Сабақта оқушылар дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсініп, оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолданады. Жазу жолын,жоларалақ кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады.
Барлығы: Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Ұ дыбысы бар сөздерді қолданып сөйлем құрайды
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Сөздерді буындап , тұтас, түсініп, сөз және сөйлем сызбасын оқи алады.
Әріп элементтерін талаптарға сай жаза алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
айзада сауат.docx
Пәні: Сауат ашу
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Менің отбасым және
достарым
Күні:
Сынып: 1ә
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақтың мақсаттары
Жетістік критерийлері
Мектеп: С.Сейфуллин
Мұғалім: Жаненова А
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі.
1.2.9.1 Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін
түсіну.
1.1.4.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша болжау.
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін
сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) қолдану
1.2.1.1 Сөз /сөйлем сызбасын оқу.
1.3.8.1 Жазу жолын,жоларалақ кеңістікті, жолдың жоғарғы
және төменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін
каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
Барлығы:Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі туралы
білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар
арқылы талқылайды.
Кейбірі: Ұ дыбысы бар сөздерді қолданып сөйлем құрайды
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Сөздерді буындап , тұтас, түсініп, сөз және сөйлем
сызбасын оқи алады.
Әріп элементтерін талаптарға сай жаза алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бірбіріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
Математика, дүниетану, музыка сабағы
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , теледидар, ноутбук
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
Аққу болып ұшамыз
Көлге келiп қонамыз
Көлдiң бетiн құшамыз
Ресурстар
Шаттық шеңбері қалыптастыру
4 минут
Қайта самғап ұшамыз.
– Балалар, бірбіріміздің қолымыздан ұстап,
алақан арқылы жүректің жылуын сезініп , бір
бірімізге тілек айтайық.
Алдыңғы оқу
5 минут
Топқа бөлу
2 минут
«Достық қадам» әдісімен, әр оқушы кезекпен қ
әрпінен басталатын сөздерді айтады. Сөздер
қайталанбау керек.
Түрлітүсті асықтар арқылы топқа бөлу.
Асықтар
1 топ – Ұстамды
2 топ – Ұшқыр
3 топ Ұқыпты
4 топ Ұтымды
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Сабақтың
ортасы
8 минут
«Ұ» дыбысы және әрпімен таныстыру.
«Ұ» ның дуысты екенін, оның сөз басында ,
ортасында келу үлгілерін көрсету. Таңбасын
үйрету. «Ұлу» сөзіне талдау жасау.
Таныстырылым,
оқулықпен жұмыс
Суретпен жұмыс.
№1 Суреттегі «ұршық», «ұшақ», «ұста»,
«мұғалім», «ұстаз», сөздеріне назар аудартып, қай
дыбыс жаңа екенін анықтау.
Суреттер Әр отбасы мүшелеріне тиесілі заттарды сурет
арқылы болжау.
Суреттерді байланыстырып сөйлем құрастыру.
№2 Оқылым
Сөздерді буындап, тұтастай оқу. Сөздердің
мағынасын ажырату.
Ұр ұн ұт ұш ұста ұршық ұнтақ ұтқыр
ұшақ ұсақ құлын құрақ ұран құмыра Нұрлан
құлан құлақ Ұлан құмырсқа Ақнұр
Оқулық
Сергіту сәті
3 минут
Аяқталуы
10 минут
Бейне баяндағы музыкалық дене қимылдарын
қайталап билейді.
№3 Сызба және сөздермен мәтінді оқы.
Топтық тапсырма. Топтарға кеспе қағаздар
тартылады.
Сөйлемді оқып, көп нүктенің орнына тиісті әріпті
қой.
Сергіту сәтіне
арналған жинақ
Оқулық,
дәптерлер.
Кеспе қағаздар
Ұнтаспа
Қызықты тапсырма.
1топ: Сахналау ( отбасы туралы)
2топ: Сурет салу (отбасы)
3 топ: Тақпақтар айту (отбасы мүшелері
туралы)
4 топ:Әндер шырқау (отбасы мүшелері туралы)
Дәптермен жұмыс.
Оқушылардың әріптерді жазу дағдыларын
қалыптастыру. Көркем жазуларын қадағалау
Өткен сабақты пысықтау.
«Ыстық микрофон» әдісі.
Микрофон Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
«Жұлдызшалар» арқылы бағалау.
«Бағдаршам» кері байланысы.
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Оқушылар өздері жасаған бетбейнелеріне
қарап бірбіріне көңіл күйлерін айтады.
(қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
Дифференциаци
я – оқушыларға
көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға
қандай
тапсырмалар
қоюды
жоспарлап
отырсыз?
Қолдау
көрсету.
Қабілеті
жоғары
оқушылар
айтылған
сөздер мен
сөйлемдердің
көпшілігін
дұрыс
қайталай
Жұлдызшалар
Үлестірмелі
қағаздар
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтармен
байланыс
(тәрбие)
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды
бірбіріне деген
құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу. алады.
Ұ дыбысы мен әрпі Жаратылыстану пәні (1 класс)
Ұ дыбысы мен әрпі Жаратылыстану пәні (1 класс)
Ұ дыбысы мен әрпі Жаратылыстану пәні (1 класс)
Ұ дыбысы мен әрпі Жаратылыстану пәні (1 класс)
Ұ дыбысы мен әрпі Жаратылыстану пәні (1 класс)
Ұ дыбысы мен әрпі Жаратылыстану пәні (1 класс)
Ұ дыбысы мен әрпі Жаратылыстану пәні (1 класс)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.