Қазақ тілі "Диалог - монолог" 2 сынып

  • docx
  • 13.12.2022
Публикация в СМИ для учителей

Публикация в СМИ для учителей

Бесплатное участие. Свидетельство СМИ сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала Қазақ тілі Диалог - монолог.docx

Мұғалімнің аты-жөні:

 

Пән/Сынып:

Қазақ тілі 2 сынып

Күні

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

 

Өзім туралы

Сабақтың тақырыбы:

Диалог. Монолог.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушы: мәтін бойынша түсінбеген сөздерін белгілейді, қойылған сұраққа жауап береді, талапқа сай жаза алады.

Көптеген оқушы: мәтіннің тақырыбын және негізгі ойды анықтайды.

Кейбір оқушы: тақырыпқа сай жағдаят құрастырады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

 5минут

 Басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:

1.       «Мен қазақпын- бойымдағы қан қазақ» патриоттық әні. 

 

Оқу материалын жариялау: «Шатасқан әріптер»  әдісі. 

Берілген әріптерді дұрыс орналастырып, сөзді оқы.

-Бұл сөздер туралы не айтуға болады?

-Тіл не үшін қажет?

-Ана тілі деген не?

-Біздің ана тіліміз туралы не білесің?

2.      Ән айта тұрып тиісті қимылдармен  ширату жаттығуларын орындайды.

Берілген әріптерді дұрыс орналастырып, «қазақ, ана, бала, тіл» сөздерін оқиды.

 

 

Мадақтау

 

Музыкалық аппарат

 

 

қима әріптер «заққа, наа лаба,

35

минут

 

 

Ортасы

 

(Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме»  әдісі арқылы  жүзеге асады.

10-13-жаттығу.

-Өлең мен ертегіні түсініп оқы.

-Өлеңдегі кейіпкерлерді анықта. Сұрақтарға жауап бер. Диалог пен монологты анықта.

 

Сергіту сәті:

Оңға, оңға түзу тұр,

Солға, солға түзу тұр.

Артқа қарай бір адым

Алдыға қарай бір адым

Жоғары төмен қарайық

Орнымызды табайық.

 

(Д) 2- тапсырма дәптермен жұмыс.

12-жаттығу.

Мақалды көшіріп жаз.

   Аз сөйле, көп тыңда.

Мағынасы қарама-қарсы сөздердің астын сыз.

Сұрақтарға жауап беріңдер.

.

Дескриптор:

-Өлеңді түсініп оқиды.

-Кейіпкер санын анықтайды.

- Сұрақтарға жауап береді.

- Диалог пен монологты анықтайды.

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

-Мақалды жазады.

- Сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

 ҚБ: 1-10 балдық жүйе

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ: 1-10 балдық жүйе

 

 

 

Оқулық 9- бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 11-бет

5минут

Кері байланыс

 

Кері  байланыс: «Менің күнделігім»  әдісі.

Оқушы тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін дәптерге жазады, рефлексия жасайды.