Німецька мова
Тема: Я, моя сім’я і друзі.
Мета заняття:
Практична:
· Автоматизувати вживання вивченого матеріалу
· Ввести та активізувати нові слова: die Heimat, dann vielleicht, ja natürlich, aber, noch, schon, Wie geht es dir? Leider schlecht. Wie spät ist es? Es is halb 8. Іменники чоловічого роду.
· Навчити називати предмети та тварини чоловічого роду
· Навчити рахувати до 1000
· Навчити повідомляти деякі відомості про себе
· Навчити розпитувати про вік та про країну проживання
· Навчити відповідати на запитання про погоду
· Проконтролювати навички техніки читання вголос
· Навчити складати діалоги
виховна:
· Прищеплювати любов до праці
· Виховувати почуття причетності до світової історії до культури
загальноосвітня:
· Розвивати увагу і спостережливость
· розширити загальний і філологічний кругозір
· розвивати пам'ять і мислення
· розвивати пізнавальний інтерес
· розширювати знання про німецькомовні країни
Супутня задача:
· розвивати уміння читати, розуміти на слух з метою одержання загальної і детальної інформації.
Обладнання:
· підручник, роздатковий дидактичний матеріал; малюнки; дошка і крейда; опори на дошці.
Види мовної діяльності:
· - читання;
· - аудіювання;
· - усне мовлення.
Форми роботи:
· - індивідуальна
· - фронтальна
План заняття
1.Початок заняття.
Організаційний момент. Фонетична зарядка.
2.Основна частина заняття.
· Подача нового матеріалу
· Тренування в мовленні
· Практика в мовленні
· Систематизація вивченого
3.Заключна частина заняття.
Хід заняття
І. Організаційний момент. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1.Привітання. Повідомлення теми та мети уроку.
Guten Morgen, Kinder! Ich bin sehr froh, euch heute zu sehen! Setzt euch. Ich habe euch tausend Jahre nicht gesehen.
Gut, nun beginnen wir unsere Stunde. Wer hat heute Dienst? Wer fehlt heute? Der wievielte ist heute? Welche Jahreszeit ist jetzt? Ist das Wetter heute schön?
Also, das Wetter ist heute schön. Ich frage heute nicht, wie es euch geht. Das sieht man aus euren Gesichtern.
2. Фонетична і мовна зарядка.
Учні слухають вірш, який потім повторюють за вчителем та самі читають вголос.
Wie heißt du? — Katrin.
Wo lebst du? — In Berlin.
Ich heiße Katrin.
Ich lebe in Berlin.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
Як би ти виправив людину, котра неправильно назвала твоє прізвище?
· Guten Tag, Herr Müller! (Müller,
Möller) Þ
Guten Tag! Aber ich heiße nicht Müller. Ich heiße Möller.
1)Guten Tag, Frau Schulz! (Schulz, Scholz)
2)Guten Tag, Herr Heller! (Heller, Keller) 3)Guten Tag, Herr Fix! (Fix,
Fox) 4)Guten Tag, Frau Grün! (Grün, Grin) 5)Guten Tag, Herr
Beier! (Beier, Bauer)
Діти розповідають про себе. Продовжи їхню розповідь.
· Ich heiße Monika. Meine Heimat ist Deutschland.
· Ich heiße Natalka. Meine Heimat ist die Ukraine.
Variante I
1)Катруся — Украіна. 2)Сабіна — Німеччина. 3)Оксана — Україна. 4)Сашко — Україна. 5)Клаус — Німеччина. 6)Оленка — Україна. 7)Дітер — Німеччина. 8)Максим — Україна. 9)Хельґа — Німеччина. 10)Марина — Україна. 11)Франк — Німеччина. 12)Рольф — Німеччина. 13)Петрик — Україна. 14)Дмитро — Україна.
dann vielleicht — тоді, може; ja, natürlich — так, звичайно |
Чи є у тебе такі друзі? Дай відповіді на запитання вчителя.
· Ist das dein Freund? Þ Ja, natürlich, das ist mein Freund. (Nein, das ist nicht mein Freund.)
· Ist das deine Freundin? Þ Ja, natürlich, das ist meine Freundin. (Nein, das ist nicht meine Freundin.)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14
Дай відповіді на запитання за зразком.
· Wer ist das? Bagira? Þ Ja, natürlich, das ist Bagira.
· Wer ist das? Aibolit? Þ Nein, das ist nicht Aibolit. — Dann vielleicht Buratino? — Ja, natürlich, das ist Buratino.
1 2 3 4 5 6 7 8
1)Wer ist das? Buratino? 2)Wer ist das? Karabas? 3)Wer ist das? Barbie? 4)Wer ist das? Aladdin? 5)Wer ist das? Basilio? 6)Wer ist das? Malwina? 7)Wer ist das? Nesnajka? 8)Wer ist das? Alissa?
9 10 11 12 13 14 15
9)Wer ist das? Kolobok? 10)Wer ist das? Tortila? 11)Wer ist das? Maugli? 12)Wer ist das? Malwina? 13)Wer ist das? Ali-Baba? 14)Wer ist das? Balu? 15)Wer ist das? Karlsson?
