Оқу ісінің меңгерушісі
Сабақтың тақырыбы: Мен мектебім мен сыныптастарымды
жақсы көремін.
Мәтіннің құрылымдық бөліктері.
СЫНЫП: 2
Қатысқан оқушылар саны:
Мұғалімнің атыжөні: Калдыбаева М.С
Күні:12.11.2018 ж
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
Сабақ нәтижесі:
Бағалау критерийі
Ресурстар
Әдістәсілдер
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу
мәдениетін сақтап, диалогке қатысу
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып,
қарапайым постер құрастыру
2.3.1.1 – мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын
сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу
2.4.2.6 сөйлемдегі бірбірімен байланысып тұрған сөздерді табу
Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс
жасайды. Сұраққа жауап береді.
Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа
жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып
бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Интербелсенді тақта,Bilimland,оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе
қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
Сұрақжауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік,Жигсо әдісі,Жариялау
әдісі. Рефлексия.
Музыка, қазақ тілі,әдебиеттік оқу.
Пәнаралық байланыс
Сабақтың жоспары
Жоспарланғануақыт Сабақ барысы :
Басталуы
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут
«Балалық шақтан қызықты оқиға»
Нұсқаулық: «Сіздердің алдарынызда қорапша тұр. Сол
қорапшадан билет суыруларыңыз қажет. Ол билеттерде
«Балалық шақ», «Балалық шақтан қызықты оқиға» билеті
түссе, сол оқушы өзінің балалық шақтан бастан өткізген
қызықты оқиғасын айтып береді.
Өздеріңізді қалай сезінудесіз?
Топтарға бөлу.
Мәтіннің үзіндісі бейнеленген карточкалар ұсыну. Оқушылар
таңдаған суретке сай топтарға бөлінеді.
Балалар неліктен бұл суреттер арқылы топқа бөліндік, деп
ойлайсыңдар?
Өйткені, бүгінгі сабағымыздың тақырыбымен байланысты
болады, деп ойлаймыз.
Бағалау түрлері
«Балалық шақтан
қызықты оқиға»
Тренинг.
1топ:
Жазушылар
2топ:
Зерттеушілер
3топ:
Суретшілер Жаңа білім
10 минут
Ортасы
10 минут
Білу және түсіну
Интербелсенді тақтадан Видеоролик. «Құмырсқа мен
Қарақоңыз»
Видеоролик арқылы сабақтың тақырыбына жетелеу.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
10. «Құмырсқа мен Қарақоңыз» мысалын түсініп оқыту.
«Жариялау» әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау
керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5
минут) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын
жеткізеді.
Мәтіндегі оқиға қатысушыларын ата.
Құмырсқаның жақсы оқуының себебі неде екен?
Қарақоңыз неліктен уақыт кестесін дұрыс жасай алмады?
Өзің уақыт кестесін қалай жасар едің?
Қолдану
Дәптермен жұмыс.
11. Топтық жұмыс.
Талдау
Жаңа тақырыпты Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге
бөліп, оқуға тапсырма береді. Топтағы топ басшысы бір
мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына
Интербелсенді
тақта.
Оқулық,
мәтіндер.
Сыныптағы
белсенді оқушы
басқаларға бағыт
беріп отырады.
Топтық талқыға
салады,ойланады.
келіп түсіндіреді.
Сергіту сәті "Қара жорға»
Синтез «АҚЫЛДЫҢ АЛТЫ ҚАЛПАҒЫ»
әдісі арқылы оқу әрекетін ұйымдастыру.
Сергіту сәті
2 минут
Аяқталуы
Сабақты бекіту
10 минут
Бағалау
5 минут
Кері байланыс
3 минут
Үйге тапсырма:
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Смайлик
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
«Белгілер» әдісі.
Рефлексия
парағы.
ə
ə
П наралық байланыс
Қауіпсіздік ж не еңбекті
қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы
Байланыс
№67 жалпы білім беретін орта мектебі
№67 жалпы білім беретін орта мектебі
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.