Сабақтың тақырыбы: Мәңгілік өмірді аңсаған Қорқыт.
Сабақтың мақсаты:
1. Қорқыт туралы мақаламен таныстыру, оқып, мазмұнын, айтайын деген ойын ұғындыру, мән – мағынасын ашу;
2. Оқушылардың дүниетанымын арттыру, білім дағдыларын қалыптастыру;
3. Өткен тарихымызды таныту арқылы оқушыларды пәнге қызықтыру, өмірге құштарлығын ояту;
Сабақтың типі: жаңа материал меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: танысу сабағы.
Пәнаралық байланыс: тарих пәні.
Сабақтың әдіс – тәсілдері: диалог, мәнерлеп оқу, кітаппен жұмыс, жұппен жұмыс.
Сабақтың көрнекіліктері: Қорқыттың суреті, презентация.
Мәңгілік өмірді аңсаған Қорқыт.doc
6 сынып
білім дағдыларын
Оқушылардың дүниетанымын арттыру,
Сабақтың тақырыбы: Мәңгілік өмірді аңсаған Қорқыт.
Сабақтың мақсаты:
1. Қорқыт туралы мақаламен таныстыру, оқып, мазмұнын, айтайын
деген ойын ұғындыру, мән – мағынасын ашу;
2.
қалыптастыру;
3. Өткен тарихымызды таныту арқылы оқушыларды пәнге қызықтыру,
өмірге құштарлығын ояту;
Сабақтың типі: жаңа материал меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: танысу сабағы.
Пәнаралық байланыс: тарих пәні.
Сабақтың әдіс – тәсілдері: диалог, мәнерлеп оқу, кітаппен жұмыс,
жұппен жұмыс.
Сабақтың көрнекіліктері: Қорқыттың суреті, презентация.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.
ІІ Сөйлеу минутка. Тақырыбы: «Қазақстан»
Сұрақтар:
Сенің Отаның қай ел?
Қазақстан Республикасы қандай мемлекет?
Желтоқсанда қандай үлкен мереке болады?
Қазақстан Республикасының атақты адамдарын кім атайды?
Мұғалім:
Иә, балалар, біздің елімізде көптеген белгілі, әйгілі, атақты
адамдар болған. Соның бірі музыкалық аспапты жасаған кісі, қобызды
жасаған адам. (презентация, қобыздың суреті, үні)
ІІІ Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау – қобыздың суретін
көрсету арқылы, сұрақ – жауап арқылы.
Не білемін? Не білгім келеді? Қайда пайдаланамын?
Сабақта біз не істейміз? (оқимыз, жазамыз, аударамыз, ойлаймыз,
тыңдаймыз)
ІІІ Жаңа материалды меңгеру. 1. Сөздік жұмыс.(29– 30 бб.)
2. Сабақтың глоссариі– мақала деген не?
Ұғымды дәптерге жазу.
3. Сабақтың дәйек сөзімен жұмыс.
4. Қорқыт қонаққа келіп тұр (бір оқушы).
Оған сұрақтар құрастыру.
Сіз кімсіз?
Сіз қайда тудыңыз?
Сіз қашан тудыңыз?
Сіз не жасадыңыз?
Сізде арман бар ма?
Балаларға не тілейсіз?
Қорқыт ата жауап береді.
Мұғалім:
Ал енді бұл кісінің өмірімен тереңірек танысамыз. Рақмет сізге,
отырыңыз.
Сергіту сәт.
3. Мақаламен жұмыс.
оқулықпен жұмыс (оқушылар абзац бойынша оқиды)
сұрақтар арқылы мақаланың мазмұнын анықтау. (мұғалім )
Мақала неше бөлімнен тұрады?
Мақалада кім туралы айтылады?
Мақаланың негізгі ойы?
4. Жұппен жұмыс. Сұрақтар құрастыру. Тақтаға шығу, диалог жүргізу
(қобыздың үні).
5. Жоспар жасау.
6. Презентация «Қорқыт»
ІҮ. Сабақты қорытындау кезеңі. Эссе жазу (5 – 6 сөйлем).
Қорқыт ата эссе тыңдай отырып, өз пікірін айтып береді.
Ү Қорытыңды. Біз кімнің өмірімен таныстық? Жоспар жасауға
үйрендік. Мақала туралы білдік.
Үйге тапсырма: Қорқыт туралы презентация жасау, мәтіннен 5 сөйлем
жатқа – ең негізгі сөйлемдер. Лисаков қаласының әкімдігі білім бөлімінің «№1 орта мектебі»ММ
Қазақ әдебиетінен
ашық сабақ.
Тақырыбы: «Мәңгілік өмірді аңсаған
Қорқыт»
Мұғалім Сулейманова Р.А.
6 сынып Лисаков қаласы, қараша, 2011ж.
Сабаққа өз бетінше талдау жасау.
Сынып: 6 «А»
Сабақтың тақырыбы: Мәңгілік өмірді аңсаған Қорқыт.
Сабақтың түрі: танысу, зерттеу сабағы.
Сабақтың типі: жаңа материалды меңгеру сабағы.
1 сабақтың тақырыптағы орны: 1 сабақ жалпы аңыз әңгімелер туралы мәлімет
берілді. Бұл сабақтың тақырыбы бірінші сабақ тақырыбымен байланысып отыр.
2. Сыныптың психологиялық – педагогикалық сипаттамасы.
Сыныпта 28 оқушы оқиды, жақ сы оқитын оқушылардың саны аз 8 оқушы, 6
адам – жеке бағдарлама бойынша оқиды.
3. Сабақтың дидактикалық мақсаттары: сабақтың үш бірдей мақсаты іске
асырылды деп санаймын.
4. Сабақтың әдіс – тәсілдері: баяндау, диалог, жұппен жұмыс, ролдік ойын –
жағдаят жасау, мақаламен жұмыс. Сабақтың ең басты кезеңі – мәтінмен жұмыс,
ол үшін бірнеше жұмыс қарастырылды: оқу, сұрақ құрастыру, негізгі ойын
анықтау, жоспар жасау.
5. Уақыт туралы. Уақыт тиімді қолданылды деп ойлаймын.
6.
көрнекіліктерден – интерактивті тақта (презентация), бейнефильм.
7. Оқушылардың білім, білік, дағдыны бақылауы. Бақылау сабақтың соңында
болып шықты.
8. Оқушылардың құзырларын қалыптасуына мүмкіндік жасау. Ролдік ойын,
жағдаят жасау, эссе жазу.
9. Сабақтың психологиялық жағдай және оқушы мен мұғалімнің қарым –
қатынасы. Арамызда түсіністік бар, олар мені қолдап тұрады, білгендерін ортаға
салып, көмектеседі.
10. Сабақтың нәтижесі. Барлық міндеттер іске асырылды ма?
техникалық оқу құрал – жабдықтары,
Дидактикалық материал,
Әдістемелік тақырыбым: «Қазақ тілі мен қазақ әдебиеті сабағында оқушылардың
коммуникативтік қабілеттерін қалыптастыру.»
Урок по теме "Коркыт ата"
Урок по теме "Коркыт ата"
Урок по теме "Коркыт ата"
Урок по теме "Коркыт ата"
Урок по теме "Коркыт ата"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.