Украинское чтение Тема: А. Костецький «Грудень», Є. Шморгун «У полях»
Оценка 5

Украинское чтение Тема: А. Костецький «Грудень», Є. Шморгун «У полях»

Оценка 5
docx
23.07.2020
Украинское чтение Тема: А. Костецький «Грудень», Є. Шморгун «У полях»
укр чит Тема А. Костецький «Грудень», Є. Шморгун «У полях».docx

Тема: А. Костецький «Грудень», Є. Шморгун «У полях»

Мета: познайомити учнів з творчістю українських письменників та поетів А. Костецького та Є. Шморгуна; розвивати та поширювати словниковій запас учнів, розвивати уяву; відпрацьовувати навички виразного читання; виховувати любов до природи, повагу до української мови.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

-          На дворі вже наступила зима, а як можна ласкаво, ніжно назвати зиму? (відповіді) Так, правильно. І сьогодні й ми з вами починаємо новий розділ нашого підручника, який буде присвячений цій чудовій та казковій порі.

ІІІ. Робота з теми.

-          Відкрийте будь-ласка свої підручники на стор. 42. Подивіться уважно на малюнок який там зображено. Якою художник зобразив зиму? Які почуття у вас викликає ця картина?

-          Наш розділ називається «Зимонька-зима». В ньому ми будемо знайомитись з творами поетів та письменників  які вони присвятили зимі, також ми познайомимось з таким жанром народної творчості як щедрівка.

-          І перший твір, з яким ми будемо знайомитись на сьогоднішньому уроці, це твір Анатолія Костецького «Грудень» стор. 43

-          Опрацювання вірша.

1) виразне читання вірша учителем.

2) обговорювання прослуханого вірша

- Про що цей вірш?

- Які почуття, який настрій він у вас викликав?

- Що найбільш сподобалось?

3) повторне читання вірша учнями уголос.

Фізкультхвилинка.

ІV. Продовження роботи над темою.

Опрацювання оповідання Є. Шморгуна «У полях»

1) Самостійне читання мовчки.

2) виразне читання вголос.

3) Обговорювання прочитаного тексту.

- як автор змальовує поле взимку?

- про що дізналася Інна підчас лижної прогулянки?

- що побачила?

- знайдіть у тексті та прочитайте діалог дітей.

V. Рефлексія.

- Чим відрізняються один від одного твори з якими ми з вами познайомилися на уроці?

- Як автори зображують зиму?

- Який настрій панує у кожному з творів?

 

IV. Підсумок уроку.

-          З яким розділом ми почали знайомитись?

-          З якими творами познайомились?

-          Що вам найбільш сподобалось?

-          Оцініть свою роботу на уроці.

-          З яким настроєм ви виходите з нашого уроку?

Домашнє завдання : стор. 43-44 виразно читати, вірш «Грудень» - вивчити.


 

Тема: А. Костецький «Грудень», Є

Тема: А. Костецький «Грудень», Є
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
23.07.2020