Ашық сабақ 8 класс. Адам санасын өзгерту
Оценка 4.6

Ашық сабақ 8 класс. Адам санасын өзгерту

Оценка 4.6
docx
09.06.2020
Ашық сабақ 8 класс. Адам санасын өзгерту
ашық сабақ.docx

САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті (оқыту қазақ тілінде емес)

Мектеп: А.Тихоненко ат.ОЖББМ

Күні: 21.10.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Есенаманова Г.Г

Сынып:  8в

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Адам санасын өзгерту

Осы сабақ  арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бақылау

8.4.5.1 тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздер)

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтінге өзгеріс енгізеді,ерекшеліктерді бақылайды.

Бағалау

критерийлері

Қосымша ақпарат көздерінен ақпараттарды алады;

ақпараттарды тілдесімде қолданады;

мәтінге өзгерістер енгізеді;

Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді

 Ерекшеліктерді бақылайды.

 Сенімді және еркін жауап береді

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:.

Тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Осыған дейін меңгерілген білім

Адам өміріне қауіп төндіретін факторлар

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс

іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

Амандасу

Психологиялық ахуал туғызу."Жүректен- жүрекке" тренингін өткізу. Оқушылар бір-біріне үш тілде жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.

Сәттілік, удача, ләәк;

Сабақтың  оқу мақсатымен таныстыру.

8.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бақылау

8.4.5.1 тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздер)

Критерийлерді  құру

2.қосымша ақпарат көздерінен ақпараттарды алады;

2.ақпараттарды тілдесімде қолданады;

3.мәтінге өзгерістер енгізеді;

4.оқыған  мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді

 5.ерекшеліктерді бақылайды.

6.тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазады

 Алдыңғы білімді пысықтау және үй тапсырмасын тексеру

«Таза тақты» әдісі бойынша  алдыңғы білімді пысықтау

1.Дағдарыс алғаш рет қандай мемлекеттерде болған?

2.Біріккен сөзге мысал келтір

3.Бір уақытта Ресей мен АҚШ-та болған дағдарыс қай өнеркәсіпке нұқсан келтірді?

4.Дефис арқылы жазылатын күрделі сөздерге мысал  келтір

5.Адамның өміріне қандай факторлар қауіп төндіреді?

6.Қысқарған сөздерге мысал келтір

7.Қару-жарақ санының жыл санап артуы неге әкеліп соқтырады?

 

Бағалау критерийі

Дескритор

Алдыңғы білім бойынша алынған ақпараттар негізінде сұрақтарға жауап береді

1.Сұрақтарды түсінеді

2.Сұрақтарға толық жауап береді

 

ҚБ: мадақ сөздер. Жарайсың! Жақсы! Тамаша!

Топқа бөлу. Стикер арқылы

 

https://arhivurokov.ru/kopilka/uploads/user_file_56d7c6ed56ad6/img_user_file_56d7c6ed56ad6_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

екі түсті стикерлер

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

23 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прожектор моделі бойынша , жаңа сөздер меңгеру

Сана- сознание

Зұлымдық- зло

Қарсы тұру- противостояние

Уағыз-насихат- проповедь

Ол сөздермен сөз тіркесін құрау

Оқылым. Тапсырма. Мтәніді түсініп оқып екі топ бір біріне «джиксо» әдісі арқылы айтып береді

Бүгінде адам санасына кері әсерін тигізетін факторлар өршіп келеді.Ғылым мен технологияның дамыған заманында ғаламтор желілері арқылы дін уағыз-насихат істері қарқынды жүргізіліп отырғаны жасырын емес. Әлемдік деңгейдегі "Фейсбук", "Твиттер", "Ю-Туб", "Одноклассники" және "Вконтакте" секілді әлеуметтік желілерінде мемлекеттік мекемелер мен ҚМДБ-ның сараптауынан өтпеген ақпараттар жетіп асады. Сол жағымсыз факторлардың алдын алу үшін, әрбір қарсы келген зұлымдыққа қарсы тұруымыз керек. Ол үшін әрбір адамзат ауызбіршілікте болып, әрбір болып жатқан  адам өміріне кері әсерін тигізетін факторларға көп жақын болмау керек. Мысалы: Интернет желісіне тәуелді болып,  алтын уақытын текке өткізгенше, өзіне қажетті істермен айналысып, кітап оқып, отбасымен қыдырып, балаларымен көп уақыт бірге болса, нұр үстіне нұр болар еді.

