 жол, ал әр жолда 67
символ бар. Бұл кітапты сыйымдылығы 1,44 Мбайт
дискіге сыйғызуға болама?
3топ
Оқулықтың әрбір бетінде 64 жол, әрбір жолында – 95
символ бар.Оқулықтағы ақпараттың өлшемін
анықтаңдар.
64*95=6080 байт
6081/1024=59375 кбайт
............ =
........... =
Қызметі Көл
емі
Ішкі
Жеке жұмыс
№ Жады түрі
1 Флешкалар
2 Кэш жад
3 Қатты диск
4 Бейне жад
Үлестір
ме
материал
Ресурс 5
Дескриптор
Сыртқы
Флешканың қызметін анықтайды
Флешканың көлемін жазады
Флешканың ішкі/сыртқы жады қай
түріне жататынын анықтайды
Кэш жад қызметін анықтайды
Кэш жад көлемін жазады
Кэш жад ішкі/сыртқы жады қай түріне
жататынын анықтайды
Қатты диск қызметін анықтайды
Қатты диск көлемін жазады
Қатты диск ішкі/сыртқы жады қай
түріне жататынын анықтайды
Бейне жад қызметін анықтайды
Бейне жад көлемін жазады
Бейне жад ішкі/сыртқы жады қай
түріне жататынын анықтайды
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге
көңіл бөлу қажет?
ТЖБ 7 сынып Информатика
ТЖБ 7 сынып Информатика
ТЖБ 7 сынып Информатика
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.