Қысқамерзімдіжоспар
САБАҚ: математика 4С бөлім: Жиынтықтар. Логика элементтері ТАҚЫРЫБЫ :Жиындарды құрастыру |
|
||||||
КҮНІ: |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: |
||||||
СЫНЫП: 1 |
ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
||||||
ОҚУ МАҚСАТЫ: |
1.4.1.3 жұптар құру арқылы заттар жиынын салыстыру; тең жиындарды, бос жиындарды анықтау 1.4.2.1 дұрыс және бұрыс тұжырымдарды анықтау |
||||||
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: |
Оқушылар заттардан жиындар құрастырады, заттарды салыстырады, критерийлерді анықтайды. |
||||||
ТІЛДІК МАҚСАТ: |
Оқушыларадамдардыңұқсассипаттарынталқылайды. |
||||||
Негізгітерминдер мен сөзтіркестер: |
|||||||
Бүгін, ертең, арғыкүні, бірсігүні, азан, талтүс. |
|||||||
Сабақтадиалогүшінқолданылатынтіл: |
|||||||
Талқылауүшінсұрақтар: |
|||||||
Бүгінсеннеістедің? Арғыкүні қандай жұмыс жасайсың? Азанда нешеде тұрасың? |
|||||||
|
|||||||
Алдыңғы білімдер |
Уақыт бірліктері |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған іс-әрекет |
Дереккөздер |
|||||
Сабақтың басы 5 мин
10 мин
5 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі «Сыртқы,ішкі шеңбер » әдісі арқылы өткенді қайталау -Уақыт өлшем бірліктерін ата. - Қосудың компоненттерін ата. -Азайтудың компоненттерін ата. -Есеп деген не? -Бір жылда неше ай бар? -Бүгін аптаның қай күні? (Ө)Есептеу: Өрнектердің мәнін табу 25 + 6 = 48 – 16 = 76 + 24 = 52 + 33 = 100- 38 = 36 + 14 = 33 + 45 + 17 = 55 + 42 – 17 = (Ж)Тапсырманы орындап болған соң, оқушылар өзара тексереді және бағалайды. Бір оқушы өрнектердің мәнін оқиды, қалғандары дұрыс болса «+» таңбасын, қате болса «-» таңбасын қойып, белгілеп отырады. (МК)Сабақтың тақырыбын ашу -Балалар, мынау өрнектерді қандай жиындарға біріктіруге болады? Қосынды және айырма, немесе бір амалды өрнектер мен екі амалды өрнектер болуы мүмкін. -Бүгінгі біздің іс-әрекеттеріміз немен байланысты болады деп ойлайсыңдар? Заттарды топтастыру және жиындарға бөлу. |
Өрнектер жазылған қима қағаздар |
|||||
Сабақтың ортасы
5 мин
10 мин |
(Т/Ж) Оқушыларға сынып бөлмесіндегі заттарды анықтап,оларды шағын топтарға бөлуді тапсырамын. Мысалы,жұмсақ ойыншықтар жиыны. Оларға қандай топтастыру критерилерін ұстанатыны туралы келісіп алулары керек екендігін айту. (Ұ) Жемістер мен көкөністер жиынын құру. -Біз оларды қалай салыстырдық? -Бұл жиындарда заттардың саны бірдей ме? - Әлде бір-бірінен артық па? -Оларды көрсету үшін қандай белгілер пайдалануымыз мүмкін? Сергіту сәті: (Т) 1- топ: Тағамдар жиыны/сүт,ет,ұн тағамдары/ 2-топ: Сусындар жиыны?/сүттен,жемістен т.б. жасалынған сусындар/ 3- топ:Табиғат жиыны /өлі,тірі табиғат/ Ортаға спикер шығып жұмыстарын қорғайды. Әр топ өзіне ұнаған топтың жұмысына стикер жапсырады.
|
суреттер
Суреттер мен көкөністер мен жемістердің муляждары |
|||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: Сөйлемдерді аяқта *Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені... *Маған сабақта .... көмектесті. |
|
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралыұ байланыс |
|||||
· Денемүшелерінжазу · Суреттітолығыменаяқтау
|
· Ойынбарысындасұрақтарқоюарқылы · мультфильм қарау, сұрақтарғажауап беру жәнесұраққою.
|
· денешынықтырубойыншақозғалмалыжаттығуларорындау. · Қозғалатынзаттардысанауарқылыматематикаменбайланыс · Би музыкаменбайланыс |
|||||
Бақылау Сабақтыңмақсатынажетімбе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастықатмосферасықандайболды? Оқушыларарасындағыдифференциациялаубойыншаіс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланғануақыттыұстандым ба? Жоспарданқандайшегіністержасадымжәненеліктен?
|
|
||||||
|
|||||||
Қорытындыбағалау
Сабақтыңеңұтымдыкезеңдерінатаңыз.
1: 2: Сабақтыжақсартуғасептігінтигізгенекісәттіатаңыз.
1: 2: Келесісабақтыңөткізуінесептігінтигізетіндей осы сабақтансыныпжінежекеоқушыларжайлы не білдім? |
|||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.