Сабақ жоспары
Сабақ: Электромагниттiк индукция заңы Мектеп: №13 ұлттық мектеп- гимназиясы
Күні: Мұғалімнің есімі: Көшенова С.
Сынып: 10 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабаққа негізделген оқу мақсаты Электромагниттiк индукция құбылысын түсіндіру, Фарадей тәжірибелері , индукциялық ток ұғымдарымен танысу
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Электромагниттік индукция құбылысын түсінеді
Оқушылардың басым бөлігі:
Электромагниттік индукция құбылысын тәжірибе арқылы бақылайды
Кейбір оқушылар:
- Токтың бағытының айнылу бағытына тәуелді екенін түсініп, қорытынды жасай алады.
Тілдік мақсат Оқушылар:
Катушкаға магнитті енгізгенде, галванометрдің тілі қозғалысқа келеді және токтың пайда болатынын біледі.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Индукциялық ток, Вебер
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тыныштықтағы магнитке тұйық контурды енгізсек, индукцияның ЭҚК-і мен индукциялық ток пайда бола ма? Контурды тұйықтасақ не болады?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Фарадей тәжірибелерінің қорытындысын жазу және ε=k△Ф/△t формуласын есептер шығаруда пайдалана біледі
Алдыңғы оқу Практикалық жұмыс: Сапалық, мәтінді және эксперименттік есептер шығару.
Жоспар
Сабақ кезеңдері Уақыты Жоспарланған жаттығулар
Оқу үшін бағалау
Басталуы 3 мин
7 мин Топқа бөлу: Физик ғалымдардың аттарына сәйкес Ампер, Фарадей, Герц топтарына бөлінеді, өз тобының ғалымдары бойынша ашқан жаңалықтары туралы мәлімет береді.
Топ басшыларына табыс критерилері бойынша бағалау парағын беру:
Дискрипторлар бал
1 Ғалымдардың ашқан жаңалығы 3
2 Үй тапсырмасын қайталау 3
3 Постер қорғау 5
4 Деңгейлік тапсырма 5
5 VIP тест 5
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында тәжірибелік құралдарды пайдаланып, «поп-корн» әдісі бойынша ашық және жабық сұрақтар қойылады.
Сұрақтар:
-Магнит өрісі дегенді қалай түсінесің?
Ынталандыру мен мадақтау мақсатында қол шапалақтау және смайлик беру, қате болған жағдайда қайта бағыттау сұрақтарын беру
- Магнит өрісінің бағытын қалай анықтауға болады?
Магнетиктер қандай зат және оның түрлері
Ампер күші, оның формуласын, өлшем бірлігін қорыту
Лоренц күші мен Ампер күшінің айырмашылығы қандай?
Ортасы 5 мин
7 мин
10 мин Жаңа сабаққа көшу үшін электронды оқулық арқылы Фарадей тәжірибесін көрсетемін.
Фарадейдің 3 тәжірибесін топтарға бөліп беріп, оны постер арқылы қорғайды, осы тәжірибе бойынша қорытынды жасап, формуланы анықтайды: ε = k△Ф/△t
Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес деңгейлік тапсырмалар беріледі. «Есептер банкісі» әдісі бойынша есептердің жауаптары нақтыланады.
Оқушылардың жауаптарына сәйкес ынталандыру мақсатында жұлдызша арқылы бағалаймын.
Аяқталуы 5 мин
3 мин
3 мин
2 мин Тақырыпты бекіту мақсатында VIP тест тапсырмасын беремін, компьютер арқылы қорытынды бағасын алады.
Табыс критерийлері бойынша бағалау бетшесі қорытынды-ланады.
Инсерт әдісі бойынша кері байланыс жасалады.
Үйге тапсырма §11.1 24 жаттығу /2/
Сумативті бағалау жасалады.
Қосымша ақпарат Электронды оқулық материалдары
Саралау тапсырмалары 24 жаттығу /1/ Катушканың ішіндегі магнит ағыны 32с ішінде 24мВб- ден 50мВб-ге дейін
Бағалау
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс Тарих, математика, биология
Қауіпсіздік ережесін сақтау
«Фарадей тәжірибесі» тақырыбы бойынша бейнекөрсетілім, тақырыптық слайд, VIP тест материалдары
«V»
«қанат белгі» (әлдеқашан белгілі нәрсе) «-»
“алу белгісі”
(түсінігіне қайшы нәрсе) «+»
“қосу белгісі”
(қызықты және тосын нәрсе) «?»
