Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Озерки жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Қазақ эстрадасы
Бөлім: |
Заманауи музыкалық мәдениет |
|||||||||||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
Бейбітова Құндыз Бейбітқызы |
|||||||||||||||
Күні: |
23.11.2021 |
|||||||||||||||
Сынып: |
6 «А» |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ эстрадасы |
|||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.2 – эстрада музыкасының жанрлары мен бағытын анықтау; 6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; 6.1.3.2 – әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндердің орындау тұрлерін салыстыру |
|||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Берілген тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды.Сұраққа жауап береді; Оқушылардың басым бөлігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды; Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады |
|||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
||||||||||||
Сабақтың басы
7 мин |
Оқушылармен амандасу. Екі әннің аты жазылған (МузАрт, Жігіттер топтары ) суреттерін таратып, топқа бөлу. - Балалар қәне, кімнің қолында қандай суреттер бар? Қазір қолдарындағы сурет арқылы топтаса қалайықшы! Психологиялық ахуал. Бір парталасыңмен қол алыс Екі қарсыласыңа қол бұлға, Үш қонақтарға бұрылып, басымызды иейік Төрт маған қарап күлімде. - Жақсы балалар осындай жақсы көңіл – күйде бүгінгі сабағымызды бастайық. «Кофе таяқшалары» әдісі Үй тапсырмасын тексеру.
Слайд. Қазіргі эстрада әншілерінің суреттері.
- Балалар суреттен кімдерді танып тұрмыз? (Оқушылардың жауаптары) - Иә, дұрыс айтасыңдар, бұл қазақстандық эстрадалық әншілер. Ендеше бүгінгі сабағымызыдың тақырыбы Қазақ эстрадасы. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
|
Сәлемдесу
Топқа бөліну
Сабақ мақсатын мұғаліммен бірге анықтау |
|
Оқулық
Топқа бөлуге арналған карточкалар
Слайд
|
||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Қазақ эстрадасы жайлы қысқаша мәлімет беру. (слайд арқылы). 1 тапсырма. Венн диаграммасы. Роза Бағланова және Роза Рымбаеваның орындауындағы әндерді тыңдап, салыстыру.
2 тапсырма. Сәйкестендіру әдісі.
3 тапсырма. Ән тыңдау және орындау. Е.Хасанғалиев «Атамекен»
Декскриптор білім алушы Әнді нақышына келтіріп орындайды Әуеннің көңіл-күйін жеткізеді Әуеннің көркем бейнесін жеткізеді
|
Әр топ өз жұмысын қорғайды
Әр топ кестеде берілген әншілер мен музыка бағыттарын сәйкестендіреді.
Әр топ өз жұмысыг қорғайды
Әнді нақышына келтіріп орындау Ән айту ережелерін сақтау |
Қалыптастырушы бағалау -Топтың жұмысы түсінікті болды - Екі топтың айырмашылығы мен ұқсастығын анықтады; -Эстетикалық талғамға сай болды Әр топ өз жұмыстарын қорғайды. Екі топ бір бірін бағалайды. |
Бейнежазба Венн диаграммасы
Таратпа қағаздар
«Атемекен» әні
Әннің сөзі жазылған таратпа қағаздар.
|
||||||||||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия Жетістік баспалдағы
|
Стикер арқылы әр оқушы өз жетістігінебайланысты баспалдақты таңдайды
|
|
Стикерлер |
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.