 Қазіргі кезде жасөспірімдер мен бұқара жұртшылық арасындағы ауызбіршілік пен татулыққа кері әсерін тигізетін  фактор лар көп десек те болады. Сондықтан, сан қырлы зұлымдықтың арбауына кетпеймін десең, өзіңді өзің қолға ал. Оны сен бүгіннен баста!

Бағалау критерийі

Дескритор

Оқыған  мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді

 ерекшеліктерді бақылайды.

 

1.Мтәніді түсініп оқиды

2.мәтінде қандай ерекшеліктер туралы айтылғанын бақылып айтып береді

2-тапсырма. Бейнеролик. 3 минут

Адам санасына кері әсерін тигізетін  қандай факторларды білеміз?

Дара  диаграммаға салып жазып көрейік

                                                                                                                                 

                                                                                 Жарнама

Интернет             Адам санасына             Діни сауатсыздық

   Орта                    кері әсерін тигізетін

                                         факторлар             

                                                              дағдарыс

Бағалау критерийі

Дескритор

Қосымша ақпарат көздерінен ақпараттарды алады;

ақпараттарды тілдесімде қолданады;

 

1. қосымша ақпаратты түсініп тыңдайды

2. Алынған ақпаратты тілдесімде қолданады

3-тапсырма. Осы сөздердің біреуін  пайдаланып, мәтінді негізге ала отырып, «Төрт сөйлем»  тәсілін пайдалана отырып, қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бақылау

Пікір. Оқыған мәтін бойынша өз пікірін бір сөйлеммен айту

Дәлел. Өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдеу.

Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіру

Қорытынды.Тақырып бойынша қорытынды жасау

Бағалау критерийі

Дескритор

Оқыған  мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, мәтінге өзгерістер енгізеді,

 ерекшеліктерді бақылайды.

Тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазады

 

1.мәтінге өзгеріс енгізеді, 2.ерекшелігін анықтайды

Сөздерді дұрыс жазады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://youtube.com/watch?time_continue=227&v=xLbpnH8UhW0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

Кері байланыс

 

«Бес саусақ»

Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім?

Ортан терек-ойлану. Мен бүгін өзіме не алдым?

Шылдыр шүмек-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма?

Кішкентай бөбек-көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?

Үйге тапсырма. «Адамдардың санасына өзгеріс керек » дегенді қалай түсінесіңдер? Шағын эссе

 

Сабақтың соңы

 

 

2 минут

 

Рефлексия. «Бағдаршам»

 

 

Қызыл-түсінбедім, себебі...

 

Сары – сұрақтарым бар, мынадай....

 

Жасыл –бәрі түсінікті

Үйге  тапсырма.

Тақырыпқа байланысты шағын эссе жазу

Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

 

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

 

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 

 

 

 

 

 

 


 

САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті (оқыту қазақ тілінде емес)Мектеп:

САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті (оқыту қазақ тілінде емес)Мектеп:

Алдыңғы білімді пысықтау және үй тапсырмасын тексеру «Таза тақты» әдісі бойынша алдыңғы білімді пысықтау 1

Алдыңғы білімді пысықтау және үй тапсырмасын тексеру «Таза тақты» әдісі бойынша алдыңғы білімді пысықтау 1

Прожектор моделі бойынша , жаңа сөздер меңгеру

Прожектор моделі бойынша , жаңа сөздер меңгеру

Оқыған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, мәтінге өзгерістер енгізеді, ерекшеліктерді бақылайды

Оқыған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, мәтінге өзгерістер енгізеді, ерекшеліктерді бақылайды

Ашық сабақ 8 класс. Адам санасын өзгерту

Ашық сабақ 8 класс. Адам санасын өзгерту
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
09.06.2020