Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
5.2Абөлім. Ақпарат және оны өңдеу
Күні: 2022.12.17ж.
Мектеп: №54 мектеп лицейі
Мұғалімнің атыжөні: Жасуланова Г.Т.
Сынып: 5
Сабақ тақырыбы
Жобалық жұмыс
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
5.2.1.1әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету
5.2.2.2 растрлық кескіндерді құру және өңдеу
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды дарыту
Барлығы: Әртүрлі ақпаратты атап шығып, растрлық кескіндерді құра алады
Көпшілігі: әртүрлі ақпаратты қолдана отырып, оларды графикалық
редакторда өңдей алады.
Кейбірі: растрлық кескіндердің өмірде қолдану маңыздылығын біледі.
1.Әртүрлі ақпаратты атап шығып, құрады.
2.Растрлық кескіндерді құрып, өңдейді.
3.Әртүрлі ақпаратты қолданады.
4.Олардың түрлерін графикалық редакторда өңдейді.
5. Растрлық кескіндердің өмірде қолдану маңыздылығын біледі.
Оқушылар:түрлі формада ұсынылған ақпаратқа мысалдар келтіре алады.
ақпаратинформатика – information
графикагректің «графо» деген сөзінен шыққан
«Қазақстанның 7 кереметі» :
Тамғалы тас суреттер, домбыра, киіз үй , «Алтын адам», Манғыстау
жерасты мешіттері, Яссауи мавзолейі, АстанаБәйтерек.
Жауапкершілік, белсендік, ұйымшылдық, шығармашылық,
Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана
тарихтың , мәдениет пен тілдің біртұтастығы
Пәнаралық байланыстар
Сурет, тарих, музыка
Бастапқы білім
Ақпарат түсінігін біледі,қолдана алады,растрлық кескіндерді құрып, жұмыс
жасай алады Саралау
Жіктеуаралас
гендерлік
Диалог және қолдау
көрсету
Қалыптасты
ру
бағалау
Оқушылар
сұрақтарға
жауап
береді.
Өзінөзі
бағалайды.
Ресурстар
5сынып
оқулығы,
суреттер
таратпа қағаздар
Интернет
ресурстары,
https://kk.wikipe
dia.org/wiki/,
Paint қарапайым
графикалық
редакторы,
Мәтіндік
редактор
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланғ
ан кезеңдері
Тапсырма
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Сабақтың
басы
15мин
Ұйымдастыру
кезеңі:
5мин
оқушыларға
қолайлы орта
жағдайын
жасау, топқа
бойынша 5
топқа бөлінеді.
1қосымша
бөлу
ақпарттың
түрлері
Сұрақтар шеңбері
Тапсырма №1
1)Ақпарат дегеніміз не?
2)Оның қандай түрлері бар?
3)Ақпаратқа қандай талаптар
қойылады?
4)Ақпараттың көзі мен ақпарат
қабылдаушыларына мысал келтір.
5)Ақпаратқа қолданылатын іс
әрекеттер қандай?
6)Ақпаратты өңдеу дегеніміз не?
7)Ақпаратты өңдеудің кезеңдерін ата.
8) Paint қарапайым графикалық
редакторын қалай іске қосамыз?
9)Компьютерлік графика дегеніміз не?
10) Компьютерлік графиканың түрлері
қандай?
11)Екі өлшемді графика түрлері қандай?
12) Растрлық графиканың негізгі
элементі қандай?
13)Пиксель дегеніміз не?
14)Үш өлшемді графика түрлері
қандай?
15)Растрлық графиканы өңдеу
редакторлары ата. 1.Топқа бөлуге қолданылатын суреттер
2қосымша. Өзінөзі бағалау Мұғалімнің
бағалауы
3қосымша. Дескрипторлар
топта жұмыс жасай білді
жұпта жұмыс жасай білді
графикалық редакторда сурет
салды (7 сурет)
1.Тамғалы тас суреттер,
2.домбыра,
3.киіз үй ,
4.«Алтын адам»,
5.Манғыстау жерасты мешіттері,
6. Яссауи мавзолейі,
7.АстанаБәйтерек.
интеллектуальді белсенділігі
шығармашылдығы
жобаны таныстыруы
сұраққа жауап берді көркемдігі, түстердің үйлесімділігі
сай келді
таңдаған музыка сай келді
тақырып толық ашылды
жеткен жетістігі
Өзінөзі бағалау
Мұғалімнің
бағасы
Кезеңдері
Қорғау
Жоба жасау
кезеңдері
Бағалау
критерийлері
Таныстыру
Сұрақжауап
Интеллектуальді
белсенділігі
Шығармашылдығы
Практикалық
жұмысы
Топта жұмыс
Қорытынды
жасауы
Жеткен жетістігі
Көркемдігі
85 – 100 балл – «өте жақсы»;
70 – 85 балл – «жақсы»;
50 – 70 балл – «қанағаттанарлық»;
50 баллдан аз – «жеткіліксіз».
ТЖБ 7 сынып Информатика
ТЖБ 7 сынып Информатика
ТЖБ 7 сынып Информатика
ТЖБ 7 сынып Информатика
ТЖБ 7 сынып Информатика
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.