«сұрақ белгісі» (бірнәрсе анық емес, білгім келеді)
сабақ жоспары қмж.docx
Сабақ жоспары
Сабақ: Электромагниттiк индукция заңы
Күні:
Сынып: 10
Мектеп: №13 ұлттық мектеп
гимназиясы
Мұғалімнің есімі: Көшенова С.
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабаққа негізделген
оқу мақсаты
Электромагниттiк индукция құбылысын түсіндіру, Фарадей
тәжірибелері , индукциялық ток ұғымдарымен танысу
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Электромагниттік индукция құбылысын түсінеді
Оқушылардың басым бөлігі:
Электромагниттік индукция құбылысын тәжірибе арқылы
бақылайды
Кейбір оқушылар:
Токтың бағытының айнылу бағытына тәуелді екенін түсініп,
қорытынды жасай алады.
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Катушкаға магнитті енгізгенде, галванометрдің тілі
қозғалысқа келеді және токтың пайда болатынын біледі.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Индукциялық ток, Вебер
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тыныштықтағы магнитке тұйық контурды енгізсек,
индукцияның ЭҚКі мен индукциялық ток пайда бола ма?
Контурды тұйықтасақ не болады?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Фарадей тәжірибелерінің қорытындысын жазу және =kε
△ Ф/△t формуласын есептер шығаруда пайдалана біледі
Алдыңғы оқу
Практикалық жұмыс: Сапалық, мәтінді және эксперименттік есептер қ
а
б
а
С
ы
т
ы
қ
а
і У
р
е
д
ң
е
з
е
к
3 мин
шығару.
Жоспар
Жоспарланған жаттығулар
Топқа бөлу: Физик ғалымдардың аттарына сәйкес Ампер,
Фарадей, Герц топтарына бөлінеді, өз тобының ғалымдары
бойынша ашқан жаңалықтары туралы мәлімет береді.
Топ басшыларына табыс критерилері бойынша бағалау
парағын беру:
ы
у
л
а
т
с
а
Б
Дискрипторлар
Ғалымдардың ашқан жаңалығы
Үй тапсырмасын қайталау
Постер қорғау
Деңгейлік тапсырма
VIP тест
1
2
3
4
5
бал
3
3
5
5
5
7 мин
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында тәжірибелік
құралдарды пайдаланып, «попкорн» әдісі бойынша ашық
және жабық сұрақтар қойылады.
Сұрақтар:
Магнит өрісі дегенді қалай түсінесің?
Магнит өрісінің бағытын қалай анықтауға
Магнетиктер қандай зат және оның түрлері
Ампер күші, оның формуласын, өлшем бірлігін
болады?
қорыту
Жаңа сабаққа көшу үшін электронды оқулық арқылы
Фарадей тәжірибесін көрсетемін.
Фарадейдің 3 тәжірибесін топтарға бөліп беріп, оны постер
арқылы қорғайды, осы тәжірибе бойынша қорытынды жасап,
формуланы анықтайды:
Тақырыпты бекіту мақсатында VIP тест тапсырмасын
беремін, компьютер арқылы қорытынды бағасын алады.
Ф/△t
= kε
ы
с
а
т
р
О
5 мин
7 мин
ы 5 мин
у
л
а
т
қ
я
А
Табыс критерийлері бойынша бағалау бетшесі қорытынды
3 мин
Оқу үшін
бағалау
Ынталандыру
мен мадақтау
мақсатында қол
шапалақтау
және смайлик
беру, қате
болған жағдайда
қайта бағыттау
сұрақтарын беру
Оқушылардың
жауаптарына
сәйкес
ынталандыру
мақсатында
Сумативті
бағалау Қосымша ақпарат Электронды оқулық материалдары
Саралау тапсырмалары
24 жаттығу /1/ Катушканың ішіндегі магнит ағыны 32с
ішінде 24мВб ден 50мВбге дейін
Бағалау
Пәнаралық байланыс
Тарих, математика, биология
Қауіпсіздік ережесін сақтау
«Фарадей тәжірибесі» тақырыбы бойынша бейнекөрсетілім,
тақырыптық слайд, VIP тест материалдары
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
«V»
«»
«қанат белгі» (әлдеқашан
“алу белгісі”
белгілі нәрсе)
(түсінігіне қайшы
нәрсе)
«+»
“қосу белгісі”
(қызықты және
тосын нәрсе)
«?»
«сұрақ белгісі»
(бірнәрсе анық
емес, білгім
келеді)
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.