Дай відповіді на запитання за зразком.
1 2 3 4 5
1)Ist das Olja?/ Wadim? 2)Ist das Soja?/ Denis? 3)Ist das Igor?/ Irina? 4)Ist das Wowa?/ Sascha? 5)Ist das Irina?/ Maxim?
6 7 8 9 10
6)Ist das Dima?/ Katja? 7)Ist das Toma?/ Mischa? 8)Ist das Walja?/ Igor? 9)Ist das Wadim?/ Vera? 10)Ist das Ruslan?/ Alina?
4. Робота в парах.
Як учитель запитує про вік цих дітей, і що вони говорять у відповідь?
· Wie alt bist du, Mädchen? — Ich bin 7 Jahre alt. Ich bin schon groß.
· Wie alt bist du, Junge? — Ich bin 5 Jahre alt. Ich bin noch klein.
4 8 10 3 7 5 9 11 12
ІІ. Основна частина заняття.
a)Подання лексичного матеріалу.
Навчись лічити.
eins, zwei, drei, vier, fünf, sechs, sieben, acht, neun, zehn, elf, zwölf,
dreizehn, vierzehn, fünfzehn, sechzehn, siebzehn, achtzehn, neunzehn, zwanzig.
Wie spät ist es? Es ist 9 Uhr 5 Minuten. |
Запитай і дай відповіді на запитаня за зразком:
· Wie spät ist es? (7.10) Þ Es ist 7 Uhr 10 Minuten.
1)Wie … … ...? (12.10) |
2)... … … ...? (19.15) |
3)... … … ...? (10.35) |
4)... … … ...? (8.45) |
5)... … … ...? (14.52) |
6)... … … ...? (18.45) |
7)... … … ...? (20.05) |
8)... … … ...? (16.19) |
9)... … … ...? (16.57) |
Запам’ятай фрази.
Wie alt bist du? — Скільки тобі років?
Ich bin 7 Jahre alt. — Мені 7 років.
noch — ще, schon — вже |
Відпрацювання нового лексичного матеріалу.
Учні хором читають слова й речення, які їх ілюструють, за вчителем, записують нові слова.
Склади діалоги за зразком.
Wie geht es dir, Katja? Þ Danke, gut.
Wie geht es Ihnen, Herr Pohl? Þ Leider schlecht.
Olja |
Pawel |
Herr Ford |
Igor |
Natascha |
Herr Bauer |
Herr Braun |
Herr Wagner |
Tanja |
Herr Kaiser |
Herr Bach |
Herr Eck |
Herr Reichert |
Dima |
Herr Müller |
b) Ознайомлення з новим граматичним матеріалом.
Навчання мовлення. Дай відповіді на запитання за зразком:
· Ist das Tanjas Mutter? Þ Ja, das ist ihre Mutter.
· Ist das Koljas Schwester? Þ Ja, das ist seine Schwester.
1)Ist das Igors Schule? 2)Ist das Nataschas Oma? 3)Ist das Katjas Tante? 4)Ist das Dimas Lehrerin? 5)Ist das Alinas Schultasche? 6)Ist das Pawels Karte? 7)Ist das Ritas Straße? 8)Ist das Oljas Schwester? 9)Ist das Lenas Katze? 10)Ist das Saschas Schulbank? 11)Ist das Mischas Klasse? 12)Ist das Oljas Blume? 12)Ist das Katjas Freundin?
Вставте слова sein (seine), ihr (ihre).
Das ist Olja. Und das ist … Mutter.
Das ist Dima. Und das ist … Schwester.
Das ist Tanja. Und das ist … Oma.
Das ist Mischa. Und das ist … Tante.
Das ist Nina. Und das ist … Tasche.
Das ist Nadja. Und das ist … Schule.
Das ist Alina. Und das ist … Katze.
Das ist Wowa. Und das ist … Schulbank.
Das ist Katja. Und das ist … Zeitung.
Das ist Oxana. Und das ist … Freundin.
Hast du...? — У тебе є...? Ich habe — у мене є |
Ich habe eine |
Ich habe einen |
Дай відповіді на запитання за зразком:
Hast du einen Bruder? Þ Ja, ich habe einen Bruder. Þ Nein, ich habe keinen Bruder.
1) Hast du jetzt eine Kassette? 2)Hast du eine Freundin? 3)Hast du einen Freund? 4)Hast du einen Fernseher? 5)Hast du eine Schwester? 6)Hast du jetzt einen Fotoapparat? 7)Hast du einen Hund? 8)Hast du jetzt eine Gitarre? 9)Hast du einen Papagei? 10)Hast du eine Puppe? 11)Hast du einen Computer? 12)Hast du jetzt eine Videokamera? 13)Hast du einen Globus? 14)Hast du jetzt eine Beere (ягода)?
III. Заключний етап.
Підведення підсумків уроку.
Zusammenfassung.
Wir haben heute alle sehr fleißig gearbeitet. Danke für eure aktive Arbeit.
Leider ist unsere Stunde zu Ende. Auf Wiedersehen! Bis zum nächsten Mal!
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.