1С Логика элементтері. Жиындар құру ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

  • docx
  • 25.04.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 1С Логика элементтері. Жиындар құру ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

 

Бөлім 4С: Жиынтықтар. Логика элементтері

 

Пәні:  Математика

Сынып: 1

Қатысушылар  саны:

Қатыспағандар саны:

Күні

Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақтың тақырыбы

Нысандар комбинациялары

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі - екіден» комбинациялар жиынын құрастыру

Сабақтың мақсаты

Заттардан комбинациялар жиынын құрастырады. 

Бағалау критерийлері

Заттардан комбинациялар жиынын құрастыра алады.

Тілдік құзыреттілік

Тең , тең емес жиындар

Құндылықтарды дарыту

Балаларды достыққа, сыйластыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба

Бастапқы білім

Жиын дегеніміз не?

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

 

2        Минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

Шаттық шеңбері.

Бақыт деген-

 

Осы шаттық шеңбері

 

Қол ұстасып

 

Тұрайықшы , кел бері.

 

Бақыт деген-

 

Көрмей қалса сағынып,

 

Мені іздейтін

 

Адал жүрек сендегі.

 

 

 

 

 

 

Өткен сабақты қайталау.

«Ішкі, сыртқы шеңбер»

Оқушылар екі топқа бөлініп, сыртық, ішкі шеңберге тұрады. Шеңбреде өткен тақырыптар бойынша бірін-біріне сұрақтар қояды.

 

/өзара кері байланыс беру /

 

 

Ойыншықтар, гүлдер, жемістер

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

5 мин

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

Жаңа сабақ.

 

Балалардың қолдарына үш түрлі заттар таратылады. Олар: ойыншықтар, гүлдер және жемістер, оқу құралдары. Балалар қолдарындағы заттарына қарай үш топ болып отырады.

1-топ «Жануарлар»

2-топ «Гүлдер»

3-топ «Көкөністер»

4-топ «Оқу құралдары»

Топ ережелері айтылады.

Балалар, мен не үшін сендерді осылай топтастырдым? Қалай ойлайсыңдар?

-         (балалардың жауаптары тыңдалады)

-         Ендеше, ойланып көрейікші, заттарыңды біріктіріп не құрадыңдар?

-         Жиын.

-         Енді, есімізге түскен шығар ,қанеки, кімнің есінде жиын дегеніміз не?

-         Жиын нелерден тұрады?

-         Жиын-

-         Бүгінгі сабағымызне жайында бола деп ойлайсыңдар?

/сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады/

 

(Т) Орындап көр

1-топ  Мына жиындарға кіретін элементтердің суретін сал:

a) Тек қызыл жиынға

b) Тек жасыл жиынға

c) Ортақ жиынға

 

2-топ

3 топ

1.      Нысандар жиынын бір сөзбен ата.

 

 

 

4- топ

 

Сергіту сәті:

Бір, екі, үш

Бойға жинап күш

Жаттығуды жасаймыз,

Шынығуды бастаймыз.

Орнымыздан тұрамыз,

Алақанды ұрамыз.

Бір отырып, бір тұрып,

Тез шынығып шығамыз.

 

 

(Ж) Жиындарды теңестір.

Әр жұпқа екіден  қағаз тартылады, балалар берілген жиындарды жұппен  теңестіруі тиіс.

(ҚБ.Ө) «Шығарып көр»

         Денелердің санына қарай жиындарды салыстыр (жауабы: < , >және <)

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді стикердегі суреттер арқылы білдіру.

Описание: Описание: скачанные файлы (4)Описание: Описание: C:\Users\1\Downloads\загруженное (2).jpg

 

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

математика, еңбек, бейнелеу, дүниетану сабағы Оқушыларды бір-біріне көмек көрсетуіне тәрбиелеу.

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1)     

2)     

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1)     

2)     

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?